Kredi kartımla yurtdışından alışveriş yapılmış

Kodla Büyü

bidene

Süper Üye
Süper Üye
Merhabalat. Başa gelmeden insan umursamıyor.
Bu gün akşam üstü telefona mesaj geldi bankadan. Kartınızla 200 dolar ve 29 dolar tutarında alışveriş yapıldı diye. Hemen bankayı arayıp itiraz ettim kartı kapattım. Dilekçe istediler fax gönderdim.
Müşteri temsilcisi internet üyeliği dedi. İnternet bankacılığına baktığımda ea games ve blizzard isimlerini gördüm.
Müşteri temsilcisi incelenip sie ait değilse iade edilecektir dedi.
Daha önce pek çok defa kartla alışveriş yaptım. Bir kaç defa da ebay üzerinden alışverişim olmuştu. Sizce parayı iade alabilir miyim.
İşin ilginç yanı kartın son kullanma tarihi gün sonra doluyordu

Sanal kartımda var ancak eriniyordum kullanmaya.
Demekki ihmal etmemek lazım mış

geçen yaz benim başıma da gelmişti. Aynı işlemleri yaptım. Extre ye bile yansımadı geçmiş olsun.

Öncelikle geçmiş olsun. Benimde geçen ay başıma gelmişti. Gecenin bir yarısı art arda mesajlar gelmeye başladı. bi baktım küçük meblağlar ile (30$ ile 200$ arası) bir sürü alışveriş yapılıyor. hemen bankanın mesajla gelen alışveriş sizin değilse iptal yazın yerine mesaj çektim. mesajdan sonrada bir 20 kadar daha alışveriş denemesi oldu. ama toplam hepsi 5 dk. içinde oluyor. 1400 civarı çekmişler karttan. Hepsi yurtdışı alışveriş. İş bankasını aradım ve harcama itiraz dilekçesi doldurdum. Yaklaşık bi 20 gün içinde karta para iadesi yaptılar ve yeni kart gönderdiler. Şimdilik bi sorun yok.

Benim de başıma gelmişti. Müşteri temsilcini aradım anında. Bir kaç deneme yapmışlar büyük miktarda, ama alışveriş reddedilmiş felan, sonra 10 dolarlık bir alışverişleri olmuş. Onu da halk bankası iade etti. o gün bu gün sanal kart kullanıp anlık olarak limit belirliyorum. Geçmiş olsun.

Öncelikle geçmiş olsun. Buna benzer bir durum kardeşimin başına gelmişti.
Amerikada online alışveriş yapılan bir siteden 90 dolar değerinde spor ayakkabı satın alınmıştı. Durumu hemen bankaya bildirdik. Ayrıca alışverişin yapıldığı siteye mail attık. İşlemin hukuksuz yapıldığını ilettik. Onlarda kargolanmış ürünü kargo firmasından geri isteyip, alışveriş yapılan hesabı kapattılar. Yaklaşık 20 gün sonrada para kredi kartına geri yatırıldı:)
Banka ile iletişime geçtiyseniz eğer, işlemin yapıldığı firmayla da iletişime geçin bence..

Harcama itiraz dilekcelerine genelde olumlu cevap veriyorlar. Ben de gecen hafta kartimdan bilgim disinda TTNET A.S adina 196tl lik 3 fatura icin itirazda bulundum ve kartima tekrar yansittilar. Bunu nasil yapiyorlar ve neden kucuk meblaglar oluyor anlamiyorum.

Öncelikle geçmiş olsun hocam. 12 temmuzda TTnet benim de başıma geldi, 64-64-92 tl üç meblağ. Gelen mesajla farkına vardım. Hemen bankaya harcama itiraz formu gönderdim TTnet biz görmüyoruz diyor. Erken kapama cezası alacak olsam da iptal edeceğim fatura kesilmesini bekliyorum, çünkü daha önce de bir yakınımın faturası ödenmiş. Kart bilgileri saklansın mı sorusunu hayır diye cevaplamama rağmen sakladıklarına eminim. Bir daha mı tövbe.

Benim kartımlada oldu. Ttnet fatura ödemesi yapılmış. İtiraz edip parayı geri aldım. Ödeme yapılan abonelikten ödeme yapan kişinin adını adresini falan buldum. Avukatmışım gibi arayıp müvekkilimin kartını kullanarak ödeme yapmışsınız. Sizi dava ediyoruz gibi biraz korkuttum. Abi öğrenciyim haberim yok falan yaptı ama verdiysek korku ona yetmiştir uğraşmadım daha fazla

Merhaba hocam öncelikle geçmiş olsun.6 temmuzda ayni olayi yaşadim döviz çekimi yapılmaya çalişılmış sabah 5 giniydi tele msj geldi döviz hesabınız açilsin mi diye müşteri hizmetlerini aradım kartı iptal ettirdim internet bankaciliğına girdim 180 liralik harcama gözüküyordu itiraz ettim.bakalim sonuç bekliyorum.

bana 20 gün içinde çözülür dediler.
parayı yatıracağım şimdilik bakalım sonuç ne olacak.

Geri