kredi kartı dolandırıcılığı mağduruyum ne yapmalıyım

Kodla Büyü

ofkar

Süper Üye
Süper Üye
bugün tedaştan aradıklarını gönderecekleri bir tasarruf cihazıyla her ay %25 faturada indirim olacağını söylediler ve kredi kartı bilgilerimi ve adres bilgilerimi aldılar sonra görüşme bitince uyandım ama iş işten geçmiş kredi kartından 199 tl çekmişler bankayı arayı kartı kapattım o ürünü gönderdiklerinde iade etsem ya da banka aracılığıyla ödediğim parayı geri alabilirmiyim

hukuken banka kredi kartları güvenliğindende sorumlu hocam.benzer bir olay 24 saat içinde bankaya haber verince parayı banka ödemişti.aksi takdirde 24 saati geçmiş ise yine hukuki yollardan paranızı alabilirsiniz ama sancılı olur biraz

iş bankasını aradım harcama itiraz dilekçesi göndermemi istedi inşaallah bir çözüm buluruz

Harcama itiraz formunu doldurarak kredi kartınızdan karşı tarafa aktarılan tutar size iade edilebilir hocam.

Ama siz kredi kartı bilgileriniz kendi ağzınızla vererek harcamayı onaylamışsınız gibi birşey olmuş. Size ne kadar fiyat söylemişlerdi de 199 tl çekmişler.

mustafasangul' Alıntı:
Harcama itiraz formunu doldurarak kredi kartınızdan karşı tarafa aktarılan tutar size iade edilebilir hocam.

Ama siz kredi kartı bilgileriniz kendi ağzınızla vererek harcamayı onaylamışsınız gibi birşey olmuş. Size ne kadar fiyat söylemişlerdi de 199 tl çekmişler.

199 tl dediler 199 tl çekmişler

aslında bu iş dolandırıcılık değil hocam sen görmediğin bilmediğin ürünü kendi isteğinle almışsın. Belki ses kaydıda vardır o şekilde kendilerini savunabilirler.

azaz' Alıntı:
aslında bu iş dolandırıcılık değil hocam sen görmediğin bilmediğin ürünü kendi isteğinle almışsın. Belki ses kaydıda vardır o şekilde kendilerini savunabilirler.
aynen.

hocam sen sen ol bir daha görmediğin bilmediğim ürünü alma

Benzer bir olay karşı komşumuza oldu.
İşbankası kartı iptal edip çekilen tutarı iade etti.

Beni de buna benzer bir şekilde arayıp bana tasarruf koçluğu yapacaklarını söylemişlerdi. Her ay size belirli bir oranda elektrik tasarrufu yaptıracağım faaln filan dedi.... Eeee dedim. Kartınız viza mı master mı dediler. Sonra kartın üstündeki 16 haneli kabartmalı numaralar diye başlayınca... oldu canım başka ne istersin diye başladım, istersen sen zahmet etme ben şimdi senin hesaba 2000 tl yatırayım dedim. İyi oluyor bazen insan sinir stres boşaltacak yer arıyor.

Benide geçen sene aramışlardı tasarruf cihazı falan diye biraz itiraz edince web sitemiz var falan demişlerdi baktım varmışta pek ilgilenmedim nihyetinde .. malum bu ve benzeri olaylar çoğaldı haklılık payı da olsa hiç güvenemek lazım ..arkadaş boş bulunmuş heralde olabilir tabi geçmiş olsun umarım uzatmazlar durumu

Geri