Kravatlı Tamirci

Kodla Büyü

fenerbah_che

Aktif Üye
Ya kravatı çıkaralım ya da tornavidayı bırakalım...

Ekli dosyalar

• kravatlı_tamirci.JPG
    kravatlı_tamirci.JPG
    154.9 KB · Görüntüleme: 3,500
böyle fotoğraflara bayılıyorum. nasılda siz iş yaparken biri denk gelip sizi çekmiş hocam. böyle tesadüfleri yakalamak gerçekten çok zor :)

Tornavidayı bırakıp, yazıcıyı servise gönderin hocam en iyisi

üniversitedeyken bir okul müdürünü ziyaret etmiştim.bilgisayar kucağında takım elbiseli biri gelmişti."hocam 115 tane virüs çıktı hepsini temizledim" demişti, müdür de "iyi tak bakalım" diye cevap vermişti...o anda teknik servis mi hizmetli mi memur mu karar verememiştim.ama hiç saygın bir konumu yoktu.o pozisyonları küçümsediğim için değil ama genel intiba bu, bizi tamirci olarak görüyorlar arkadaş ! hocam bi bakıver bir hallediver sen anlarsınlar vs vs vs...tabi istisnalar yok mu, vardır elbet.

whitetiger0006' Alıntı:
Dert çeke çeke geldim bugüne, BİN LANET olsun Bilgisayar öğretmeni olduğum güne :D :D :D

şoförsen bas gaza, aşıksan vur saza...
istedim vermediler sen şoförsün dediler...:) (saz=klavye, şoför=bt formatörü:p)

Okuldaki musluk işleriyle ilgilenen formatörler biliyorum bu iş araba tamirciliğine doğru gidiyor..:)

Gerçekten yakamızdaki kravat ile elimizdeki tornavida bir çelişki. İdarecilerimiz, yöneticilerimiz bunu görsün.

Görmüyorlar mı? Evet bizim vazifemiz olmadığı açık. Ama bizden bekleniyor. Neden bekliyorsun idarecim? Neden görevimi tanımlamıyorsun yöneticim?

İnsanın içinden gelmeli bu iş. Okulun işi aksamasın, okulum masraf yapmasın diye.

İçimizden geliyor yapıyoruz; helal olsun. Ancak bir de kıymet bilinse...

Kıymet bilindikten sonra da, ne de olsa yapıyor diye İSTİSMAR EDİLMESE. Ben iyilik yapıyorum, beklenti oluşuyor, görevim haline geliyor.

Beklenti oluyor, benim görevim değil, iyilik olsun diye yaptım, ama beklentinin karşılanmasını istiyor bazı BAZI idareciler. Karşılamayınca ÇATIŞMA.

BT öğretmenlerinin idarelerle çok sorun yaşamasının temelinde bu yatıyor.

hocam elindeki tornavida da yanlış görmediysem Çizgi-Tagem'in tornavidası :)

:+1:
sitelerdeyim' Alıntı:
Gerçekten yakamızdaki kravat ile elimizdeki tornavida bir çelişki. İdarecilerimiz, yöneticilerimiz bunu görsün.

Görmüyorlar mı? Evet bizim vazifemiz olmadığı açık. Ama bizden bekleniyor. Neden bekliyorsun idarecim? Neden görevimi tanımlamıyorsun yöneticim?

İnsanın içinden gelmeli bu iş. Okulun işi aksamasın, okulum masraf yapmasın diye.

İçimizden geliyor yapıyoruz; helal olsun. Ancak bir de kıymet bilinse...

Kıymet bilindikten sonra da, ne de olsa yapıyor diye İSTİSMAR EDİLMESE. Ben iyilik yapıyorum, beklenti oluşuyor, görevim haline geliyor.

Beklenti oluyor, benim görevim değil, iyilik olsun diye yaptım, ama beklentinin karşılanmasını istiyor bazı BAZI idareciler. Karşılamayınca ÇATIŞMA.

BT öğretmenlerinin idarelerle çok sorun yaşamasının temelinde bu yatıyor.

bu halimize gülsem mi ağlasam mı bilemiyorum, keşke bir kaç net az yapsaydım da matematik öğretmenliği okusaydım

sumeyra21' Alıntı:
bu halimize gülsem mi ağlasam mı bilemiyorum, keşke bir kaç net az yapsaydım da matematik öğretmenliği okusaydım

:+1: Aynı şeyi ben de her gün kendime söylüyorum hocam halimiz harap

Geri