KPSS Sorularının Çalındığı İddiası

Kodla Büyü
çalınmış olabilir. eskidende çalındı hatta çalan cemaatin kendisydi yaklaşık 5000 den fazla cemaat üyesine soru cevapları maille gönderildi. ancak sınav iptal edilmesine rağmen bir tane suçlanan yok burası hukuk devleti

Bence soruların çalındığı falan yok. haberi yayan haber ajansına bakın. pkkya yakın bir haber ajansı. pkknın görevi ne, devleti aşağılamak... adamlar sadece bunun için sınava girip soruları ezberleyip bu şekilde çalınmış süsü verdiler. olay bundan ibaret. imaj sarsmak, devlete güveni zedelemek...

sorular aynısı ama 2001-2002 deki gibi adamlar ezberlemiş olsa gerek. çünkü 57 tane soru var. 3 soru hatırlarına gelmemiş demek.

yıllardır pkk ve cemaat soru çalar bunu duyarız biliriz hatta görürüz. ama bu ülkede ikisinede birşey olmaz. hiç bir ciddi hukuk yaptırımı olmaz bırakın dava konusu bile olmaz.

iptal edilen kpps sınavında 7 çift full yaparak 120 sorunun 120 sinde doğru cevaplamıştır. bu 7 çift yeniden yapılan kpps sınavına girmemiştir. bu 7 çiftinnde cemaat okullarında yönetici oldukları ortya çıkmıştır. ve 5000 den fazla cemaat üyesine maille 120 sorunun 118 tanesinin sevaları ile beraber gönderildiği resmi kayıtlarda rotaya çıkmasına rağmen hiç bir kişi suçu olarak dava edilmemiştir.

matematiksel olarak bir sınavda 7 çiftin ful yapması imkansızdır.

ya cemaat mensubu falan olduğum yok ama cemaatle ne ilgisi var bunun? cemaati çekemeyenler, onların yaptığı güzel şeyleri hazmedemeyenler (türkçe olimpiyatları vs...), hükümeti karalamak isteyenler, cemaate ve hükümete saldırıyor. elinizi vicdanınıza koyun. iftira atmayın millete.

bu sadece bir karalama kampanyası. bence soruların çalındığı falan yok!

2010 kpss sınavında evli 2 kişi öğretmen demeye bile demeye dilim varmıyor.şu ana kadarki en zor eğitim sınavında 120 net yaptılar ve istanbulda kadrolu öğretmenler aynı okuldalarmış sanırım şu an.Bu 2 öğretmen cemaat dersanesinde yıllardır öğretmenlik yapıyorlardı.soruları çalanların internette isimlerini bulun mutlaka cemaatle bağlantısı var.bu kadar rastlantı olamaz.

Çok çabuk unutuyoruz ama unutmamız bir işe yaramıyor.şimdi de malum kişilerin yayınevi beyazkalem.ben bugün sınava girdim ve kopya çekip atananlara da atanancaklarada hakkımı helal etmiyorum.

http://www.milliyet.com.tr/kpss-de-kari ... efault.htm

varsa yine aynı masal anlatılır bundan önce yaşanan kpss sıkandallarında ne olduki sorular çalındı hiçbirşey yok tus da aynı sorular soruldu bişey yok bundanda bişey çıkmaz geçen sınavdan kopye çekip 2. sınava girmeyenlere vermişlerdir adamların hakkını yememek lazım :verymad:

Sınavda görevliydim , bulunduğum salonda giren adayların çoğu benle aynı yaşta ya da daha büyüktü. Eğer gerçekse bu kadar insanın hakkına girip önüne geçenlerin Allah belasını versin.
2010 KPSS deki skandal hala aydınlatılmadı.

El-Aziz' Alıntı:
Bence soruların çalındığı falan yok. haberi yayan haber ajansına bakın. pkkya yakın bir haber ajansı. pkknın görevi ne, devleti aşağılamak... adamlar sadece bunun için sınava girip soruları ezberleyip bu şekilde çalınmış süsü verdiler. olay bundan ibaret. imaj sarsmak, devlete güveni zedelemek...
Bu sefer 16:30 da yayınlanması tuhaf. El-Aziz arkadaşımızın dediği gibi devletin imajını kötülemek için yapılmış bir haber olduğunu düşünüyorum.

Sınavdan sonra kitapçıklar ağzı yapıştırılmayan poşette bırakılıyor. Bina ve salon sorumlularını ayarladılarsa sınav devam ederken gelmeyen adaylardan birinin kitapçığını taratıp Fine Reader benzeri bir programla texte çevirip biraz da soru yerleri ve sayfa düzenini değiştirerek yayınlamışlardır. Bunların yapılabildiği okulda zaten alenen kopya çekilir, süre haddinden fazla verilir, adayların birbirine yardımcı olması sağlanır...

Bunların haricinde içinde insan faktörü olan her yerde kopya ve kayırmacılık yapılıyor. Optik formlar en son ösym de açılıp okutuluyor. O esnada her müdahale yapılabilir. Sonuçlar açıklanmadan veritabanında kişilerin puanları, net sayıları değiştirilebilir. 2010 daki skandalda hiç kimsenin ne cevap kağıdı ne de kitapçığı teşhir edildi.
Ben hala ösym nin bilgi işleminde köstebek olduğunu, gerek tehditle gerekse rüşvetle kişilerin puanlarının yükseltildiğini düşünüyorum. Geçen yılın KPSS puanı ile memur alımı için yapılan tercihler 29 Haziranda sona ermesine rağmen sonuçlar dün açıklandı. Sağlam bir bilgisayarın çok kısa sürede bitireceği sorguların çalıştırılması ve kimim nereye atandığının açıklanmasının 7 gün süreceğine inanmak güç. Veritabanına sürekli müdahale edildiği şüphesi var.

El-Aziz' Alıntı:
ya cemaat mensubu falan olduğum yok ama cemaatle ne ilgisi var bunun? cemaati çekemeyenler, onların yaptığı güzel şeyleri hazmedemeyenler (türkçe olimpiyatları vs...), hükümeti karalamak isteyenler, cemaate ve hükümete saldırıyor. elinizi vicdanınıza koyun. iftira atmayın millete.

geçmişte kpss sınavı çalınmış bu sınav iptal edilmiştir. çalındığını ispat edende türk eğitim sen oldu. soruları çalan bir kişi kayserideki bir genç malini 118 sorunun geldiği kendisi itiraf etti bunun üzerine yapılan araştırmalarda isimler belirlendi ful yapanların çok büyük oranda cemaatle bağlatılı olduğu ispat edildi. bu iftira değil bunlar kayıt altına isim isim savcılıkta bellli ama soruşturma açılmadı ve kimse suçlanmadı. full yapnlardan bir tanesini ben biliyorum kayseride cemaatin okul müdürü eşide ful yaptı 35 yaşındaydı ve yeni yapılan kpss sınavına kendiside eşide girmedi. bunlar resmi olarak belgelenmesine rağmen cemaate çamur atılıyor denmesi çok komik. ortada suç olurda suçlu olmaz mı? ama suçlu yok

pardon suçlu türk eğitim sen oldu

El-Aziz' Alıntı:

hocam siz 2010 yılında hiç mi gazete okumadınız hiç mi haberiniz yok!bakın facebook ta profillerine hepsinin beğenilerinde malum cemaat var.maalesef öyle.sürekli bir ezik psikolojisi.aynı psikoloji hepinizde sürekli darbe yapacaklar bizi çekemiyorlar falan filan.
insanların emekleri var burda.emek çalmaktan daha büyük bir hırsızlık var mıdır?

benim kendi mahallemde şehir merkezine kadrolu olarak lise matematik öğretmeni atandı kopyayla.ismini google da yazsanız binlerde beddua bulursunuz.hala taksiyle gidip geliyor evine korkudan.arkadaşım o okulda öğretmen kimseyle konuşmuyormuş.yani yapmadım diyemiyor kimseye.çünkü ilk sınavda 120 net yapanlar sonraki sınav çok daha kolay olduğu halde yapamadılar.düşük aldılar.Ama işte insanların vermediği adaleti Allah veriyor bizim ülkemizde.Öyle berbat liseki atandığı öğrencileri intikamımızı almıştır yeterince.

2010 yılında insanların kimliklerini yazarak puanlarına bakabiliyordunuz.onların puanlarını bende gördüm.tercihlerini bile gördük hatta.herkes gördü o yıl.sonra ösym şifre koydu göremiyoruz artık.yani kopya çekilmesi meşrulaştırıldı.

3200 öğretmen atandı o yıl kopyayla maalesef.böyle bir eğitim sistemine de lanet olsun nefret ettim artık.

Çalındığını ispat edenler kckdan içeri alınır hepsi bu kadar...

Maillerle dağıtılan, "genelde hizmet aşkıyla yanan" dershane hocalarına ne oldu ki şimdilerde ne olsun... Vardır yoktur bilmem ancak olsada bişey yapılacağına inanmıyorum... Nasıl olsa ileri demokrat bir ülkeyiz....

bir eğitim bir sen üyesi öğretmen itiraf ediyor.ben türk eğitim sen sayesinde öğretmen oldum diyor eğer o sınav iptal edilmeseydi öğretmen olmayacaktım diyor

kck dan yakalananlar falan oldu ii güzelde buz dağının görünmeyen tarafı ne olacak..

Ben o iptal edilen sınav zamanında atandım. Neler çektim Allah biliyo. Puanımızı aldık atama beklerken pat diye iptal ettiler. Faturayı da bize kestiler. Yapacak bişey yok sınava tekrar gireceksiniz dediler. Neden mi? Suçluları bulamıyoruz veya bulmak işimize gelmiyo bizzat ucu bize dokunuyo dediler. Bu durumda herkes potansiyel suçludur hadi bakalım yallah bi daha sınava dediler. Biz boyun eğdik girdik. Çok şükür yalanımız dolanımız olmadığı için yine puanımıza aldık atandık. Ancak hep bekledik. Bize o günlerde eziyet çektirenler kimler acaba bulunabilecek mi dedik. En azından dünya gözüyle bu hırsızların yakalandığını görsek rahat edecektik. Olmadı. Üstünü kapadılar geçti gitti. O kopyacılar, hırsızlar da emin olun şu an çok iyi yerdeler, içimizdeler. Benim artık güvenim kalmadı bunlara. Her sınavlarında şaibe var. Yüzleri kızarmadan hala soruları servis ediyolar. Allahlarından bulsunlar.

s_kajmeran' Alıntı:
Çalındığını ispat edenler kckdan içeri alınır hepsi bu kadar...

Maillerle dağıtılan, "genelde hizmet aşkıyla yanan" dershane hocalarına ne oldu ki şimdilerde ne olsun... Vardır yoktur bilmem ancak olsada bişey yapılacağına inanmıyorum... Nasıl olsa ileri demokrat bir ülkeyiz....

+1

Göstermelik olarak sınav girişlerinde bir sürü kontrol koyuyorlar.. Hepsi göz boyama..
Nede olsa işi sınavdan önce hallediyorlar.

AKP öncesi hükümetin en önemli icraatlarından biridir KPSS..

Bu sayede torpili olmayan bir çok insan memur olmuştur.. Şimdi istiyorlarki KPSS olmasın istediğimiz adamı
istediğimiz yere atayalım.. Ama olmuyor. KPSS yi kaldıramazlar.. O nedenle bu tür yöntemlerle talebi
karşılamaya gidiyorlar..

Başkasının hakkını yiyenin Allah belasını versin.. Ülkede hukukda kalmadığına göre işimiz Allah a kaldı..

pisagorean' Alıntı:
Ben o iptal edilen sınav zamanında atandım. Neler çektim Allah biliyo. Puanımızı aldık atama beklerken pat diye iptal ettiler. Faturayı da bize kestiler. Yapacak bişey yok sınava tekrar gireceksiniz dediler. Neden mi? Suçluları bulamıyoruz veya bulmak işimize gelmiyo bizzat ucu bize dokunuyo dediler. Bu durumda herkes potansiyel suçludur hadi bakalım yallah bi daha sınava dediler. Biz boyun eğdik girdik. Çok şükür yalanımız dolanımız olmadığı için yine puanımıza aldık atandık. Ancak hep bekledik. Bize o günlerde eziyet çektirenler kimler acaba bulunabilecek mi dedik. En azından dünya gözüyle bu hırsızların yakalandığını görsek rahat edecektik. Olmadı. Üstünü kapadılar geçti gitti. O kopyacılar, hırsızlar da emin olun şu an çok iyi yerdeler, içimizdeler. Benim artık güvenim kalmadı bunlara. Her sınavlarında şaibe var. Yüzleri kızarmadan hala soruları servis ediyolar. Allahlarından bulsunlar.

hocam inanın moralim alt üstü oldu.sınavım güzel geçti ama hırsızları bulacaklarını bilsem iptal olsun hiç önemli değil.ama biliyoruz bunları.yine iptal diyecekler yine biz madur olacağız kopyacılar yerleşecek.bu arada beyaz kalemin sorularının herkes deneme sınavı olarak çok önceden yayınlandığını söylüyor.virgülü,noktası aynı.böyle bir saflıkta nasıl yapılır?ceserat gösterisi gibi.bakın bir şey olmuyor der gibi.1 yıldır çektiğimiz stres yetmedi de bir de bunları mı yaşayacağız yine..
eve mutlu gelmiştim yine moralim yerle bir.

eğemen bağış twitterdan açıkladı "ösym başkanıyla görüşmüş, olay gerçek değilmiş ve açıklama gelecekmiş..."

Bu adamların gerçeklik anlayışına hastayım, Polis Koleji sınavı, KPSS, ÖSS şifresi ama tek gerçek var bunlar AK-Pak temizler...

http://forum.memurlar.net/konu/1565777/

Kopya yokmuş hadi dağılın... İnanırsınız yawf neye inanmadınız ki buna da inanmayasınız... Ben "Bilgisayarımıza sızmışlar ve yüklemişler" denmesini bekliyordum, böylesi daha hoş olmuş... Zeki adamlar vesselam, minare ve kılıf olayı vardı biryerlerde bir daha okuyayım...

AKP dönemi rezalet takvimi:
1-2010 KPSS soruları cemaate bağlı bir dershanenin mail adresinden çıktı
2- Polis koleji soruları FEM dershanesi tarafından daha önce çözdürüldüğü ortaya çıktı, sorular ilgili dershanede bulundu
3- OSS sorularında şifre tespit edildi
4- Doktorlar için bir sınav vardı (tam hatırlayamadım) 100 sorudan 50den fazlası önceki yıllarda sorulan soruların aynısı olarak çıktı
5- 2012 KPSS soruları ilgili siteden büyük emek harcanarak yayımlandı...

Bu emeğin önünde saygıyla eğilmekten başka bir çözüm bulamıyorum, sanırımsınavlardan insanları bıktırıp kaldıracaklar, böylece adil insanlardan (!) oluşan jüriler bizi seçecek.... Varolun...

Beyazkalemin denemesinde 3 güncel soru yok farkındaysanız.Bilinçli olara konulmamış.soruların hepsini ezberledin de sadece 3 günceli mi ezberleyemedin?
eee soruları ezberliyor diyelim virgülüde mi ezberliyor bu insanlar.şıkların yeri de aynı.

böyle bir açıklama var.

BASIN AÇIKLAMASI
(7 Temmuz 2012)

2012-Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Lisans:
Sınavın Cumartesi Sabah ve Cumartesi Öğleden Sonra Oturumlarının Tamamlanması
ve Bazı İnternet Sitelerinde Yer Alan Asılsız Haberler
7-8 Temmuz 2012 tarihlerinde dört oturumda tamamlanacak olan 2012-KPSS Lisans Sınavının 81 il merkezi ve Lefkoşa’da yapılan Cumartesi sabah ve Cumartesi öğleden sonra oturumları gerçekleştirilmiştir. ÖSYM’nin, sınav güvenliğine yönelik almış olduğu tedbirler sınavın iki oturumunda da uygulanmış ve oturumlar sorunsuz olarak tamamlanmıştır.
Sınavın Genel Kültür ve Genel Yetenek Testinin uygulandığı Cumartesi sabah oturumuna 987.352 aday, Eğitim Bilimleri Testinin uygulandığı öğleden sonra oturumuna ise 299.709 aday katılmıştır.
Sınavın uygulaması esnasında, sınava sahte belgelerle girmeye çalışan, kendi yerine başkasının sınava girmesini sağlamaya çalışan kişiler tespit edilmiş, güvenlik güçlerinin yardımı ile bu kişilerin girişimleri sonuçsuz bırakılmıştır. Bu kişilere yönelik emniyet güçlerince yapılan operasyonlarda bazı kişiler de gözaltına alınmıştır.
Sınav binalarında görev alan tüm emniyet görevlileri ve diğer sınav görevlilerinin titiz çalışmaları ile sınav sorularının sınav başladıktan sonra sınava giren bazı adaylarca sınav binaları dışına çıkarılması eylemlerinin gerçekleşmesine izin verilmemiş, bu eylemlere girişenler binalardaki emniyet görevlilerine teslim edilmiştir. Bazı adayların bireysel kopya girişimleri de sınav görevlileri tarafından engellenmiştir.
Tüm bu eylemlerin sonuçsuz kalmasına rağmen, bazı internet sitelerinde sınav sorularına yönelik asılsız iddialar yer almaktadır. İddia edilen sorular incelendiğinde, kesinlikle ÖSYM’nin kullandığı görüntüde ve düzende olmadığı, imla kuralları, noktalama işaretleri, sorulardaki eksiklik vb. diğer detayların soruların, sınava giren aday/adayların hafızasında tutarak bazı yayın organlarına kasıtlı olarak servis ettiği, sonradan zihinde tamamlanmış sorulardan oluştuğu görülmüştür. Kaldı ki iddia edildiği gibi Eğitim Bilimleri Testinde Türkçe adlı bir bölüm bulunmamaktadır.
Sınavın güvenliğine gölge düşürmeye yönelik, ÖSYM’yi karalamayı amaçlayan bu haberler, kendileri için önemli bir sınava büyük emek harcayarak hazırlanan adayların ÖSYM’ye karşı güvenini zedeleme ve çalışanlarının emeklerine gölge düşürme amacındadır.
KPSS adaylarının sınava ve Merkezimize güvenlerini sarsmaya yönelik bu tür uygulamalara adaylar itibar etmemelidir. Sınava girecek adayların, bu ve benzeri yanıltıcı durumlara itibar etmemeleri, Merkezimize ve sınavın güvenirliğine inançlarını kaybetmeden sınavın diğer oturumlarına katılmaları önemle hatırlatılır. ÖSYM gerçekleştirdiği sınavların güvenliğini sağlamaya kararlıdır. Tüm sınavlarda olduğu kadar, bu sınava katılan adaylarımızın da eşit şartlarda yarışarak başarıya ulaşmalarını sağlamak Merkezimizin en önemli görevidir.
Merkezimiz, bu önemli sınavda insanların duygularını sömürerek, böylesi bir yolla kazanç sağlamaya yönelen kişi ve kurumları şiddetle kınamaktadır. İlgililer hakkında Savcılığa ivedilikle suç duyurusunda bulunulacak ve gereken yasal işlemler yapılacaktır. Bu nedenle bu türden yalan asılsız haberlere itibar edilmemesi önemle rica olunur.
Adaylara ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.
ÖSYM BAŞKANLIĞI

ösym ye de hükümete de güven kalmamıştır. 11 vatandaş ölür ihmal yok toki doğru yaptı derler. Sınav soruları çalınır herşey tertemiz derler. Soruları fulleyenler Trt de işe başlar. Daha neler neler.

aslında kck nın soru çaldığı önceden belli oldu hatta göz altına alınan bile var ama artık iş işten geçti eğer basın peşine düşerse olay meydana çıkar yoksa olayı kapatma derdine düşecekler. 2010 da da hırsızlık yok dediler. ama o günlerde tes başkanı her gün TV ye çıkıp bunları resmi olarak ispatlayıp savcılığa verene kadar hükümet ve yök üstünü örtmek için yoğun çaba harcadı.

Ne saçma sapan yerlere çekilmiş konu yine. Benim şahsen hiç itibarım yok artık.

Geri