kpss ile kadroya geçen arkadaşlar

Kodla Büyü

nebiyan55

Seçkin Üye
Seçkin Üye
mayıs ayında kpss ile kadroya geçen arkadaşlar bakanlığa sık sık sözleşmelide geçen süreler sayılacak mı zorunlu görev kalkacak mı gibi sorular soruyorlarmış.Bakanlıkta ki çok çok sayın amirlerimiz bu durumdan sıkılmış ve bugun gelen yazıda dediğine göre soru sormayın şu an bu konu ile ilgili çalışıyoruz.Sonuç resmi gazetede yayınlanacak diyor.gelen yazıyı isteyen olursa teslim etmeden taratabilirim.

dikistutmazsabri' Alıntı:
kpss ile kadroya geçip 4/b li çalıştığı süreleri kademe ve derece olarak saydırabilen var mı? acaba
tabiki saydırabilirsiniz hocam. yalnız stajerliğin kaklmış olması lazım.

bende aynı durumdayım o kadar hakkımız yenildi ki hangi birini söylesem kpss ile geçtiğime pişman ettiler arkadaşlar ben evrakları tamamlayıp ilçeye gönderdim hizmet birleştirme için yapacak olanlar varsa yardımcı olabilirim

nebiyan55' Alıntı:
mayıs ayında kpss ile kadroya geçen arkadaşlar bakanlığa sık sık sözleşmelide geçen süreler sayılacak mı zorunlu görev kalkacak mı gibi sorular soruyorlarmış.Bakanlıkta ki çok çok sayın amirlerimiz bu durumdan sıkılmış ve bugun gelen yazıda dediğine göre soru sormayın şu an bu konu ile ilgili çalışıyoruz.Sonuç resmi gazetede yayınlanacak diyor.gelen yazıyı isteyen olursa teslim etmeden taratabilirim.

taratıp koyarsanız sevinirim hocam

misso021' Alıntı:
bende aynı durumdayım o kadar hakkımız yenildi ki hangi birini söylesem kpss ile geçtiğime pişman ettiler arkadaşlar ben evrakları tamamlayıp ilçeye gönderdim hizmet birleştirme için yapacak olanlar varsa yardımcı olabilirim
yaptığınız işlemleri yazarmısınız? mümkünse dilekçe örneğini falan da koyarsanız sevinirim.

misso021' Alıntı:
anladığım kadarıyla siz hizmet birleştirme yaptınız ve 4/b li süreleriniz için kademe/ derece aldınız öyle mi hocam.
neler yaptığınızı ve hangi ilde olduğunuzu paylaşırsanız seviniriz.
Biz hizmet birleştirme yaptık fakat sadece hizmet puanı alabildik. derece ve kademe vermediler.

alfa-turk' Alıntı:
misso021' Alıntı:
yaptığınız işlemleri yazarmısınız? mümkünse dilekçe örneğini falan da koyarsanız sevinirim.

dilekçeyi elden yazdım hocam ama işlemleri adım adım yazayım
1- sgk il müdürlüğüne sözleşmeli geçen süreleri gösterir tahakkuk edilmiş belgenin okulunuza gönderilmesine dair bir yazı yazdıracaksınız okulunuza ek olarak ta hizmet birleştirme yapmak için istediğinizi belirten dilekçenizi bu yazıya ekleyin ve sgk ya gönderin elden vermezler boşuna uğraşmayın.

ilçeye gidecek yazı ve evraklar
1 sgk dan gelen yazı
2 askerlik varsa terhis belgesi
3 hizmet birleştirme dilekçeniz
4 okuldan üst yazı
5 sözleşmeli yıllarda ilçe ile yaptığınız sözleşme fotokopileri(dosyanızda bulunur bunlar şu an çalıştığınız ilçede olmak zorunda)
6 hizmet belgesi (okul veriyor)
7 diploma fotokopisi

dikistutmazsabri' Alıntı:
misso021' Alıntı:
anladığım kadarıyla siz hizmet birleştirme yaptınız ve 4/b li süreleriniz için kademe/ derece aldınız öyle mi hocam.
neler yaptığınızı ve hangi ilde olduğunuzu paylaşırsanız seviniriz.
Biz hizmet birleştirme yaptık fakat sadece hizmet puanı alabildik. derece ve kademe vermediler.

ben evrakları gönderdim ama henüz cevap alamadım hocam

misso021' Alıntı:
alfa-turk' Alıntı:
misso021' Alıntı:

dilekçeyi elden yazdım hocam ama işlemleri adım adım yazayım
1- sgk il müdürlüğüne sözleşmeli geçen süreleri gösterir tahakkuk edilmiş belgenin okulunuza gönderilmesine dair bir yazı yazdıracaksınız okulunuza ek olarak ta hizmet birleştirme yapmak için istediğinizi belirten dilekçenizi bu yazıya ekleyin ve sgk ya gönderin elden vermezler boşuna uğraşmayın.

ilçeye gidecek yazı ve evraklar
1 sgk dan gelen yazı
2 askerlik varsa terhis belgesi
3 hizmet birleştirme dilekçeniz
4 okuldan üst yazı
5 sözleşmeli yıllarda ilçe ile yaptığınız sözleşme fotokopileri(dosyanızda bulunur bunlar şu an çalıştığınız ilçede olmak zorunda)
6 hizmet belgesi (okul veriyor)
7 diploma fotokopisi

devlet kurumunda sözleşmeli çalışmıştım onu da belirteyim özelde çalışan arkadaşlar için yine böyle mi yürüyor işlemler bilemiyorum

sametbozkurt' Alıntı:
http://bit.ly/q3WmDR
sitesini inceleyin hocam
verdiğiniz bilgiler için çok çok teşekkürler hocam. hepsini okudum.
benim aradığım kanun veya yönetmelik maddesiydi.
dilekçenizde gördüm ki 657 dmk'nın 36. maddesiymiş. maddeyi okudum ve diyor ki;
"6 – Bu kanunun 4 üncü ve 237 nci maddesinin (e) fıkrasına göre sözleşme ile istihdam edilenlerin, memuriyete geçirilmeleri halinde, sözleşmeli olarak geçirdikleri hizmet süreleri, her yıl için bir kademe ilerlemesi ve her üç yıl için bir derece yükselmesi verilmek suretiyle değerlendirilir."
işte olay bu.

milli eğitimdeki memurlar neyi neye göre yapacaklarını, kanunu yönetmeliği bilmiyorlar.
bilmeyince de hiç bir şey yapmıyorlar.

burada çok açık bir şekilde yazıyor.

Geri