Koruma programı sorunu

Kodla Büyü

ersin_sisman

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar vestelin kurmuş oldugu laboratuvarda bilgisayarın birinde koruma var ancak ilk açılıştaki o ctrl+home ile koruma ayarlarını yapabileceğimiz ekran gelmiyor? Nasıl getirebilirim? Bilgisayarda normal koruması mevcut yani program açılıp kapanınca yüklenen programlar kayboluyor. Bide Ana makinede ctrl+home ile giriş yapıyorum C sürücüsünde koruma var görünüyor ancak program yüklüyorum koruma varken , bilgisayarı yeniden başlatıyorum ve bu seferde program silinmemiş yüklenmiş görünüyor. Sorun nedir anlamadım :?

Hocam ilk sorunun güvenlik kartının menüsüne girmek için fdarklı bir kavye takıp denemeni olmazsa slotton söküp tekrar takmanı tavsiye edrim.

ikinci sorunun için de C sürücüsü korumada iken altta verileri kaç günde bir k urtaracagını soruyor orada 0 yazarsa ancak bilgisayarını kapatıp açtıgında veriler silinir eger orda 3 yazıyorsa 3 gün bekledikten sonra yükledigin programların tekrar silindigini göreceksin. sorununun bu olabilecegini düşünüyorum ;)

Benim sorunum koruma programına girememek hocam. Vsetelin açılışındaki o turuncu gri ekran gelmiyor karşıma. Ama bilgisayarın koruması var. Nasıl girecem anlamadım.

bişi dicem hacker demiş ya klavye değiştir die çünkü vestelin klavyeleri genellikle bozuk ctrl shift çalışmıyo bazılarında

arkadaşım biosa girip oradan güvenlik kartını açılışta 1. sıraya alırsan sanırım menüyü görebilirsin....

arkadasalr bu sorun bende de var ve bu sekılde duzelmedı hala gorunmuyor o ana gelen turuncu kısım dırek xp acılıyor hala tavsiyelere acıgız..

güvenlik kartını iptal etmişsin ama c de işaretli olan işareti kaldırmamışsın onu kaldır kapalıp açılın ca yüklediklerşn silinmez

arkadaslar bu guvenlik kartından bende bıktım. hepsini iptal etti. deep freeze kurdum cok memnunum simdilik

ersin_sisman' Alıntı:
Arkadaşlar vestelin kurmuş oldugu laboratuvarda bilgisayarın birinde koruma var ancak ilk açılıştaki o ctrl+home ile koruma ayarlarını yapabileceğimiz ekran gelmiyor? Nasıl getirebilirim? Bilgisayarda normal koruması mevcut yani program açılıp kapanınca yüklenen programlar kayboluyor. Bide Ana makinede ctrl+home ile giriş yapıyorum C sürücüsünde koruma var görünüyor ancak program yüklüyorum koruma varken , bilgisayarı yeniden başlatıyorum ve bu seferde program silinmemiş yüklenmiş görünüyor. Sorun nedir anlamadım :?

- BIOS' gir.
- Boot menüsüne sağ yön tuşuyla geç. Enter tuşuyla menünün içine gir.
- Menünün Boot Menu Type seçeneği Advance olarak ayarlı olmalıdır.

Daha detaylı bilgi istiyorsanız aşağıdaki linkte.

http://bilgisayarbilisim.net/vestel_bil ... t3493.html

Kolay Gelsin

Geri