Köpükten baloncuk yapmak için nasıl bir solüsyon hazırlanır?

Kodla Büyü

enestar

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Mehaba Arkadaşlar,

Oğlum için şu köpük makinelerinden bir tane almıştım. Süper çalışıyordu. İçerisindeki solüsyon bitene kadar :)
Bugün sabahtan çocukla beraber oynayacağımız tuttu. Ancak bir türlü köpük yapamıyoruz. Makineyi aldığımızda çok güzel köpükler çıkarken şimdi arada bir tane ufak hemen patlayan bir köpük çıkarsa çıkıyor.

Solüsyon için sabahtan beri uğraşıyorum. Bulaşık deterjanı, şampuan, çamaşır deterjanı, sıvı sabun vs.

Bir türlü tutturamıyorum doğru solüsyonu. KISACA BECEREMEDİM BU İŞİ

aranızda bunlardan hazırlayan var mı? Kaliteli köpük nasıl yapılır bilen var mı? Çocuğa da rezil olduk iyi mi :(

ararken şu siteyi de buldum. Bir iki denemem oldu ama nafile.
http://www.bubbleblowers.com/homemade.html

Kısaca köpük yapan olursa bana da söylese de rahatlasam :)

hocam önceden solusyonmu vardı Allaasen : ) biz çocukken bi tane küçük musluk hortumu keser işe yaramaz bi kabın içinede annemizin elinde çamaşır yıkamak için kullandığı deterjandan suya atar milyonlarca baloncuk çıkardım oynardık :D

hiç yapamazsanız onu deneyin :idea:

biz küçükken bulaşık deterjanı ve biraz su kullanırdık üflerdik güzel kocaman balonlar olurdu yahu işin püf noktası ne kadar uzun ve sakin üflersen baloncuk o kadar büyük olurdu
artık işe yaramıyor mu bu :roll:

yahu denedim onları en son deterjanı şekerle karıştırdın biraz işe yaradı gibi

Şimdiki bulaşık deterjanları nasıl bilmiyorum. Biraz reklam gibi olacak, çocukken annemin kullandığı Bingo jel deterjandan baloncuk yapardık.

Yaa kardeşim ne kadar pintisin. 1 liralık tabanca için 10 liralık deterjan harcıyacan. Al yeni bi tabanca bırak eleman oynasın....
:D

cetinersin' Alıntı:
Yaa kardeşim ne kadar pintisin. 1 liralık tabanca için 10 liralık deterjan harcıyacan. Al yeni bi tabanca bırak eleman oynasın....
:D

1 lira olanlar tabanca değil, Tabanca olanlarsa 10 lira zaten. Adamın bebesi olmayınca konuşur tabiii.

Ersin efendiiiiiiii, bizde bir laf var. Bekara hava atmak kolay derler. ANLADIN SEN ONU :D

Bu arada bilader kesin olmamakla birlikte Mayısta gelme ihtimalim var o tarafa. Daha erken yok :)

++++++++++++++++SONUÇ NE OLDU.++++++++++++++++
Arkadaşlar tabanca için köpük solüsyonunda ne yapacağız?
Önce gülüyordum ama benimkilerde almış. Tüplerdeki solüsyon bitti.
Bulaşık deterjanı olmuyor.
BAŞARILI OLAN ARKADAŞLARIN TAVSİYELERİNİ BEKLİYORUM.
:(================= :(================= :(
1247041414-1.jpg

Arkdaş lar
Sizlerin denediğiniz solüsyonlar başarılı ise lütfen belirtiniz.
Köpük tabancası ile balon yapmanın gizeminin solüsyon içeriğinde olduğuna YÜZDE-YÜZ eminim.
Yardım Lütfen... :cry:

annem biz küçükken yapardı. cay bardağı, su, mandal, sıvı bulaşık deterjanı... :sleep:

hocam şu aşağıdaki linkte birşeyler yazılmış bir bakın deneyin eğer olursa buraya yazın bizde yapalım

http://www.maxicep.com/konu-disi/balonc ... 49664.html

Arkadaşlar hepimizin sevdiği köpükler çıkaran telin tabancası çıkmış maalesef 2 yedek sıvı verilior ve sıvılar 2'ser saatte gidiyor. İşte ev yapımı formül :
Maxicep.com - Baloncuk tabancası sıvısı formülü (en sonunda buldum beea)
Eski kabı atmayın
Kabın hemen hemen yarısı kadar gliserinli (gliserol) deterjan ekleyin
Onun üstüne kabın çeyreği kadar kolonya ekleyin
Geri kalana yaklaşık 10-20 damla kadar aseton ekleyin ki bu daha fazla olabilir.
Eğer eski sıvısından kaldıysa biraz ekleyebilirsiniz ama gerek yok
Hepsini çalkalayın İşte budur !
Edit: Aynı zamanda bu formül daha güçlü köpükler çıkarıyor

Aseton + Kolonya - Gliserin olduğu için bi reaksiyon olucak ve muhteşem köpükler olacak tabancayı aşağı doğru tutun daha ii olur bir de kullandıktan bi 10 sn sonra köpük kalıo ve çıkmıo, tetikten parmağınızı çekip tekrar yapınca olur.

enestar' Alıntı:
Mehaba Arkadaşlar,

Oğlum için şu köpük makinelerinden bir tane almıştım. Süper çalışıyordu. İçerisindeki solüsyon bitene kadar :)
Bugün sabahtan çocukla beraber oynayacağımız tuttu. Ancak bir türlü köpük yapamıyoruz. Makineyi aldığımızda çok güzel köpükler çıkarken şimdi arada bir tane ufak hemen patlayan bir köpük çıkarsa çıkıyor.

Solüsyon için sabahtan beri uğraşıyorum. Bulaşık deterjanı, şampuan, çamaşır deterjanı, sıvı sabun vs.

Bir türlü tutturamıyorum doğru solüsyonu. KISACA BECEREMEDİM BU İŞİ

aranızda bunlardan hazırlayan var mı? Kaliteli köpük nasıl yapılır bilen var mı? Çocuğa da rezil olduk iyi mi :(

ararken şu siteyi de buldum. Bir iki denemem oldu ama nafile.
http://www.bubbleblowers.com/homemade.html

Kısaca köpük yapan olursa bana da söylese de rahatlasam :)

Sayın Hocam ben içine bir miktar nişasta katıldığını duymuştum. Deneyip sonucu yazarsanız memnun oluruz.

Gliserin almak için sanırım eczane lazım .Biraz uzağız denemdim.
Ama çözüme çok yaklaştım.
Malzeme:
1247041414-1.jpg

KÖPÜK TABANCASI
Destile su(çaydanlıkta suyu kaynatıp dinlendiriyorsunuz.Çok soğutmayın .Tabancanın plastik sıvı deposunu eritmeyecek sıcaklığa düşünce;
banyo köpüğü yada duş jelini deponun 3 te biri oranında doldurup hafif sıcak durumdaki suyu yavaşça döküyorsunuz ki malzeme suda erisin.
Pillerin biri (üç pilden yanyana duranlardan arkadakinin negatif kutup size dönük olacak) ters takılacak.Garip ama benide çok uğraştırdı.Bozuk zannettim önce ama sorun pillerin yönü ve taze olması.
Sonra tetiği köpük atımı bittiğinde çekip tekrar tetikliyorsunuz.
Orjinali gibi olmasada el yapımı en iyisi bu oldu.Bi tabanca ve duş jeli yada köpüğü ile apartmanın arabaları banyo yaptı.
Başarılar.

Arkadaşlar daha önceki araştırmamda sihrin gliserinde olduğunu öğrenmiştim. Gliserin alamadım zira o sırada tayin işleri çıkınca siparişi iptal ettim. Sonra da çocuk başka şeylere merak saldı ben de peşini bıraktım :)))

1 litre su 100 ml bulaşık deterjan 2. Sağlam baloncuklar için… 1 litre su 75 ml saf sabun 50 gr. toz şeker 2,5 gr. duvar kağıdı tutkal 3. Büyük baloncuklar için… 1 litre su 150 ml gliserin 300-400 ml şampuan Öneri Karışımın üzerinde oluşan köpükler, sabun baloncuklarını kalitesini düşürür! Sabun baloncukları mazlemelerinin iyic karıştırılması gerekiyor. Ancak çok çalkalamaktan dolayı d köpük oluşmaması lazım. Bunun için dikkat etmelisiniz Aksi takdirde kalitesiz baloncuklar oluşur. Çalkalama vey karıştırma sırasında oluşan fazla köpükleri sık sık atın v çok çırpmadan karıştırın! Geriye hemen malzemeleri alı denemek kalıyor. Yalnız evi kirletmemeye dikkat edin Haydi, sabundan baloncuklar yapaliim...
(Alintidir)

http://urun.gittigidiyor.com/oyuncak-ho ... t-43811387

Ayrıca ben 3-4 ay önce Mersin-Carrefour'dan 1,5 Litrelik şişelerde satılan solüsyondan almıştım. İsterseniz büyük mağazalardan birine bakabilirsin. Ayrıca, tabancamız maalesef rahmetli oldu. Solüsyonun içinde baloncuk çıkarmak için uzun bir çubuk var. Onunla çocukları eğlendirmeye sevam ediyoruz. Hâlâ şişenin 1/3'ü dolu duruyor...

"Mintak" eritin.. ya da pril.. biz küçükken bununla yapardık.. ben en çok baloncuk yapıp halının üstünde üfürerek yuvarlamayı severdim. ek güzel tarafıda patlayınca taneciklerin insanın yüzünde dağılması ile birlikte yayılan serinlik hissiydi..:) :D ne güzel konu ya.. çocukluğuma gittim. teşekkürler.

hocam valla köydeyim, çocukları sevindirmek için tel ve küçük bir bardak istedim.
devlet babanın gönderdiği sıvı savundan koydum içine sonra suyla karıştırdım, ne ısıttım ne başka birşey.
önemli olan kıvamı bence, tatlıya koyduğunuz şerbet gibi olmalı. kıvamı az olanlar şişerken, çok olanlar erken patladı.
kıvam olayını da arkadaşlar yazmış, hortum, yoksa uçlu kalemin dışını çıkarıp, içine batırırsın üfleyince anlarsın.

1/2 su bardağı bulaşık detarjanı
2 su bardağı su
2 çay kaşığı şeker
olacak ben demibn daaha denedim :++: :+1:

teşekkürler. 5 saat önce oğlum köpük baloncuk sıvısından içti.
soluğu acilde aldık. tarifleriniz sayesinde yaklaşık antidot uygulandı
teşekkürler.

Geçmiş olsun arkadaşım.
Genellikle gliserin ve anyonik baz özelliği olan maddeler içerir bu tür sıvılar.

gangren' Alıntı:
teşekkürler. 5 saat önce oğlum köpük baloncuk sıvısından içti.
soluğu acilde aldık. tarifleriniz sayesinde yaklaşık antidot uygulandı
teşekkürler.
Oğlumuz kaç yaşında ve Ne durumda acaba?

Geri