Koordinatörlük Hakkında...

Kodla Büyü
buradaki 60 dk olayı günde 8 saat ten fazla koordinatörlük ödenemeyeceği ile ilgilidir. 8 saat koordinatörlük alan birisinin 8 saatini o işletmede mi geçirmesi gerekiyor. ne alaka. o gidilen yolun, harcanan yol parası, zamanın, alınan riskin vb. karşılığı ücrettir. bu şekilde yapan idareciler resmen saçmalamış. ayrıca öyle bir madde yok yönetmelikte. sadece 60 dk ve 8 saat olayı var.
yok hem işletmede hem derste gözükemezmiş. tam saçmalık. sanki kordinatörlük saatinin sonuna kadar işletmede durması gerekiyor. eeee yol ne olacak. neyse ağzımı bozmayayım.

Ekran görüntüsü 2022-09-12 170905.jpg

2022-2023 internetten bulduğum bir okulun programından. sahibi site üyesi ise belki benim der.

Var hocam. Yönetmelikte bu şekilde duzenlene yapıldı ama çok oluyor. Size daha yeni ulaşmış. Bizde epeydir dediğiniz gibi uygulanıyor.
Yonetmelikte "Mesleki ve teknik ortaöğretim programlarında bir ders saati, mesleki alan uygulamalarına ilişkin derslerin eğitiminin okul/kurumun atölye ve laboratuvarlarında yapılması hâlinde 40 dakika, işletmelerde yapılması durumunda ise 60 dakikadır. Okulda veya işletmede yapılan staj süresi 60 dakika üzerinden değerlendirilir. " diyor. Yani staji yapan ogrenci 60 dakika uzerinden calisiyor. Koordinator ogretmen 1 ek ders almasi icin 60 dakika isletmede beklemeli yazmiyor :)

ayrica konuyla ilgili Meb su yaziyu paylasmisti:
Koordinatörlük görevi 40 dakika üzerinden mi, 60 dakika üzerinden mi değerlendirilir?

Koordinatörlük görevi, ders görevinin yapılmış sayılacağı bir durumdur. Yönetmeliğin 88/2-b maddesine göre verilen görevin yerine getirilmesi esastır. Bu nedenle öğretmenin işletmede bulunacağı sürenin saat veya dakika yönünden değerlendirilmesi doğru değildir.

Yani ders programinda koordinatorlukten 1 ek ders almak icin 40 dakika degil, 60 dakikaya gore gosterilmesi gerektigiyle ilgili bir Meb yazisi varmi ben bulamadim..

Geri