KONYA BTR GÖREVLENDİRMELERİ

Kodla Büyü

havsaro

Site Gezgini
Arkadaşlar Konyada görevlendirmeler ile ilgili bir haber yok mu ya? Varsa paylaşalım lüten....

Henüz yok hocam bekliyoruz.
Bazı ilçeler "Görevlendirmelerde proje kapsamında donanım kurulumu tamamlanan okullara öncelik verilecek,bu okullarda ihtiyaç varken diğer okullara görevlendirme yapılmayacaktır." maddesine takıldılar.
O yüzden gecikti. Bayramdan sonra onay çıkar sanırım.

AŞAĞIDAKİ AÇIKLAMA SAAT 11:46 DA GELDİ. İŞİ YOKUŞA SÜRMEYE ÇALIŞIYORLAR. MADEM BU OKULLARA BTRÖ LAZIM ATAMA YAPILSIN. BİRDE ŞÖYLE BİR SORUN VAR. GÖREVLENDİRME YAZISINDA ÖĞRETMEN OKULDAKİ DERS YÜKÜNE GİRER BOŞ KALAN SAATLERDE BTRÖ GÖREVİNİ EĞİTİM ÖĞRETİM SATLERİ İÇERİSİNDE YAPAR DENİLMİŞTİ. BAŞKA BİR OKULA GÖREVLENDİRME YAPILIRSA OKULDAKİ DERS YÜKÜ DURUMU NASIL OLACAK? YİNE HER ZAMANKİ GİBİ ANLAŞILMAZ DURUMLAR SÖZ KONUSU

İlçenizden gelen 15/10/2012 tarih ve 17622 sayılı BT Rehberliği Görevlendirme yazısındaki listede Fatih Projesi okullarından Meram Anadolu Lisesi, Mehmet-Münevver Kurban Anadolu Lisesi, Muhittin Güzelkılınç Anadolu Lisesi, Naciye Mumcuoğlu Lisesi, Meram Fen Lisesi ne görevlendirme yapılmadığı görülmüştür. Proje kapsamındaki okullar boş kalırken diğer tercihler dikkate alınmayacaktır.Mevcut durumda sadece Fatih Projesi kapsamındaki okullar olan Dr.Ali Rıza Bahadır İHL, Konya(Anadolu) Lisesi, Zeki Özdemir Lisesi, 75. Yıl Lisesi ni tercih eden öğretmenler görevlendirilecek, diğer başvuranlar tercihinin dışında çalışmayacaklarını belirttiklerinden herhangi bir görev almaları söz konusu olmayacaktır.Buna göre istekli olan bilgisayar öğretmenleri öncelikli olarak proje kapsamındaki yukarıda adı geçen beş okula görevlendirme sağlanması için gerekli düzeltmelerin yapılması, aksi takdirde onayın sadece Dr.Ali Rıza Bahadır İHL, Konya(Anadolu) Lisesi, Zeki Özdemir Lisesi, 75. Yıl Lisesi için alınacağı hususunda bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.
Süleyman Cumhur BAŞARANŞube Müdürü

selçukluda bi gelişme var mı? toplantıda 1 hafta 10 güne kadar sonuçlanır demişlerdi.

cakaba34' Alıntı:
Bunu geciktiren beyinlere hayranım :p Kırşehir 1 ekim itibari ile yaptı görevlendirmeyi. :alkis:
KIRŞEHİR DE 30 ders saati ibaresini göremedim? başlayanların mesaisi nasıl oluyor acaba?

Biraz önce il kordinatörünü aradım onaylar haftaya valileğe gönderileceğini söyledi neden olarakta ilçelerin şartları tutmayanları formatör olarak önermesinden kaynakladığını söyledi bakalım inşallah haftaya onaylar gelir :)

yeni e mail göndermişler.Fatih projesi olan okullara tercih yapmamızı bekliyorlar.İlk öncelik onlarmış.Yine kullanıp kullanıp işleri bitince bize kendi halimize bırakacaklar.görevlendirme süresi neredeyse başlamadan bitecek.ne görev ama...Bir kadronuz olmadan bilmediğiniz bir okulda sığıntı olacağız öyle mi.satranca ek ders izciliğe ekders ıvıra zıvıra ekders bi bize veremiyorlar ekders bir yere sığdıramadılar bizi çok da lazım değil ekders...görevlendirmeden nefret ediyorum sağ olsunlar bu kadar ihsan yeter işinizi kime yaptırırsanız yaptırın bizi de o ilgilendirmez.
Tüm BT öğretmen arkadaşlar , akibetimiz hayrola

hayret bişey gerçekten.. bize fatih projesi ile ilgili kurs da verilmedi.. biz görev alsak bile nasıl yararlı olacağız o okullarda? acaba çok mu fazla boş işle uğraşırız ki arkadaşlar? illa ki kendi okulumuza benzemez ama 3 gün kendi okulumdayım ve uzak merkeze (18 saat).. başvurmuş olsam 2 gün de başvurduğum okula gideceğim.. 2 günde benden ne bekleyebilirler ki? sonuçta dediğim gibi biz bile bunun tam eğitimini almadık.. acaba 2 gün diye çok mu sıkıştırırlar ki bu sefer de?

offf şu sonumuzu bi de biz bilsek ne güzel olacak yaaa :( bu belirsizlik ne kadar kötü bişey :(

Liselere görevlendirme yapamamışlar da ondan dolayı gecikmiş. Liseleri tercih eden yokmuş. Öncelik onlar olduğu için de gecikme yaşanmış.
2 aya kalmaz çözüp gönderirler inşallah :verymad:

Selçuklu da çözümü nasıl bulmuşlar da, Meram'da çözüm yok. Bu arada ilçeden tel geldi ve tek tek lisede görev almak istiyor musun buralar dolmadan görevlendirme yapmayacaz diyorlar. Benim 8 saat dersim var dediğimde söyle 2 güne versinler o dersleri diğer günler bu liselerre git dediler. Yoksa görevlendirme falan yok diyorlar. Meram da Bilişimci kaç kişi var? Ve başka aranan arkadaş var mı?

selçuklu tüm bt cileri topladı. açık okulları söylediler. liseler dolmadan başka yerlerde görevlendirme olmayacak dediler. herkes istediği liseyi seçti. aynı liseyi bikaç kişi isteyince puanı yüksek olanı verdiler.

nese1982' Alıntı:
selçuklu tüm bt cileri topladı. açık okulları söylediler. liseler dolmadan başka yerlerde görevlendirme olmayacak dediler. herkes istediği liseyi seçti. aynı liseyi bikaç kişi isteyince puanı yüksek olanı verdiler.
öyle oldu ama bugün müdür bana btr olmayacak dedi. bende olacak ve istedim dedim. başka okulda olabilir dedi. :scared: bunları bt sınıfından yazıcımı almışsınız bana btr olunca lazım olacak dediğim de söyledi.
olsun o zaman veririm dedi :verymad:
benim btr olmamı eskiden istiyordu şimdi istemiyor gibi geldi.
bugün selçuklu ilçe mem i aradım ayın 15 inde olabilir biraz gecikicek karatay ve meram da sorun çıktığı için denildi.

Norm fazlası nedeni ile 2012 nisan da ilçe HEM'e gönderildim (çalıştığım okulda o sırada tek sayısalcı olduğumdan hayrına matematik + fen 26 saat derse giriyordum) Yazın 4+4+4 atamaları oldu. ilçe merkezindeki ortaokulun BT öğretmeni arkadaş istifayı basıp ayrıldı, okulun 15 saat dersi boş oradan beni rica ediyorlar. Ben Anadolu lisesi için BTR başvurusu yapıştım. HEM'de kurs başvuruları yakında yeter sayı olacak benim haftada kaç saat kurs yapabileceğim haliyle belli değil. Bu arada eski çalıştığım okulun avrupa birliği projesinin bilgisayar işleri vede arkadaşım olan bir kaç okulun site işlerini hatır gönül adına devam ettiriyorum. Ayda 4-5 kasa tamire geliyor :D ilçedeki tek BT öğretmeniyim(Meslek lisesi hariç) ve sanırım sıfır saat ekdersle birkaç hafta daha devam edeceğim :D
Hayır hiçbiri değilde norm fazlası dedilerdi o çok koyduydu.

zilal' Alıntı:
nese1982' Alıntı:
öyle oldu ama bugün müdür bana btr olmayacak dedi. bende olacak ve istedim dedim. başka okulda olabilir dedi. :scared: bunları bt sınıfından yazıcımı almışsınız bana btr olunca lazım olacak dediğim de söyledi.
bugün selçuklu ilçe mem i aradım ayın 15 inde olabilir biraz gecikicek karatay ve meram da sorun çıktığı için denildi.
Ya hala neyi bekliyorlar anlamadimki... Selcukluda topladilar herkesi, acik acik dedilerki liseleri tercih etmezseniz kimseyi görevlendirmeyecez. Bizde paşa paşa kabul ettik, hatta açık arttırma oldu resmen bütün okullar kapış kapış gitti. Karatayinda meraminda yapacagi is buydu, beklemenin ne anlami var Allah askina söyleyin. Dönemin yarisini yediler resmen.

azra' Alıntı:
zilal' Alıntı:
nese1982' Alıntı:
Ya hala neyi bekliyorlar anlamadimki... Selcukluda topladilar herkesi, acik acik dedilerki liseleri tercih etmezseniz kimseyi görevlendirmeyecez. Bizde paşa paşa kabul ettik, hatta açık arttırma oldu resmen bütün okullar kapış kapış gitti. Karatayinda meraminda yapacagi is buydu, beklemenin ne anlami var Allah askina söyleyin. Dönemin yarisini yediler resmen.
bencede.. diğerleri de böyle yapmalıydı. ya ben bugün müdür sayesinde btr den soğudum. ne varsa yazıcı harici harddisk boş dvd hepsini bt sınıfından toplamış gitmiş

zilal' Alıntı:
azra' Alıntı:
zilal' Alıntı:
nese1982' Alıntı:
bencede.. diğerleri de böyle yapmalıydı. ya ben bugün müdür sayesinde btr den soğudum. ne varsa yazıcı harici harddisk boş dvd hepsini bt sınıfından toplamış gitmiş
hocam selçuklu mem inde yaptığı doğru değil! olan ilkokuldaki arkadaşlara oldu. liseleri isteyenlerin büyük çoğunluğu ilkokuldaki ardaşlardı. haksızlık yapıldı. sanki ortaokullarda fatih projesi var! meram karatay boyle yapmıyor.

bende ilkokuldayım ve ortaokula görevlendirildim. liselere hizmet puanı daha yüksek olanlar gitti. aslında çok da kötü bir durum yok ortada. evet okul değiştirmeği hiçbirimiz istemeyiz ama kendi okulumuzda da kalsak çalışma saatleri yine aynı.o yüzden bence pek sıkıntı yok. bide başlayabilseydik hayırlısıyla o zaman daha iyi anlayacaktık nasıl olacagını.

Meram bölgesinde 5 tane lise tercih edilmediği için diğer okullara BTR görevlendirmesi yapılmayacakmış.
Kısacası 5 tane gönüllü arkadaş aranıyor diğer arkadaşların rahat etmesi için.

KONYA MEM :alkis: her zamanki gibi her ilden farklısın
eylülde diğer iller görevlendirme yaparken siz beklediniz
resmiyete döküldü hala görevlendirmelerimiz yok
bilişimciler nasıl olsa çalışır 2 aydır yine formatör gibi çalışıyoruz

sene başında elini taşın altına koymayarak görevlendirme yapmayan yöneticilere hakkımı helal etmiyorum!

Yürü be Kıymet kim tutar seni :))

Şaka bir yana umarım hepinizin gönlüne göre olur ....

Aminn amin:)))

ama ciddi ciddi Konya MEM e dava bile açmak istiyorum. çünkü her yıl bu formatörlük uygulamaları diğer illerden farklı oldu.
Benim bizim özlük haklarımız söz konusu. Alo MEM şikayet hattı açmalılar bir de...

konya herhalde bu dönemi böyle kapatacak. 2. dönem de tekrar başvuru falan derken yarısında belki başlatır. çoğu yerde başladı, güya 1 kasım da başlayacaktık bizde.

Beceri ve iş bitirme bir erdemdir. Malesef herkese nasip olmuyor. Yapacağı bir toplantı maksimum 3 gün içinde çözülecek bir iş. Zihniyetini sevdiğim insanlar böyle çalışıyor :verymad:

arkadaşlar bugün konya mem i aradım , başvurlar bugün onaya çıkacak dedi,ilçeler tarafından istek yapılmıs tüm görevlendirmeler onaya çıkmıs olacak dedi.

Geri