Konut kredisini gününden önce ödeyen varmı?

Kodla Büyü

sedat.elc

Site Gezgini
Konut kredisi ödemem temmuz 25 inde,
16 sında ödediğimde cezamı bindiriyorlar indirim mi uyguluyorlar.Bu şekilde erken ödeyen arkadaşlar var mı?

1 ay öncesine kadar düşer ödemeniz. 1 ayı geçerse yani diğer taksitide ödersiniz artar.

Erken ödeme var ama kredi çekilirken en başta nasıl ayarlanmışsa ona göre indirim oluyor benim ödeme tarihi 28 15inde ödersem 3 tl bir ay önce yani önceki 28 inde ödersem 10 tl indirim oluyor ama 1 aydan önce ödersem 20-30 tl fazla istiyor.

Kredi taksidini erken odediginiz zaman faizden indirim uygulanir ama odediginiz rakamin %2si oraninda erken odeme ucreti alirlar.(2 sene once boyleydi)

ıhtıyac kredısı cekmıstım ev almak ıcın garantiden Personel hocam önceden yazırma günü gününe yatır yoksa hesap işletim ücreti kesilir dedi.bende gününden gününe yatırıyorum

ev kredisi ise cezası var.dün yatirdim. hesaba diyorsunuz. ceza kesilmez valör tarihinde sistem çeker parayı.

ev kredisini bilemiyorum ama normal krediyi genelde 3-5 gün önce yatırdım yıllardır.çok cüzi miktarlar erken ödeme indirimi uygulanıyor.bunun dışında bir kesinti de olmadı...

parayi yatırırken hesaba oldugunu. belirtmelisiniz görevli soylemezse. erken yatırma cezasını. sistem. isletiyor

aynı ay içinde ödediğinizde ceza olmaz diye biliyorum. Ben bazen 5 gün önce ödüyorum indirm oluyor. Şu ana kadar ceza gibi bir şey uygulanmadı. Ama sonrasında bir şey çıkar mı bilemem. Bunu bankaya sormak lazım hatta yazılı olarak cevap almak lazım. Bankaların ne yapacağı belli olmaz.
Ceza olayı benim bildiğim krediyi erken kapatırsanız var. Taksit ödemede ceza olmamalı.

TÜKETİCİNİN KORUNMASI HAKKINDA KANUN
Erken ödeme
MADDE 37 – (1) Tüketici, vadesi gelmemiş bir veya birden çok taksit ödemesinde bulunabileceği gibi, konut finansmanı borcunun tamamını erken ödeyebilir. Bu hâllerde, konut finansmanı kuruluşu, erken ödenen miktara göre gerekli tüm faiz ve diğer maliyet unsurlarına ilişkin indirim yapmakla yükümlüdür.

Bende birkac defa erken odedim bir kac lira indirim yapiyor. Ancak bir ay oncesinde odenirse yaptigi %2devletin konut kredisindeki indirimi geri istiyor o nedenle bir ay oncesine kadar erken odeme sorun olmaz...

Geri