Konuşarak Yaz , projemi yorumlarsanız sevinirim dostlar

Kodla Büyü

uysal_rockci

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Konuşarak Yaz
Arkadaşlar son bir kaç zamandır uğraştığım projemde nihai son noktaya geldim.
Çoğu kişinin işine yarayabileceğini düşündüğüm bir proje oldu.

proje, mikrofona konuşarak word dosyasına yazı yazma üzerine.
http://www.konusarakyaz.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Şimdiden belirteyim sadece Google Chrome tarayıcı ile uyumludur, diğer tarayıcılarda sorun çıktı , çözüm için uğraşıyorum hala :)

Yazı alanı üzerine bir kaç seçenek koydum, Sesli noktalama özelliği açıldığı zaman,
söylenen noktalama işaretlerini de yazıya çeviriyor. örneğin "nokta" denildiği zaman "." koyuyor.

Eksiklikleri halen var, zaten Beta aşamasında :)

Yorumlarınızı / eleştirilerinizi esirgemeyin,
iyi geceler herkese...

sayın hocam ellerinize sağlık gayet güzel bi çalışma olmuş. bahsettiğiniz gibi bazı kelimeleri ve uzun cümleleri anlamakta sıkıntı var (tabi bunun bir kısmı benim angaralı olmamdan kaynaklanıyor olabilir :) ) ama devede kulak cinsinden. eminim kısa sürede çok daha iyi hale gelecektir. tekrar ellerinize sağlık diyorum. çok kullanışlı ve eminim pek çok kişiden hayır duası almanızı sağlayacak bi çalışma olmuş.

uysal_rockci' Alıntı:
Konuşarak Yaz

Şimdiden belirteyim sadece Google Chrome tarayıcı ile uyumludur, diğer tarayıcılarda sorun çıktı , çözüm için uğraşıyorum hala :)

Yazı alanı üzerine bir kaç seçenek koydum, Sesli noktalama özelliği açıldığı zaman,
söylenen noktalama işaretlerini de yazıya çeviriyor. örneğin "nokta" denildiği zaman "." koyuyor.

iyi geceler herkese...
..
hocam tebrik ederim.

Demek google sesli arama özelliği bu işe de yarıyor. Güzel çalışma..
kolay gelsin.
bu konuşmada kelime sınırı varmı acaba. google böyle bir sınır koyuyor mu

Yorum yapan herkese teşekkürler.
Bazı kelimelerde sıkıntı olabiliyor .
Bazen de mikrofon ses seviyesi kısık olduğu zaman da kelimelerde yutmalar oluyor.
Ama idare ediyoruz işte :)

Tekrar teşekkürler arkadaşlar :)

Hocam tebrik ederim. Güzel bir çalışma ama şunu söylemeden duramayacağım adliyede çalışan katipler duymasın yoksa işlerinden olurlar...

Hocam şahane olmuş eline koluna sağlık. Maşallah süper çalışıyor programın.

Hocam öncelikle emeğinize sağlık..
Chrome DictaNote eklentisi ya da https://dictanote.co/ sitesindeki API üzerinde işlem yapıyorsunuz muhtemelen,yılların web tecrübesi olarak bir kaç öneri de bulunmak istedim.
Sizin yaptığınız ya da düzenlediğiniz program zaten hemen hemen yapılan bir durum fakat siz bu yaptığınıza şöyle bir özellik koyarsanız o zaman köşeyi dönmek mümkün.
Program yine söylenileni yazacak fakat yazma işlemi bittikten sonra 5 farklı re-write makale daha oluşturacak eş anlamlı kelimelerden. Yani ben oturduğum yerden konuşarak 5 farklı makaleyi elde edeceğim,spinner programı yani. Bunu yaparasanız r10 da bile çok ciddi rakamlar kazanırsınız. Şu anda birisi spinner yazıyor orada ama söylenileni yazan ve çoğaltan bir program çok değerli olur. Hele bir de Android sürümü olursa çok dehşet bir durum söz konusu..
Sadece tavsiye:)

uysal_rockci' Alıntı:
Konuşarak Yaz

iyi geceler herkese...
hocam web speech api sadece chrome'da destekleniyor diye biliyorum. zaten arkada iş yapan google api olduğu için o da kendi tarayıcısı dışında kimseye kullandırmıyor sanırım :) yalnız fikir güzel olmuş bizim memur böyle birşey istiyordu söyliyim ona da :lol:

Tüm yorumlar için teşekkürler arkadaşlar.
inşallah kullanan olur da faydalı olur :)

idril42' Alıntı:
Hocam öncelikle emeğinize sağlık..
Chrome DictaNote eklentisi ya da https://dictanote.co/ sitesindeki API üzerinde işlem yapıyorsunuz muhtemelen,yılların web tecrübesi olarak bir kaç öneri de bulunmak istedim.
Sizin yaptığınız ya da düzenlediğiniz program zaten hemen hemen yapılan bir durum fakat siz bu yaptığınıza şöyle bir özellik koyarsanız o zaman köşeyi dönmek mümkün.
Program yine söylenileni yazacak fakat yazma işlemi bittikten sonra 5 farklı re-write makale daha oluşturacak eş anlamlı kelimelerden. Yani ben oturduğum yerden konuşarak 5 farklı makaleyi elde edeceğim,spinner programı yani. Bunu yaparasanız r10 da bile çok ciddi rakamlar kazanırsınız. Şu anda birisi spinner yazıyor orada ama söylenileni yazan ve çoğaltan bir program çok değerli olur. Hele bir de Android sürümü olursa çok dehşet bir durum söz konusu..
Sadece tavsiye:)
Dediğiniz spinner yapılabilir aslında hocam, eş anlamlı kelimelerin olduğu bir arşiv bulabilirsem bu özelliği de ekleyeyim en iyisi :D

Hocam süper olmuş gerçekten tebrik ederim arada zıp zıp zıp yazıyor ama yinede çok iyi çalışıyor, sık kullanılanlara ekledim bile :+1:

talp' Alıntı:
Hocam tebrik ederim. Güzel bir çalışma ama şunu söylemeden duramayacağım adliyede çalışan katipler duymasın yoksa işlerinden olurlar...

Artık TRT spikerleri Katiplik yapar :mrgreen:

Hocam bi microfonum olsa test ederdim ama, bir gün benimde mic. olur elbet. :cry:

Ellerinize sağlık. Chrome eklentisinden de faydalanılsa hazır kod da kullanılsa, kendiniz de yazmış olsanız birşey değişmez: Orjinal ve işe yarar bir çalışma yapmışsınız. Tasarım da sade ve şık olmuş. Tebrikler :alkis:

Geri