Kontenjan MEB de norm fazlasıyım

Kodla Büyü

YusufULUCANLAR

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Hayırlı ramazanlar arkadaşlar. http://kontenjan.meb.gov.tr/ de (Kontenjan MEB ) norm kadro fazlası görünüyorum. 10 saat ders var. 9 saat dersleri olanlar norm kadro fazlası değil. Sistem de mi bizi istemiyor. Anlamış değilim

Ekli dosyalar

• kontenjanmeb.jpg
    kontenjanmeb.jpg
    78.2 KB · Görüntüleme: 1,736
Sayın hocam,eğitim bölgesi normuna takılmışsınız.Örneğin normalde 34 saat 2 norm oluyor, ama eğitim bölgesi yüzünden 36 saatte 1 norm olabiliyor. Eğitim bölgesi ile ilgili.Eylül ayında okulunuz norm saatini değiştirebilir.

Bu işte bir terslik var... Son değişen norm yönetmeliğindne benim anladığın 6 saat ders 1 norm için yeterli yinede iyice inceleyin yönetmeliği... Ayrıca arkadaşların bnahsettiği gibi bölge normuna takılmışsınız geçen yıl bende norm fazlasıydım(9 saat ile) bu yıl 15 saat gözüküyor norm fazlası değilim...

14 saat dersle norm fazlasıyım ve yarından itibaren il içi tayinler yapılacak. Normlar eğitim bölgesine takıldığı için bu haldeyiz. Aynı 14 saat kendi eğitim bölgemde başka okulda var.ordaki arkadaş norm fazlası değil mesela.bizdeki normu almışlar oraya vermişler. Okulda öğrenci sayıları fazlaymış güya.

Normlar yeni güncellendi eylülü beklemeden tayin istiycez.peki istemeyenler ya da atanamayanlar ne olacak? Reesenmi atanacaklar? Her il kafasına göremi takılacak yoksa sıramı çalıştıracaklar? Bilenn eden?

benim merak ettiğim şu... Ortaokulda çalışan öğretmenlerle meslek liselerinde çalışan bt öğretmenlerin normu berabermi hesaplanıyor

DR.MAGMA' Alıntı:
Sayın hocam,eğitim bölgesi normuna takılmışsınız.Örneğin normalde 34 saat 2 norm oluyor, ama eğitim bölgesi yüzünden 36 saatte 1 norm olabiliyor. Eğitim bölgesi ile ilgili.Eylül ayında okulunuz norm saatini değiştirebilir.
Hocam bölge normu 5 mevcut norm ise 3 yani bölgede daha 2 öğretmene ihtiyaç var. 6 saat ders ile norm açıldı. 10 saat ders ile norm fazlası olduk.

6 saat ders vardı bende norm fazlası olmuşum.Temmuzda yapılacak il içi atamasında açık olan okullarla ilgili bir liste var mı acaba?

karinca_52' Alıntı:
benim merak ettiğim şu... Ortaokulda çalışan öğretmenlerle meslek liselerinde çalışan bt öğretmenlerin normu berabermi hesaplanıyor
Büyük ihtimalle öyledir hocam... Ama çaktırmayın şimdi yine 3-5 tefli gelir... Ne var yani bunda diye yaygara çıkarırlar....

zulfikar1985' Alıntı:
karinca_52' Alıntı:
Büyük ihtimalle öyledir hocam... Ama çaktırmayın şimdi yine 3-5 tefli gelir... Ne var yani bunda diye yaygara çıkarırlar....

ama o zaman saçma olur hocam ki bencede öyle , meslek liselerindeki ders sayısı ile ortaokuldaki ders sayısı bir olmazki ...

ben bu yüzden norm fazlası durumundayım mesela

Bende 10 saat ders ile norm fazlası oldum.bölge normuna takılmışım.aynı zamanda da fatih projesi rehber öğretmeniyim.bu nasıl bir saçmalık.ben başka okula gitsem oradada norm fazlası olmayacakmıyım.?yada benim yerime gelen öğretmen norm fazlası olmayacakmı.?her okulda bir bilgisayar öğretmeni deniliyor.1 öğretmenle norm fazlası olunuyor.bu nasıl iş anlamadım.her sene aynı sıkıntı.norm fazlası oluyorum.başka okula tayin istiyorum.gittiğim okulda gene norm fazlası oluyorum malesef.bilişim teknolojisi öğretmenlerini ne zaman norm dışı bırakacaklar acaba.??? Bu durumda ne yapmamız gerekiyor.???

Bende 10 saat ders ile norm fazlası oldum.bölge normuna takılmışım.aynı zamanda da fatih projesi rehber öğretmeniyim.bu nasıl bir saçmalık.ben başka okula gitsem oradada norm fazlası olmayacakmıyım.?yada benim yerime gelen öğretmen norm fazlası olmayacakmı.?her okulda bir bilgisayar öğretmeni deniliyor.1 öğretmenle norm fazlası olunuyor.bu nasıl iş anlamadım.her sene aynı sıkıntı.norm fazlası oluyorum.başka okula tayin istiyorum.gittiğim okulda gene norm fazlası oluyorum malesef.bilişim teknolojisi öğretmenlerini ne zaman norm dışı bırakacaklar acaba.??? Bu durumda ne yapmamız gerekiyor.???

Bizdede durum resimdeki gibi.Müdürü aradım biraz önce sırf göndermemek için sen norm fazlası değilsin onay veremem dedi.

Ekli dosyalar

• norm.jpg
    norm.jpg
    64.3 KB · Görüntüleme: 583
Arkadaşlar resimdeki duruma göre norm fazlası değilmiyim ben.Tercihleri yaptım müdür onaylamam sen norm fazlası değilsin dedi.

Ekli dosyalar

• norm.jpg
    norm.jpg
    64.3 KB · Görüntüleme: 567
theArcher' Alıntı:
Arkadaşlar resimdeki duruma göre norm fazlası değilmiyim ben.Tercihleri yaptım müdür onaylamam sen norm fazlası değilsin dedi.
norm fazlasısın.Müdürlere norm konusunda itibar etmeyin.yarın sizi mağdur eder.tercihinizi yapın normu olan bi okulda kafanız rahat çalışömaya başlayın.

melissa' Alıntı:

bt rehber olmanıza da ,her okula bir btci olmasına da kimse bakmıyor.
bakılan tek şey 10 saat.bu da sizi norm fazlası yapıyor.Bidahaki tercihler de okulları iyce araştırıp ortalama 20 saat ders olacak şekilde bi okul bulmaya bakın yoksa hep bu sıkıntılar devam edecektir

norm fazlasıyken yaptığımız tercihlere yerleşemediğimizde resen atama gibi bir olasılık var mı temmuz atamasında?

theArcher' Alıntı:
norm fazlasıyken yaptığımız tercihlere yerleşemediğimizde resen atama gibi bir olasılık var mı temmuz atamasında?
Sanmam hocam. Adı üstünede isteğe bağlı il-içi yer değiştirme. Klavuzda yazmıyorsa yapamazlar ki bildiğim kadarıyla yazmıyor.

arkadaşlar okul müdürüm sen norm fazlazısın bilişim teknolojileri rehber öğretmenliği yapamazsın dedi.n yapmam lazım

ilköğretim bilişim öğretmenlerini gönderip bu şekilde norm sıkıntısı çıkartanları allaha havale ediyorum 4 yıl o sıkıntıyı çektim şimdi bulunduğum okulda ders almak istemiyorum ders verecek öğretmen bulamıyoruz

melissa' Alıntı:
arkadaşlar okul müdürüm sen norm fazlazısın bilişim teknolojileri rehber öğretmenliği yapamazsın dedi.n yapmam lazım

Hocam kusura bakma ama o adama hala müdürm deme bi kere. Bence alnının ortasından vurmak lazım ama işte adalet yok ülkede.

Benim bulunduğum ilde de bazı müdürler arkadaşlarıma bilişim teknolojileri rehber öğretmenliği başvurusu yaptırmıyor. Gerekçesi ise okulda daha kıdemli din kültürü, beden eğitimi, görsel sanatlar öğretmeni varmış. bu işler hizmet süresine bakarmış. adamı alnının ortasından vurmasınlar da ne yapsın bu arkadaşlar. bu müdürleri 4 yılda değil de bir dönem bitti mi değiştireceksin bence.

melissa' Alıntı:

ha bu arada siz sorununuzu çözmek için ne yatınız derseniz, burdur.meb.gov.tr adresinden yayınlanan başvuru açıklamasının 3. maddesinde okuldaki bilişim teknolojileri öğretmeni öncelik yazısına benzer yazıyı gözlerine soktuk. Hocam işinize yararsa il sitesinde bulunan başvuru açıklamasının müdürünüze gösterin.

bomax01' Alıntı:
melissa' Alıntı:

ha bu arada siz sorununuzu çözmek için ne yatınız derseniz, burdur.meb.gov.tr adresinden yayınlanan başvuru açıklamasının 3. maddesinde okuldaki bilişim teknolojileri öğretmeni öncelik yazısına benzer yazıyı gözlerine soktuk. Hocam işinize yararsa il sitesinde bulunan başvuru açıklamasının müdürünüze gösterin.
hocam bu yazıyı gösterdim ama bir şey değişmiyor.bildiğini okuyor.

Geri