konica minolta bizhub 42 hakkında

Kodla Büyü

sivinc

Site Gezgini
Arkadaşlar bu yazıcıyı öğretmenler odasındaki bilgisayara bağlamak istiyoruz. Fakat nasıl bir bağlantı kablosu lazım. Driver da yok

hocam yazıcının ethernet kablosu ile ağa bağlı olması gerekiyor. Ağ yazıcısı olarak kolayca tanıtabilirsiniz.

bizimki usb ile bilgisayara bağlı ve çıktı alınabiliyor.bende bugün bir kaç resim tarattırmak istemiştim tarayıcıyı kurduğum zaman ağ bağlantısı istiyor ama usb ile yazıcıdan çıktı alınabiliyor. hatta taranan resimleri direkt olarak flash belleğe kaydediyor ama bilgisayardan usb bağlantısı ile tarayıcı çalışmıyor

beyazgolge' Alıntı:
bizimki usb ile bilgisayara bağlı ve çıktı alınabiliyor.bende bugün bir kaç resim tarattırmak istemiştim tarayıcıyı kurduğum zaman ağ bağlantısı istiyor ama usb ile yazıcıdan çıktı alınabiliyor. hatta taranan resimleri direkt olarak flash belleğe kaydediyor ama bilgisayardan usb bağlantısı ile tarayıcı çalışmıyor

hocam bunların özelliği ağ ile çalışması. IP tanımlayıp kutu ile tarayıcı özelliğini kullanmanız lazım. Ethernet Şart.

Hocam nasıl bir kablo bu. Yazıcıda sadece bir giriş var. O da garip bir giriş. Kablosu falan da çıkmamış içinden.

Ağ kablosunu bağladım. Ama bir türlü yazıcı ayarlarını yapamıyorum. Programını kurdum. PageScope net diye bir program geldi .IP verdim .İşe yaramadı.

ağ kablosu ile modeme bağlayın. ben bahsettiğiniz yazıcıya wireless ile 100 m den çıktı alıyorum.

arkadaşlar bu dosyaları indiriyorum ancak setup dosyaları yok...Kurulumu yapamıyorum lütfen bilgisi olanlar bana bir yol gösterebilir mi?

asacan' Alıntı:
ağ kablosu ile modeme bağlayın. ben bahsettiğiniz yazıcıya wireless ile 100 m den çıktı alıyorum.
hocam merhabalar.bende konika minolta bizhum 42 var ağ kablosuyla bu cihazı ağa bağlayıp çıktı almak istiyorum.ama yapamadım.modem arayüzünden ıp aldım (doğru ıp olduğundan emin değilim çünkü ağ kablosuyla internete giren pc nin kablosunu pcden cıkardım yazıcıya taktım.modemde halen kablonun takılı olduğu eski pc adı görünüyordu yazıcı görünmüyordu bende eski pc nin adının karşısındaki ıp adresini aldım).kendi laptopumda ağ üzerinden bu yazıdan çıktı almak istediğimden konika minoltanın sitesindeki driver sayaesinde bilgisayarımdan taratarak yazıcıyı tanıttım.Yani yazıcının programını kurarak yapmadım.biraz karıştı sanırım

yokmu yardımcı olacak olan.ağ kablosuyla bu yazıcıyı nasıl ağ yazıcısı yaparım.

Hocam ağa bağladıktan sonra yazıcı ayar menüsün den ona bi sabit ip verdim.
Bilgisayarda sürücüsünü yükledikten sonra yazıcı ekledim o ipden paylaşımada açtık.
Burdan açık ,ayrıntılı olmayabilir yazıcı üstünde tel nosu olacaktı o noyu ararsanız
adım adım telden yaptırıyorlar yardımcı oluyorlar.

şu Allahın belası yazıcıyı ağa nasıl bağlayacağım biri yardım etsinsomut olarak!
forumdaki bütün yazıları okudum kullanım klavuzunuda okudum fakat net bi bilgi yok. ağa usb ilemi bağlanıyor ağ kablosuylamı?
usb ile bağladım.bağladığım bilgisayardan çıktı alabiliyorum paylaşımıda açtım fakat diğer bilgisayarlardan alamıyorum.tanımıyor yazıcıyı.sürücülerinide setup sız yükleyemedim diğer bilgisayarlara.USB ile bağladığım bilgisayar XP diğer ağdan almak istediğim bilgisayar win 7 ..Bundanmı sıkıntı çıkıyor? Biri Allah aşkına yardım etsin sabahtan beri araştırmadığım yer kalmadı.
birde ağ kablosuyla switch e bağlayıp denedim ama o zamanda nasıl ayar yapılıyor bilemedim.nereden ip veriyoruz hangi bilgisayar yazıcıyı nereden algılayacak v.s..
elimde kurulum cd si de yok.kendi sitesinden driver indirip kurmaya çalışıyorum olmuoyr.
gerçekten tek tek anlatıp yaptırabilirmi birileri?

Makine ile birlikte gelen DVD ile tekrar kurulum yaptım ağ üzerinden yazıcıyı kullanmaya başladık. Elinde DVD bulunmayanlar için yarın okula gittiğimde DVD'yi ISO olarak sizlerle paylaşacağım.

bu garip yazıcının ağ ya da usb kablo girişi nerdedir :?:

bi tane yan tarafında enteresan bi giriş var başka bişey göremedim :?

k45abalı' Alıntı:
bu garip yazıcının ağ ya da usb kablo girişi nerdedir :?:

bi tane yan tarafında enteresan bi giriş var başka bişey göremedim :?

sağ arkada (yandaki kağıt beslemenin arkası)

bi kapak var kapağı açınca usb ve ağ girişi orda

kapak neyin güvenliği ise artık :verymad:

Geri