konica minolta bizhub 42 de şifre verme(fatih yazıcı)

Kodla Büyü

sertokus

Süper Üye
Süper Üye
Bu yazıcı kullanıcılara ayrı ayrı şifre vermeyi destekliyor mu?
Şifre yazılan kısma yazıcıda 12345678 giriyorum oluyor. gelen ekranda giriyorum sadece kayboluyor. (ne girersem gireyim kayboluyor)

Nedir bu işin sırrı

bizhub42.png

EKLEME: Secured Job seçilmesi gerekiyormuş evet seçtim ama yine aynı
Acaba şifre başka bir şey mi olacak.
EkranAlintisi.png

Bizim okuldaki yazıcı konica minolta bizhub 363 belki benzerdir diye anlatayım . 6 ay önce falan kullanıcılara şifre verme işlemini yapmıştım. Şuan işlemleri net hatırlamıyorum ama yazıcıda Yönetici ayarları- kullanıcı doğrulama - kullanıcı kaydı menülerinden kullanıcı kayıtlarını ve şifrelerini girmiştim. Ama Kullanıcı doğrulama da genel ayarlarda kullanıcı doğrulama açık , ortak kull. erişim sınırla seçili olacak. Biz kullanıcılara hesap takibi yapmadık sadece kota koyduk. o yüzden bizde hesap takip seçeneği kapalı. bilgisayarda ise kullanıcı doğrulama menüsünde recipient user (alıcı kullanıcı) seçili .
bilgisayarda aygıtlar ve yazıcılar - yazıcı özellikleri -ayarlar menüsünde yazdırmadan önce doğrulama ayarlarını kontrol edin ve baskılama sırasında doğrulama iletişim kutusunu aç seçenekleri seçili.
Bilgisayardan çıktı alırken de fotokopi çekerken de kullanıcı adı ve şifre istiyor. Paylaşımdan ağ üzerinden yazdırırken de aynı şekilde. Umarım yardımcı olur hatırladığım kadarıyla bu işlemleri yapmıştım.

Geri