Kombi önerisi olan varmı

Kodla Büyü

BayDogru

Aktif Üye
dogalgaz döseteceğiz. kombi önerisi olan varmı acaba

demirdöküm
viessmann
daiken
bosch

arasında kararsız kaldım

buderus araştırdım iy kaliteli özellikli dedilerdi aldımdı. o olmazsa pahalı dersen demirdöküm derim

buderus yoğuşmalı al hocam, diğer kombilere göre daha az yakar.

Kombide önemli konulardan biri Garanti süresi ve servis ağı, bazı markalar bazı zamanlar 7 seneye kadar garanti veriyorlar. Garanti süresi bittikten sonra arıza yapması durumunda kombi işinde tam bir vurgun var.

Kombide önemli konulardan biri Garanti süresi ve servis ağı, bazı markalar bazı zamanlar 7 seneye kadar garanti veriyorlar. Garanti süresi bittikten sonra arıza yapması durumunda kombi işinde tam bir vurgun var.

Mesajı düzenlemek isterken alıntı yapmışım, pardon.

buderus hem kaliteli hem ucuz. güneş enerjisiyle uyumlu olanlar var. onlardan alırsan evinde de güneş enerjisi sistemi varsa çok tasarruflu olur senin için hocam

Viessmann nasıl marka arkadaşlar.
viessmann buderusla aynı bence fazla para vermene gerek yok. Teknik servis elemanı bir arkadaşıma sormuştum bir zamanlar viessman, buderus bir marka daha söylemişti hatırlamıyorum. buderus kaliteli yani fiyatının viessmandan düşük olmasına aldanma

Hep vurgun hep vurgun. Ne yapsin vatandas

Peki hangisi daha anlamli acaba

Demirdokum yada viessmann taktirayim diyorum. Her ikisi de 2 yil garantili

Daiken su an 6 yil veriyot

Hocam geçen sonbahar biz de dönüşüm yaptık doğal gaza, bende çok araştırdım sizin gibi.
Kombi olarak Bosch 2300i, Buderus gb122 ve Daikin inceledim, çünkü bizim ilçede servisleri var, aradığınızda hemen gelip ilgileniyorlar.
Bosch ve Buderus aynı fabrikada üretiliyor, tüm parçaları, şekli, çalışma sistemi aynı, tek farkları Bosch sıcak su kullanımı için 12lt Buderus 14lt kapasiteye sahip dediler. İkisi arasında 600tl fark vardı.
Daikin biraz daha küçük boyutlu, kompakt yapmışlar, fakat Bosch a göre 1500tl daha yüksek fiyatı.
Bir diğer durumda garanti konusu. Bosch ve Buderus 3 + 5 yıl, Daikin 6 yıl garanti veriyor. Fakat garanti süresi bittiğinde parça değişimi yapılması gereken durum olursa orada çok fark çıkıyor. Esanjor sistemi en riskli olan kısımmış, Bosch Buderus için 400tl iken Daikin için 1000tl üzerinde fiyata sahip. Hem servis, hem performans, hem fiyat, hem kullanım açısından ben Bosch 2300i aldım, memnunum

Hocam ev dublex diye boyle dediler. Ust kata da suyun gitmesi ve isitmanin olmasi icin dediler. Bazilari da 24 yeter dedi. Anlamadim ben bu isi

Hocam ben Bosch kullanıyorum çokta memnunum çok sessiz çalışıyor ve sorun çıkarmadı 4 yıldır, servise hiç ihtiyacım olmadığı için servis hızını da bilemeyeceğim. Buderus ile aynı fabrikada üretiliyorlarmış, Buderus zaten kendini ispatlamış bir kombi markası. Bosch ve Buderusu tavsiye ederim.

Hocam buderus 062 modeli ile bosch 2500w aynıydı mesela. 2300i 2500w nin ueni modeli gibi. DonanımHaber de bununla alakalı başlık vardı. Dubleks için pompa gücü kolektör sayısı vb gibi durum için keşif öneriyorlardı. Ayrıca bölgenizdeki servisin de kombi markası kadar önemli olduğunu söylüyorlardı

Viessmann demirdokum bosch arasinda kaldim. Ne dersiniz arkadaslar. Bu arada binam yalitimsiz ne kadar yakar

Kombi marka için bir şey demem ama. salon,oturma ve yatak odalarınız vanalarınız TERMOSTATİK VANA olsun.

Arkadaslar ne kadar fatura geliyor. Su an 4 oda ve sicak su icin elektrik kullaniyorum. 850 tl geliyor en az 10 saat calisiyor. Ev yalitimeiz ve eski oldugu icin dogalgaza 15000 tl veemek istemiyorum

Geri