Kodlama ve Robotik Eğitmenliği

Kodla Büyü
Hocam daha önce MEB okullarına indirim uyguluyorlardı. Eğer katılacaksanız Akademi Duru'yu arayıp indirim kodu isteyin mutlaka.

Hige' Alıntı:
Hocam daha önce MEB okullarına indirim uyguluyorlardı. Eğer katılacaksanız Akademi Duru'yu arayıp indirim kodu isteyin mutlaka.

Bahsettiğiniz sitede 1000 TL'yi çizip 550 tl yazmışlar.

Biz bu sertifika ile Meslek Lisesinde egzersiz açabilir miyiz? Bilgisi olan.

Egzersiz açma konusunda yardımcı olabilecek olan yok mudur? Bir de hangi kursu önerirsiniz MEB geçerliliği olan?

Ben Tef mezunuyum. Transkriptimde robotik,mantık devreleri,mikrodenetleyiciler vb. konuları müfredat edinen dersler aldım.
Şimdi Meb bana diploman önemli değil dışarıdan sertifika alırsan Kodlama&Robotik Egzersizi açabilirsin mi diyecek?
Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olmak yetmiyor mu, yoksa diğer branşlar için mi bu kurslar? Gerçekten öğrenmek için soruyorum.
(Tabiki her zümrem bu konuları lisanslarında görmedi lakin branş değişikliği yapıp 8lerin dersine girmeyeyim hocam yapamam diyen Fencileri,matematikçileri ne yapacağız bu durumda?)

Aynı sayfada Akıl ve Zeka Oyunları ve Satranç Eğitmenliği kısmını da görebilirsiniz. Bununla beraber Web sadece Tsf açtığı kurslar üzerinden antrenörlük belgesi olanların egzersiz açmalarına izin vermektedir. Belge yeterli. Tabii egzersiz belgesinde vize kontrolü yapılıyor mu bunu bilemiyorum. Zamanında Akıl ve Zeka oyunları içinde bir sertifika almıştım. Meb kurumlarında geçerli olur mu bilemem. Düşüncem geçerli olacağı yönünde ağır basıyor.

Bu kurslar da popülerlik mevcut. Bundan 10-12 sene önce lisedeyken çizgi izleyen robotu hocalarım 12. sınıf öğrencileri ile birlikte yapardı. Çok iyi hatırlıyorum. Entegre test cihazı geliştirmişlerdi. Tabii o zamanlar Arduino,sensör vs. gibi şeyler yok. Pic ve Avr ile nereye kadar ilerleyebilirsen. Şimdiki zamanda bu tarz kursların olması ve desteklemesi(Tübitak) son derece önemli.Malzeme ise tonla, maddi destek desen var. İleride mesela mobil uygulama geliştirme bunun önüne geçer diye düşünüyorum. 10 sene önce olması gereken konular şimdi müfredata yeni giriyor. Bakalım ne tarafa doğru evrileceğiz merak ediyorum.

Geri