Kodlama ile ilgili farklı etkinlik ve oyun örnekleri/faydalı web siteleri

Kodla Büyü
Aklıma geldikçe faydalı bulduğum oyun, etkinlik ve web sitesi önerilerim için bu başlığı güncelleyeceğim.
1-Silent teacher Soru cevap yöntemiyle algoritmalara usulca giriş yapılıyor. Fonksiyon soruları mevcut.

2-Compute It! Rolleri değişip bilgisayar gibi düşünmeniz ve dikkatli bir şekilde talimatlara uymanız gerekiyor.
If/Else yapısı ve Repeat mantığını kolayca öğretiyor.

3-The Binary Game 1 ve 0 ları bırakın oyun oynayarak öğrensinler. Zihinden matematiksel işlemler yapmayı da geliştiriyor. Öğrencilerimden biri 3850 puan yaptı. 6. sınıf öğrencisi için güzel:)
4-CSS Diner CSS Selectorlerini öğretiyor. 32 level bulunmakta.
5-Flexbox Froggy Froggy ve arkadaşlarına CSS kodu yazarak yardım ediyoruz. Türkçe olması eğlenceyi artırıyor.
6-Code Hunt Java ve C# dillerini öğreten çok kullanışlı bir oyun. Elde edilmesi gereken sonuçları sağ taraftaki tabloda görüyorsunuz. Bu tabloya göre kodları düzenlemeniz gerekiyor.(Meb engeline takılıyormuş. Açtırabilmek için talep yolladım)
7-Binary Bonanza Farklı bir binary oyunu daha.
8-tospaa.org Bilgisayarsız Kodlama Oyunu Tospaa
Hocam Allah razı olsun, paylaştığınız bu yararlı uygulamalar-siteler sayesinde öğrencilerim kodlamayı daha çok sevdiler,öğretemediğimiz öğrenmek istemedikleri konuları bile öğrenmek istediler, çok teşekkür ederim

Harika siteler ile tanıştım sayenizde ve öğrencilerim de bayıldı. Çok teşekkürler öğretmenim.

Çok faydalı bir paylaşım olmuş teşekkür ederim hocam. Öğrencilerimle inceledik. Onlar da çok beğendiler:)

Hocalarım Compute It programını lab daki tarayıcılarda çalıştıramıyorum xp yüklü makinalarda chrome, mozilla, opera hiçbirinde çalıştıramadım.

Geri