Kodlama Ekibi Oluşturuyoruz.

Kodla Büyü

metkey

Aktif Üye
Arkadaşlar Btr görevim olan lisede Boş vakitlerde öğrenciler ili Kodlama çalışmak istiyorum sizce nasıl olur 4 gün dersim yok .

Ekli dosyalar

• Başlıksız-1.jpg
    Başlıksız-1.jpg
    164.9 KB · Görüntüleme: 350
hocam nasıl bir planlama düşünüyorsunuz, nereden başlayacaksınız bende okulumda düşünüyorum paylaşırsanız

Tebrikler @metkey hocam.. Allah kolaylık versin... Bence ekipteki öğrenci sayısını az tutun.. Çünkü çok öğrenci kaliteden taviz verir, zamanla sıkılıp ayrılanlar diğerlerini de etkiler.. İşi seven, benimseyen meraklı 3 öğrenci bile işinizi görür..

merhabalar öncelikle afişi yaptım astım okulun çoğuna ulaşmak istiyorum örneğin( 250 öğrenci var )100 kişi liste ismini yazdır diye varsayıyorum bu listedeki öğrencileri code.org sitesine yönlendireceğim tüm etkinlikleri yapmalarını isteyeceğim (ara tatil bu konuda iyi fırsat ) başarılı olan öğrenci sayısı tahminimce 5-10 kişi olacaktır. bu öğrencleri de robotik kodlama , android kodlama ve scracht olark 3 gruba ayırıp ona göre rehberlik yapacağım ben oturup ders anlatmayı düşünmüyorum nasıl nereden öğrenirler onlardan bahsedip takıldıkları yerde müdehale edeceğim.

Benzer bir süreci ben yaşadım(Ortaokul). Robotik ile ilgilenmek isteyenler gelsin dedim. Okul mevcudu 100 öğrenci var rahat 50si geldi. code.org'u bitirenlere öncelik vereceğimi söyledim. Şu anda 10-12 kişi var bitirmeye çalışan. Şubat tatili sonrası durum ne olacak merakla bekliyorum...

Geri