Kodlama derslerinin uygulamalı işlenebilmesini teminen öğrencilerimize tablet yerine klavyeli bilgi

Kodla Büyü

eskisehir_bilisim

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bugun milliyet gazetesinde okudum.umarim bransimiz adına gerçekleşen bir proje olur.
Eğitim Bakanı Yılmaz: Öğrencilerimize klavyeli bilgisayarlar dağıtmayı planlıyoruz
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, kodlama derslerinin uygulamalı işlenebilmesi için öğrencilere tabletyerine klavyeli bilgisayarlar dağıtmayı planladıklarını bildirdi.
milli-egitim-bakani-yilmaz-ogrencilerimize-klavyeli-bilgisayarlar-dagitmayi-planliyoruz-10737451.Jpeg

31.01.2018 ÇarşambaGüncelleme : 31.01.2018-23:27 Çarşamba
Eğitim Derneği (TED) 90. Yıl Resepsiyonu'ndaki konuşmasına, kuruluşun 90'ıncı yılını kutlayarak başladı.

Öğrencilere, kişilik, yetenek ve kabiliyetlerinin en üst düzeyde geliştirmesi için fırsat eşitliği temelinde eğitim vermeye çalıştıklarını belirten Yılmaz, öğrencilerin iletişim becerisi yüksek, takım çalışmasına uyumlu, eleştirel ve analitik düşünceye sahip kişiler olmasını istediklerini söyledi

"Tablet yerine klavyeli bilgisayar dağıtmayı planlıyoruz"

Bakan Yılmaz, önümüzdeki dönemde ilkokulları, mesleki eğitim ve özel eğitim kurumlarını da FATİH Projesi kapsamına alacaklarına işaret ederek, "Kodlama derslerinin uygulamalı işlenebilmesini teminen öğrencilerimize tablet yerine klavyeli bilgisayarlar dağıtmayı planlıyoruz." şeklinde konuştu.
Kaynak
http://m.milliyet.com.tr/milli-egitim-bakani-yilmaz--gundem-2601578/

Ya bu kodlama dersi nerede arkadaş, herkesin ağzında aynı laf. Ben anlamıyorum artık bu bakanlığı... Ya ttkb bizimle eglenir, ya da Meb

önümüzdeki sene okullar açıldığı zaman kitap hazır, ilkokuldan itibaren dersi konmuş olursa inanırım yoksa daha da olmaz.Estonya bile müfredatına aldi

Umarım bu çalışmanın sonunda müfredat konusunda da ele tutulur bir gelişme yapılır Devlet Okullarında

Siz diyorsunuz hata. Onlar diyor önümüz seçim oy lazım. Her öğrencinin birer ana-babası olsa çarp ikiyle. Abbov aldık seçimi.

Zaten vestel'e de para lazım. Babayiğit yerli araba yapacaklar.

Çok üzülüyorum böyle haberlere. Kendi elimizle çocukları ekran bağımlısı yapacağız. Gençlerimiz dünyayı elektronik kare kutuların çerçeveleri den yorumluyor (mu? ) üstüne çocuklara da at gözlüğü takacaklar popülist politikalar için. Araç amaç oldu. Kodlama da bir dersin ötesi değildir kişi gelişiminde ve uzmanlaşma gerektirdiği için yeri en çok meslek liseleri ve "nitelikli okul" olarak tabir edilen yerlerdir. Temel kodlama için çok büyük yatırımlar laptoplar VS. Gerekmez.

Açacağını Konu başlığıyla ile ilgili kısıma git. Alta in. Orada yazar yeni konu aç

çok teşekkür ederim buldum ancak uygun konu başlığını neye göre seçiyoruz örnek olarak meslek seçimi ile ilgili bir konu açmak istiyorum, forumda yeniyim kusura bakmayın ama çok güzel ve aktif bir ortam sevdim burayı

çok teşekkür ederim buldum ancak uygun konu başlığını neye göre seçiyoruz örnek olarak meslek seçimi ile ilgili bir konu açmak istiyorum, forumda yeniyim kusura bakmayın ama çok güzel ve aktif bir ortam sevdim burayı
Serbest meslek. İşinin patronu ol mesela. Ama ilk denemelerinde kaybedersen pes etme, yine dene. Varlığının hepsini riske etme.

Sayın Bakanım... Belkide 2 yıl sonra ıskartaya çıkacak o dediğiniz cihazların maliyetinin 1/4 üne tüm okullara en az ( donanım değişikliği ile ) 5-6 sene belkide daha fazla kullanılabilecek bilgisayar laboratuvarları açılabilir. Tabletlerde yapılan yanlışlığın devam ettirilmesindeki bu ısrarı anlamıyorum.

Siz diyorsunuz hata. Onlar diyor önümüz seçim oy lazım. Her öğrencinin birer ana-babası olsa çarp ikiyle. Abbov aldık seçimi.

Zaten vestel'e de para lazım. Babayiğit yerli araba yapacaklar.

Sayın Bakanım... Belkide 2 yıl sonra ıskartaya çıkacak o dediğiniz cihazların maliyetinin 1/4 üne tüm okullara en az ( donanım değişikliği ile ) 5-6 sene belkide daha fazla kullanılabilecek bilgisayar laboratuvarları açılabilir. Tabletlerde yapılan yanlışlığın devam ettirilmesindeki bu ısrarı anlamıyorum.

+1.

bilgisayar labaratuarlarının suyumu çıktı öğrenciye verileceğine dersi koy labaratuar da BT öğretmeninden başkasına verilmesin öyle bir saçmalık yapılmasın emin olun Bilişim Teknoojileri öğretmenleri işini gayet iyi yapacaktır. hiç merak etmeyin.
öğrenciye verilecek klavye tablet vb hepsi israf.
Bir okuldaki bütün öğrencilere dağıtılacak tablet bilgisayar vb parası ile okulun BT labaratuarı her sene son teknoloji yenilenir bütün BT derslerini alan öğrencilerde adam gibi istifade ederler.

işte whlie döngüsü buyrun arkadaşlar bilgisayar bilimi ders kitabına göre hazırlanmış örnekler ile birlikte abone olmayı ihmal etmeyin

merhaba arkdaşlar kaldığımız yerden devam ediyoruz
Bilgisayar Bilimi Python Programlama Ders 06 Pythonda Fonksiyon kullanımı part 01
Bu dersimiz de python programlama dilinde modüller ve fonksiyonların kullanılış şekillerini ve fazlasını öğreneceğiz.
Hadi Derse

Geri