Kodlama Atölyesi

Kodla Büyü

slm6713

Aktif Üye
Merhaba arkadaşlar , bünyesinde ilkokul ve ortaokul bulunan 15 kişilik sınıfların bulunduğu okulumuzda bulunan bilişim teknolojileri sınıfını kodlama atölyesine çevirmeyi düşünüyoruz..Malzeme konusunda özellikle şunlar olduğunuz dediğiniz malzemeler konusunda..destek alabileceğimiz dernekler konusunda tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim..

hocam ilkokullarda kullanacaklar mı kodlama sınıfını. birde aklınız da bir maliyet var mı?

hocam kendiniz liste yaparak 10 adet arduino set alabilirsiniz. set başı 150 tl yi geçmez.
Alabilirseniz 3 boyutlu yazıcı alın. 1300-1500 e aliexpresten bulursunuz. ender 3 kullanıyoruz okulda. öneririm.
Arduino malzemeler ve 3 boyutlu yazıcı ile çok güzel projeler yapabilirsiniz.
2 adet makeblock mbot 1200 tl de onlar tutsa.
Ama hepsinden önce kapı giydirme ve duvar giydirmeleri yapın hocam. öğrenci çok hevesleniyor süslemeye.
bitti gitti 5000 lira.
İlkokullar da bilgisayarda veya bilgisayarsız çok etkinlik var onları yaparlar. mbot ları bir seviyeden sonra ilkokullar da kullanır.
Şahsen benim önceliğim bu yazdıklarım olurdu. bunun üzerine zaten projeler de ihtiyaç oluşan malzemeleri alırsınız. onlar da çok maliyet tutmayan şeyler olur. geç yazdım anca fırsat buldum kusura bakma hocam

robkod.org dernek olarak devlet kurumlarina kodlama atolyesi kuruyor ayni zamanda danismanlik yapiyoruz. Ogretmenlerden kurulu bir kadromuz var ve kar amaci gudmeden calismaktayiz. Ana sinifindan lise son sinifa kadar mufredati ve planlamasi hazir derslerimiz hali hazirda kurdugumuz atolyelerde devam etmektedir.

robkod.org dernek olarak devlet kurumlarina kodlama atolyesi kuruyor ayni zamanda danismanlik yapiyoruz. Ogretmenlerden kurulu bir kadromuz var ve kar amaci gudmeden calismaktayiz. Ana sinifindan lise son sinifa kadar mufredati ve planlamasi hazir derslerimiz hali hazirda kurdugumuz atolyelerde devam etmektedir.
Teşekkür ederim hocam iletişim için bilgi alabilir miyim acaba

hocam kendiniz liste yaparak 10 adet arduino set alabilirsiniz. set başı 150 tl yi geçmez.
Alabilirseniz 3 boyutlu yazıcı alın. 1300-1500 e aliexpresten bulursunuz. ender 3 kullanıyoruz okulda. öneririm.
Arduino malzemeler ve 3 boyutlu yazıcı ile çok güzel projeler yapabilirsiniz.
2 adet makeblock mbot 1200 tl de onlar tutsa.
Ama hepsinden önce kapı giydirme ve duvar giydirmeleri yapın hocam. öğrenci çok hevesleniyor süslemeye.
bitti gitti 5000 lira.
İlkokullar da bilgisayarda veya bilgisayarsız çok etkinlik var onları yaparlar. mbot ları bir seviyeden sonra ilkokullar da kullanır.
Şahsen benim önceliğim bu yazdıklarım olurdu. bunun üzerine zaten projeler de ihtiyaç oluşan malzemeleri alırsınız. onlar da çok maliyet tutmayan şeyler olur. geç yazdım anca fırsat buldum kusura bakma hocam
hocam bende o şekilde düşünüyorum duvar giydirme yerine kendimiz çizim yapmayı düşünüyoruz inşallah bakalım

Geri