Kodla Büyü - Ücretsiz uygulamalı kodlama eğitimi projesi

Kodla Büyü
r3cp6k

https://prntscr.com/r3cp6k

Kodla büyü firmasını göndermiş olduğu hediyeden dolayı teşekkür ederim.
Ne hediyesi sayın hocam imajın süresi dolmuş yayında yok bir daha atar mısın?

Merhaba sevgili öğretmenlerimiz,

Eğitim öğretim yılının ikinci döneminde tüm öğretmen ve öğrencilerimize başarılar dileriz.

Kodla Büyü platformunu daha iyi ve daha etkin kullanmanıza yardımcı olacak birkaç küçük ipucunu içeren videomuzu aşağıda izleyebilirsiniz.

İyi dersler dileriz.

Denemek için hesap açtım ama hesabı kapatamıyorum... Hesap kapatma nerede bilen var mı?

ben kullanıyorum hocam da şimdi siz böyle deyince kaygılandım. acaba başlatmasa mıydım?
Allah aşkına alanla ilgili ne güzel ortaya bir ürün çıkmış bizim ders için süper bir platform kullanıp desteklemek yerine çok şüpheye düşüyoruz face Instagram cide.org dan sa kodla büyü bence daha güvenli :)

Allah aşkına alanla ilgili ne güzel ortaya bir ürün çıkmış bizim ders için süper bir platform kullanıp desteklemek yerine çok şüpheye düşüyoruz face Instagram cide.org dan sa kodla büyü bence daha güvenli :)
Katılıyorum hocam,yıllarca elimizde kaynak yok diye ağladık şimdi yerli bir girişim çıkmış sadece öğretmen olduğunuzu belirtip üye oluyoruz öğrencilerin ise hiçbir bilgisini istemiyor. Yine de şüphe ile yaklaşan arkadaşlara bir şey diyemeyeceğim kendi görüşleridir.

Code.org yeni çıktığında da umursamayan bir sürü arkadaş olmuştu şaşırmıştım açıkçası.

Katılıyorum hocam,yıllarca elimizde kaynak yok diye ağladık şimdi yerli bir girişim çıkmış sadece öğretmen olduğunuzu belirtip üye oluyoruz öğrencilerin ise hiçbir bilgisini istemiyor. Yine de şüphe ile yaklaşan arkadaşlara bir şey diyemeyeceğim kendi görüşleridir.

Code.org yeni çıktığında da umursamayan bir sürü arkadaş olmuştu şaşırmıştım açıkçası.
tabi herkesin kendi düşüncesi hocam kimse kullanmak zorunda değil zaten :)

ben 5,6 ve 7 lerde canlı dersleri bu site ile yaptım, bazı öğrenciler çok sevdi. ama 55 den sonra diğer öğrencilere ağır geldi.

Geçen hafta bizde başladık kodla büyü ye yıllardır code.org dan sıkıldım açıkçası olumsuz birşey olabileceğini düşünmüyorum ancak @Kodla Büyü şu firmaya aittir demeyişiniz de çok garip olumsuz bir imaj yaratıyor açıkçası

Ben geçen yıl 10. sınıf öğrencilerim için kullandım. oyun oynadıklarını düşünerek görevleri yaptılar ama fark etmedikleri nokta farklı çözüm yollarını keşfettikleri idi. bazı öğrenciler kısa yolları bulup kodları iyice kısalttı. ilk kısımlar basit geliyor ama döngüler vs işe girince eğleniyorlar ve öğreniyorlar aslında.

Kaygı duyan arkadaşları da anlıyorum telefon numaramı falan neden istiyor diyorsunuz ama o kadar yer istiyor, o kadar yere telefon numaralarımız satıldı ki. Satıldı diyorum ve şundan dolayı eminim arkadaşlarla yan yana muhabbet ediyoruz 5-6 kişilik gurubuz 3'ümüze aynı anda tatil reklamı yapan aynı mesaj geldi. Daha ile gediğimin ilk ayları idi hem de. bu arkadaşlarla tek ortak noktamız bir kaç aydır beraber çalışıyor olmamızın yanında sendikamızdı. o an aklımıza geldi acaba mı ki dedik. başka bir arkadaşı aradım ona da o anda gelmiş mesaj ve bitmedi aynı hafta içinde hepimize aynı anda mesajlar gelmeye başladı. düşünün artık. facebook, instagram(şükür bunları sildim telefonun şarj ömrü uzadı :) ), google, microsoft, autodesk ... gibi sitelere de güvenlik adı altında veriyoruz numaralarımızı. alıp ne yapacaklar benim bilgilerimi bir şey yok nasılsa telefonumda diyoruz ama işin aslı da adamların istediği zaten telefonumdaki fotoğraf vs bilgiler değil esasen.

Telefonuma gelen mesajları asla tıklamadım ve tıklamayı da düşünmüyorum. umarın cebimdeyken falan tuş kilidi açılıp kazaya gitmem. Devlet sitelerinden bile gelse mesajın ekran görüntüsünü alır mesajı silerim ve bilgisayardan tarayıcı ile girip kontrol ederim. MHRS'den bile mesaj geliyor randevular için aynı muameleyi çekiyorum. mesajı sil uygulamadan kontrol et.

tamam güzel ama bir çok ogrencının bılgısayarı yok en bastan beri soylenen sey uygulamanın mobıl versıyonunun olmaması büyük sıkıntı. ben destek veridliğini düşünmüyorum. kaç kere mail de attım dönmediler

Hocam mobildede tarayıcıdan çalışıyor ben birkaç bölümü geçtim şimdi mobilden

tamam güzel ama bir çok ogrencının bılgısayarı yok en bastan beri soylenen sey uygulamanın mobıl versıyonunun olmaması büyük sıkıntı. ben destek veridliğini düşünmüyorum. kaç kere mail de attım dönmediler

Hocam telefon ya da tabletten açamıyorsanız tarayıcının 3 nokta aylarından masaüstü sitesi diye işaretleyin. Açacaktır

code.org ve bu siteyi aktif olarak kullanıyorum. Başka önerebileceğiniz bu tarz site yada uygulamalar var mı Türkçe arkadaşlar? Scratch tarzı istemiyorum. Görev ve ödevlerle ilerleyen uygulama yada web sitesi istiyorum. Çünkü bu tarz uygulamalarda bize pek görev düşmüyor ve temelden güzel bir şekilde ileleyebiliyoruz. Scratch de blok türleri fazla olunca kafa karışıyor yani anlatması ve anlaşılması zor bence. Anca her sınıftaki en iyileri toplayıp kurs yada egzersizlerde yapılabilecek uygulama. 25 kişilik sınıfta scratchi 5 kişi yapabiliyorsa code.org da 20 kişi rahat yapıyor.

Arkadaşlar bu uygulama masaüstü en iyi hangi tarayıcıda çalışıyor.
chrome da sürekli sağ taraftaki karakter ekranı kayboluyor.
firefox ta ise sol taraftaki kod ekranı turn(right) ya da turn(left) yaptığımda orada resim olarak kalıyor ve silinmiyor da.
Tekrardan sayfayı yüklemek zorunda kalıyorum. Bu sefer öğrencilerin ve benim yazdığım kodlar komple siliniyor.

Bu sıkıntıları aşan var mı.

GELECEK BÖTE İLE ŞEKİLLENİYOR

Öğretmenlerimiz için özel bir online etkinlik dizisi hazırladık.

Bölge bölge Türkiye'yi kapsayan online öğretmen buluşmalarımızda, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik kodlama eğitimini tüm yönleriyle konuşuyoruz.

“Gelecek BÖTE ile Şekilleniyor” online buluşmaları 14 Ekim’de Ege Bölgesi ile başlıyor.

Konuşmacımız etkileşimli ve renkli sunumuyla Doç. Dr. Yavuz Samur.

Etkinlik programına göz atmak ve hemen kayıt olmak için https://gelecekbote.kodlabuyu.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

#KodlaBüyü #gelecekböteileşekilleniyor #BÖTE #kodlama #kodlamaeğitimi

Kodla Büyü Kodlama haftası etkiniliğine nasıl erişim yapabiliriz? o hafta mı yayınlanacak 40 bölümlük etkinlik?

Geri