Kocaeli Norm Fazlası

Kodla Büyü
Re: Kocaeli Norm Fazlası Türküsü

Kocaeli" de de norm fazlası BTci ataması yapıldı

aynen hocam bu forumdan ümidimi kestim ben. reesen atananlar bir araya gelelim dedim ne oldu ne bitti gelişme var mı birbirimizi haberdar edelim diye.ne ses ne seda.o bahçe hortumu 3 gündür forumun tepesinde.benim mesajım 2 saat bile duramadı.size geçmiş olsun hocam bende sakaryada sürüldüm 2 saat uzaklıktaki bir ilçeye.yine halinize şükredin kocaeli insaflı davranıp aynı ilçe içinde yapmış değişimleri.beterin beteri var.

Evet çok yakındır. Özellikle bu okul dönüşümlerinden dolayı çok başımız ağrıcak gibi duruyor.İlçe de boş yer yok İlde de çok sanmıyorum boş yer olacağını İstanbul için. Olsa bile yarıdan fazla norm fazlası var. O kadar kişiyi ne yapacaklar meraklar içindeyim.ALLAH yar ve yardımcımız olsun.

Şaşırdığım bir nokta var. Listede Rehber öğretmenler de var onlar nasıl norm fazlası olmuşlar enteresan geldi bana.

büyük tepki alır kocaeli mem. şurda iliçi atamalara 2 ay kalmış ne zoru var anlamış değilim ya, ne acelesi var. :-1:

ne oldu arkadaşlar. biz resen atandık diyince kimsenin sesi çıkmıyordu. yukarıda bir arkadaşın da dediği gibi bir hortum meselesi günlerce ana sayfada kalıyor, bu resen atamalar ile ilgili duyarsız ve umursuz bir şekilde davranıyorsak kusura bakmayın biz herşeyi hak ediyoruz demektir.

Arkadaşlar geçmiş olsun. İlçe içi yapılmaya özen gösterilmiş ama pelitli köy ulaşımı zor bir yer bildiğim kadarıyla. Üzüldüm oraya gönderilen arkadaş adına.

karekedi' Alıntı:
Arkadaşlar geçmiş olsun. İlçe içi yapılmaya özen gösterilmiş ama pelitli köy ulaşımı zor bir yer bildiğim kadarıyla. Üzüldüm oraya gönderilen arkadaş adına.

Pelitli Gebze'nin en yakın köylerinden biridir

Teachnologist' Alıntı:
Şaşırdığım bir nokta var. Listede Rehber öğretmenler de var onlar nasıl norm fazlası olmuşlar enteresan geldi bana.
rehber öğretmenleri ortaokul-ilkokul ayrımından sonra okuldaki öğrenci sayısı yetmediği için rehber öğretmenelrin de ataması yapıldı
bizim okuldaki rehber öğretmen bu şekilde norm fazlası oldu mesela

hiç haberimiz de olmadı yaa ataması yapılanların da mı haberi yoktu arkadaşlar
ben kesin norm fazlasıyımdır hiç dersim yok sadece BTR yim
bu atamaları neye göre yaptılar acaba

Hocam bu atamalar yapılmadan önce erdem hocam konuyu açtı... içeriden bilgi almaya komisyondan adam bulmaya hatta sendikaya sormaya kadar her şeyi yaptık...

meb-atama-ve-yer-degistirme-f133/kocaeli-norm-fazla-atamalari-t109426.html konu bu hiç kimse bakmadı bile.... şimdi gelmiş forumdan umudu kestim diyorsunuz...

amacım tartışma çıkartmak değil ama başınıza birşey gelene kadar hiç birşey umrunda olmayan bizleriz....

bu arada gözlemci olarak sendika temsilcisi gönderdik... belli konularda (durum sadece bilgisayar öğretmenleri ile sınırlı değil...) şerh koymak için ancak her şey kanuni ne yazık ki atama yönetmeliği illere bu konuda çok yetki tanımış durumda...

refleto' Alıntı:
Hocam bu atamalar yapılmadan önce erdem hocam konuyu açtı... içeriden bilgi almaya komisyondan adam bulmaya hatta sendikaya sormaya kadar her şeyi yaptık...

meb-atama-ve-yer-degistirme-f133/kocaeli-norm-fazla-atamalari-t109426.html konu bu hiç kimse bakmadı bile.... şimdi gelmiş forumdan umudu kestim diyorsunuz...

amacım tartışma çıkartmak değil ama başınıza birşey gelene kadar hiç birşey umrunda olmayan bizleriz....

bu arada gözlemci olarak sendika temsilcisi gönderdik... belli konularda (durum sadece bilgisayar öğretmenleri ile sınırlı değil...) şerh koymak için ancak her şey kanuni ne yazık ki atama yönetmeliği illere bu konuda çok yetki tanımış durumda...

hocam ben bu forumda Kocaeli ile ilgili en çok mesaj gönderenlerden biriyim hatta Kocaeli norm fazlası konusunu ilk defa muallimtamer adlı hocamız 1 nisanda mersin norm fazlası atamalarında yazdı ona hem kişisel mesaj attım hem konu başlığı altında sordum nerden bilgi aldın böyle birşey gerçekten var mı diye ne dönen oldu ne cevap veren ilçede görev yaptığımız için de bize herhangi bir haber gelmedi hatta ilçe mem in bile atamalardan yapıldıktan sonra haberi oldu

eyolcu hocamın attığı başlığı da işten güçten bunun yanında malum bizim başlıkların çok daha önemli konular yüzünden pek üst sıralarda olmadığından göremedim neyse olan oldu

mert hocam "işten güçten" kelimenizi anlayamadım.

Resen atanan arkadaslar içn üzüldüm açıkcası, bugun onlara yarın bizim basımıza gelecek bu olaylar, bir tepki,eylem olursa katılmaya hazırım...

refleto' Alıntı:

sende kendi başına gelince icraate geçmişsin hocam açtığın başlık nisan ayına ait biz ocak ayında atandık,sendikayada,bakanlığada,bimerede,bu forumada sesimizi duyurmak için elimizden geleni yaptık ama değişen hiç bir şey olmadı.burda bahsettiğimiz ülke çapında bilişimcilerin bir araya gelmesi toplu bir güç olarak yapılanlara karşı çıkabilmek, sesimizi duyurmak.

Sakarya yazıyor fakat bazıları memleketlerini bazıları ise çalıştığı ili yazdığı için sormak istedim, hangi ildesiniz?

eyolcu' Alıntı:
mert hocam "işten güçten" kelimenizi anlayamadım.

Resen atanan arkadaslar içn üzüldüm açıkcası, bugun onlara yarın bizim basımıza gelecek bu olaylar, bir tepki,eylem olursa katılmaya hazırım...

okulun sitesinin başındaydım hocam dalmış gitmişim üç okul üç site hepsi birbirine girdi hatta dün de siteyi güncellerken haberim oldu yoksa başka kastım yok çoğu haberi zaten sizden alıyoruz hocam kırdıysam kusura bakma

hocam size seçenek sunmadan mı resen atıyorlar. Çankırıdada norm fazlası atamaları yaptı ama benim için iyi oldu çünkü çalıştığım okuldan biran önce kurtulmak istiyordum. Çalıştıkları yerde memnun olanlar için kötü bir durum.

kerkebut' Alıntı:
refleto' Alıntı:

sende kendi başına gelince icraate geçmişsin hocam açtığın başlık nisan ayına ait biz ocak ayında atandık,sendikayada,bakanlığada,bimerede,bu forumada sesimizi duyurmak için elimizden geleni yaptık ama değişen hiç bir şey olmadı.burda bahsettiğimiz ülke çapında bilişimcilerin bir araya gelmesi toplu bir güç olarak yapılanlara karşı çıkabilmek, sesimizi duyurmak.

hocam burada konuyu açtık elimizden geleni yaptık.... olmadı... kimsede umursamadı.... konuya bakın.... ama işin ucu ne zaman size dokundu... o zaman geldiniz.... ben yada erdem hoca resen gönderilmedik ancak sendikadan dolayı değil izmit'te yer olmadığından.... bir eylem yapılacaksa desteğede hazırız.... olanı söyleyince kızmayın yalnız...

kerkebut' Alıntı:
refleto' Alıntı:

tartışılan konu ocak değil ki yeni yapılanlar.... ocakta yapılanlar içinde özellik ile alan değişmesinden dolayı mağdur olan arkadaşlar vardı... onun ile ilgili eylem bile oldu... izmit'te (örneğin alan değiştiren sınıf öğretmeni yüzünden okulundan gitmek zorunda olan arkadaşlar vardı...) resen atama ise tepkiden başka birşey yapamıyorsun... çünkü yönetmelik bu kanuni hakkı vermiş valiliğe...

şimdi ki atamalar içinde eğer önce birlik olsaydık büyük ihtimalle işimizi konuşarak hallederdik... ama 2 kişi ancak sendikayı muhattap bulabildik...

Burada kocaeli gözden kaçıyor... kocaeli olarak mail grubu organize etmiştik sene başı formatörlük mevzusu için acaba onu harekete mi geçirsek...

refleto' Alıntı:
kerkebut' Alıntı:
refleto' Alıntı:

tartışılan konu ocak değil ki yeni yapılanlar.... ocakta yapılanlar içinde özellik ile alan değişmesinden dolayı mağdur olan arkadaşlar vardı... onun ile ilgili eylem bile oldu... izmit'te (örneğin alan değiştiren sınıf öğretmeni yüzünden okulundan gitmek zorunda olan arkadaşlar vardı...) resen atama ise tepkiden başka birşey yapamıyorsun... çünkü yönetmelik bu kanuni hakkı vermiş valiliğe...

şimdi ki atamalar içinde eğer önce birlik olsaydık büyük ihtimalle işimizi konuşarak hallederdik... ama 2 kişi ancak sendikayı muhattap bulabildik...

Burada kocaeli gözden kaçıyor... kocaeli olarak mail grubu organize etmiştik sene başı formatörlük mevzusu için acaba onu harekete mi geçirsek...
tamam hocam sen haklısın haklı mücadelende de sana başarılar dilerim.öğretmenler bir araya gelip neyi başarmış ta bu işin hakkından da gelelim.bu benim şahsi görüşüm üstüne cevap yazmasan sevinirim.

Bence öncelikle bi toplantı yapalım İzmitte isteyen gelsin bundan sonra ne yapacağımızı konuşuruz mail grubu pek çalışmadı. İzmitten bi arkadaş yer belirlerse orda buluşuruz.

Re: Kocaeli Norm Fazlası Türküsü

mert_aylan' Alıntı:
bahçe hortumu kadar önemli değil heralde bizim konu sizin de başınıza gelir az kaldı
http://kocaeli.meb.gov.tr/meb_iys_dosya ... tamasi.pdf

hocam başına gelmeyen anlamaz ilgilenmez.. malesef böyleyiz.. ben de mersinde resen atandım.. anamur eml den silifke ticarete resen atadılar. okulumda 60 saat fiili derse girerken yaptılar. okulda fazlalık olmadığımı ispat edemiyorum. dava açtım bekliyorum .. Allah kolaylık versin ..

ekicimert' Alıntı:
hocam size seçenek sunmadan mı resen atıyorlar. Çankırıdada norm fazlası atamaları yaptı ama benim için iyi oldu çünkü çalıştığım okuldan biran önce kurtulmak istiyordum. Çalıştıkları yerde memnun olanlar için kötü bir durum.

bana seçenek sundular hocam. anamur mesleki eğitim merkezinde sadece bu yıl 6 saat ders olduğu için norm açıldı orayı gösterdiler. tercih etsem de atayacaklardı. ama seneye orda norm fazlası olacaktım yazın da şimdiki okluma başka bir öğretmen gelecekti. ayrıca okulumda 60 saat derse girdiğim halde. ben istemedim şimdi de anamurdan tutup silifkeye resen atadılar.. bu devletin işine akıl ermez.. eş durumu olduğu halde 135 km uzağa resen atadılar..

kerkebut' Alıntı:
aynen hocam bu forumdan ümidimi kestim ben. reesen atananlar bir araya gelelim dedim ne oldu ne bitti gelişme var mı birbirimizi haberdar edelim diye.ne ses ne seda.o bahçe hortumu 3 gündür forumun tepesinde.benim mesajım 2 saat bile duramadı.size geçmiş olsun hocam bende sakaryada sürüldüm 2 saat uzaklıktaki bir ilçeye.yine halinize şükredin kocaeli insaflı davranıp aynı ilçe içinde yapmış değişimleri.beterin beteri var.

herkes sitem ediyor. ben de kaç defa yazdım cevap olmadı ilgilenen biri çıkmadı. mersinde anamurdan silifkeye resen atandım. 135 km uzaklık. haklısın hocam beterin beteri var. hem de eşim anamurda öğretmen ve okulumda 60 saat derse girerken :(

gelişimci' Alıntı:
hiç haberimiz de olmadı yaa ataması yapılanların da mı haberi yoktu arkadaşlar
ben kesin norm fazlasıyımdır hiç dersim yok sadece BTR yim
bu atamaları neye göre yaptılar acaba

en düşük puanlıdan başlayarak en uzaktan başlayarak yaptılar ..

Geri