Klavyedeki Uyku Modu Tuşları

Kodla Büyü

atungad

Süper Üye
Süper Üye
Merhaba Arkadaşlar. Klavyedeki Uyku Modu ve kapama tuşu vb. olan 3 tuşun iptali veya çalışmasının ayarlanmasını bilen varmı? Teşekkürler.

çok kolay klavyenin cdsiniden klavyeyi bilgisayara tanıtacaksın tanıttıksan sonra gelişmiş özellikler var orada onların hepsini pasif edeceksin hocam

Klavyenin CD si yok Hocam. O tuşlar zaten her klavyede oluyor artık. Multimedia tuşlarınadan bahsetmiyorum yanlış anlaşılmasın. Yön tuşlarının bulunduğu bölümde olan tuşlar.

Uyku ve power düğmesini denetim masası>güç seçenekleri gelişmiş sekmesinden halledebilirsin.

klavye sürücüsünü bularak, tuşlara farklı görevler atamak dışında bir çözümü olduğunu sanmıyorum

arakadaşlar klavyedeki power tuşundan kapatmak ile normal yoldan kapatmak arasında bir fark var mı? hocam power disable yapmak istediğine göre :|

şöyle bi fark olabilir: öğrenciler bilinçsizce klavye tuşalarına basarak sürekli bilgisayarı kapatıyorlar, bu da insanı deli ediyo...

sitelerde' Alıntı:
Uyku ve power düğmesini denetim masası>güç seçenekleri gelişmiş sekmesinden halledebilirsin.

Kendi mesajımı alıntılayacağımı hiç tahmin etmezdim ama arkadaşlar ben nasıl pasif edileceğini yazmıştım zaten.

Denetim Masası > Güç Seçenekleri > Gelişmiş Tabından

Kolay gelsin.

sitelerde' Alıntı:
sitelerde' Alıntı:

Kendi mesajımı alıntılayacağımı hiç tahmin etmezdim ama arkadaşlar ben nasıl pasif edileceğini yazmıştım zaten.

Kolay gelsin.

ordan olmuyor yada biz beceremiyoruz :)

SoundWay' Alıntı:
sitelerde' Alıntı:
sitelerde' Alıntı:

Kolay gelsin.

ordan olmuyor yada biz beceremiyoruz :)

İlginç bende oluyor. :)

SoundWay' Alıntı:
gelişmiş sekmesine bastığında hangi ayarı değiştiriyorsun peki?

Güç düğmeleri kısmında;

Bilgisayarımın güç düğmesine bastığımda bölümünde

"Hiç birşey yapma" seçeneğini seçin.

Evdeki klavyemde uyku düğmesi yok o yüzden sadece bu seçenek çıkıyor fakat okuldaki klavyede uyku düğmesi de var ve Güç düğmeleri kısmında yukarıdakine ek olarak bir de,

Bilgisayarımın uyku düğmesine bastığımda bölümü çıkıyor.

Bunu da "Hiç birşey yapma" olarak seçin.

"Hiç birşey yapma" :) oradan sadece kasa üzerindeki power buton ayarlanır sanmıştım. deniyorum olur inşallah. teşekkürler.

hocam denetim masasından ve biostan halledemiyorsanız, klavyenin altındaki etiketten modelini okuyun internette arattığınızda bulacaksınızdır gerekli programı

aslında bi tornavida yardımı ile tuşu yerinden söküp, altındaki küçük plastği çıkarıncada olur :roll: :idea:

sitelerde' Alıntı:
sitelerde' Alıntı:

Kolay gelsin.

hocam oradan bildiğim kadarıyla sadece klavyedeki tuşları pasifize etmiyor ki :?

SoundWay ve Processor hocalarım,

Klavyemdeki uyku tuşuna birkaç kez yanlışlıkla bastıktan sonra güç seçeneklerinden o ayarları değiştirip sorunumu çözdüm. Tuşu sökmeme gerek kalmadı.

Bilmem benden bu kadar, sizin klavyeler inatçı. :lol:

sitelerde' Alıntı:

Klavyemdeki uyku tuşuna birkaç kez yanlışlıkla bastıktan sonra güç seçeneklerinden o ayarları değiştirip sorunumu çözdüm. Tuşu sökmeme gerek kalmadı.

hocam kabul et artık çözüm yolun yanlış işte :p

SoundWay' Alıntı:
sitelerde' Alıntı:

hocam kabul et artık çözüm yolun yanlış işte :p

Değerli hocam bende o ayarı değiştirdiğimde klavyemdeki uyku tuşu pasif hale geldi.

Sen o gelişmiş sekmesindeki iki seçeneği de "hiç birşey yapma" yaptın ve sonra kalvyeden uyku tuşuna bastığında ne oldu.

İnan merak ettim yani bu kadar basit bir iş nasıl bu kadar uzadı, ben de bilmediğim bir ayrıntı öğrenirmiyim acaba diye devam ediyorum ama?

Amma inatçı klavyen varmış. :p

SoundWay' Alıntı:
hocam ekran görüntüsü yollarmısın :x

Kasada uyku düğmesi yok, klavyede var. Ve bu şekide ayarladığımda klavyemdeki uyku düğmesine yanlışlıkla basmam sonucu bilgisayarın beklemeye girmesini, kapanmasını engelleyebiliyorum.

:?: İnan bende merak ettim, acaba başka bir ayrıntı daha mı var diye.

Ekli dosyalar

• uyku düğmesi.JPG
    uyku düğmesi.JPG
    37.3 KB · Görüntüleme: 996
Hocam Soruyu soran kiş olarak bende olanı söyleyim; OLMADI. Yani dediğiniz yeri yaptıktan sonra klavyedeki Power tuşuna bastım PC yine kapandı. İlginiz için teşekkür ederim.

armutlulu' Alıntı:
klavyedeki pencere düğmesi ile birlikte L harfine basarsan istediğin olur sanırım.

Hocam Teşekkürler güzel bir bilgi oldu ama istediğim bu değildi. Arkadaşların tartıştığı konuda bu değil. :+1:

sitelerde' Alıntı:
sitelerde' Alıntı:

Kolay gelsin.

Olay bu...Denetim masasında detaylı ayarları var....Başıma gelmişti bi kere...Bilgisayar kendi kendine kapanıyordu..Meğersem:) power tuşu takılı kalıyormuş:)

Re:

sitelerde' Alıntı:

Teşekkürler SİTELERDE . tek harekette sorunu anlayıp çözümü söylediniz. büyük dertten kurtuldum. yanlışlıkla aydede tuşuna basınca kapanıp nasıl açıldığını da bilemeyip restart çekiyordum önceden. şimdi ise tuş devredeışı. :++:

sharp key isimli bir program var klavyedeki tuşların görevlerine-i değiştirebiliyorsunuz ama burda işe yarar mı denemek lazım...

Geri