KLASÖRLERİ ŞİFRELEMEYİN ARTIK... BENDEN SİZE BİR YÖNTEM...

Kodla Büyü

rusensahin

Seçkin Üye
Seçkin Üye
BU YÖNTEM TUTULUR DİYORUM VE BAŞLIYORUM...
SEVGİLİ Bilgisayarbilisim.net KULLANICILARI İŞTE SİZE KLASÖR GİZLEMEDE BİR YÖNTEM...
BİR TEŞEKKÜR YETER!
1. Dosyalarınızı saklayabileceğiniz güvenli bir yer seçin ve bir klasör oluşturun.
1qo6.png

2.Klasörün üstüne sağ tıklayarak yada F2 tuşuna basarak adını değiştirin
2xp4.png

3.Klasörün adına (ALT + 0160) tuşlarına basarak boş isim verin.
4pr8.png

4. Bu işlemleri yaptıktan sonra devam ediyoruz.

5.Oluşturduğumuz klasörün simgesini değiştirmek için klasörün üzerine sağ tıklayıp ÖZELLİKLER/ÖZELLEŞTİR ordan de "SİMGE DEĞİŞTİR" bölümüne gidiyoruz. Simgelerden boş simgeyi seçiyoruz.
5ey3.jpg

6. Artık klasörün üzerine tıklamadığın sürece orda klasör olup olmadığını bilmiyoruz.
6wn4.jpg

7.Sadece üstüne seçili hale getirerek belli edebilirsiniz.
7rk8.jpg

kolay Gelsin.
Bir Teşekkür Yeter![/img]

Çok teşekkürler hocam. Bir de bu klasörü gizli yaptık mı tamamdır. Öğrenciler yeri göğü arasalar da bulamazlar. :)

Güzel ve bilinen bir yöntem
Yeniden adlandırmada ALT + 255 tuş kombinasyonu ile de isimsiz klasör yapabilirsiniz.

win XP Professional sürümde oluyor, Laptopunuzda XP Home Edition yüklü ise olmayabilir.

hocam Ascii kod yöntemi bu. Alt tuşuna basılı tutarak Ascii kodları yazabilirsiniz. Alt tuşuna basılı tutun ve sırayla sayılara basın olacaktır.

valla hic düşünmedim bunu insan düşününce ne güzel yaa üniversitede azmı sildiler dosyalarımı gerçi şimdi ihtiyacım yok ama şimdi gülüyom kendime :)) :alkis:

Geri