kkayıt defteri ve sağ tuş sorunu

Kodla Büyü

saimserin

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar bilgisayarımda bazı simgelerin(ağ bağlantılarım,bilgisayarım,i.explorer)üzerine gelip sağ tuşa tıkladığımda aşağıdaki resimdeki uyarıyı alıyorum.Benzer uyarıyı kayıt defteri regedit'e girincede alıyorum.Yardımlarınızı bekliyorum.Tekrar format atmak istemiyorum.Şimdiden teşekkürler...

Ekli dosyalar

• adsız.JPG
    adsız.JPG
    27.3 KB · Görüntüleme: 721
malesef sistem geri yüklemeyede giremiyorum.Ona da kısıtlama koymuş.Diğer yolları gönderirseniz sevinirim...

Görevi sonralndır kısımında işlemler kısmında gereksiz programları bir bakın gereksiz programların işlemleri sonlandırdıktan sonra bir geri yüklemeye
veya bu programın ne olduğunu bulmaya çalış

malesef görev yöneticisi de aktif durumda değil.Acaba virüs mü bulaştı bilgisayarıma bi taratma yapayım mı?

saimserin' Alıntı:
malesef görev yöneticisi de aktif durumda değil.Acaba virüs mü bulaştı bilgisayarıma bi taratma yapayım mı?
taramada yapın
olmasa
galiba format atmak zorunda kalabilirsiniz...
şu anda başka şey aklıma gelmiyor ama sonra araştırıp söyleyebilirim

çok teşekkür ediyorum ilgilendiğiniz için.Az önce bir siteye girdim.sitede güvenlik uyarısı olmasına rağmen girdim.Galiba oradan geldi...

bilgisayarınıza muhtemelen bir virüs bulaşmış öncelikle o virüsten kurtulun eğer kurtulmazsanız aşağıdaki işlemlerin bi faydası olmayacak.

Çalıştır a gelip MMC yazıp enter tuşuna basın
konsol penceresi önünüze geldikten sonra dosya menüsünden bileşen ekle kaldırı seçin
açılan pencereden ekle butonuna tıklayın
önünüze çıkan pencereden grup ilke nesne düzenleyicisini seçip ekleye tıklayın
sonra kapat ve tamam butonlarına tıklayarak ana pencereye dönün
burada bir çok ayar göreceksiniz
kullanıcı yapılandırması>yönetim şablonları>sistem bölümünü açın
ve burada kayıt dosyası engelleme ayarlarının göreceksiniz.
aktif edip bilgisayarı başlatın sonra engelleme ayarlarını tekrar pasif edin

gpedit.msc de ayarlarıaa bak
Ayrıca Konu yanlış yere açılmış biraz dikat edelim.

Geri