kızıma isim bulamadım hala :(

Kodla Büyü
bilisim_34' Alıntı:
gelişimci' Alıntı:
bilisim_34' Alıntı:
Ceylin : Cennete açılan kapı...
bi arkadaş ceylin ismini çok beğenmişti kızına koymak için araştırdı fakat öyle bir anlamı olmadığını zaten 7 cennet kapısınıdan birinin ismi değil diye düşünerek koymadı
kulaktan dolma bilgilere fazla inanıyoruz sanırım toplum olarak
çocuğunuza en güzel ismi koymak en hayırlı ismi koymak için iyi bir araştırma yapılması gerekir çocuk ilk önce ismi etrafında şekillenir
Hocam haklısınız... Bi arkadaşım çocuğuna koymuştu bu ismi 2 sene önce... Nerden buldun dediğimde netten araştırdım anlamı da cennete açılan kapı demişti... Kulağa da hoş geliyordu anlamı itibariyle de güzeldi... Gerçi ben ona güvenip araştırmamıştım gerçekten anlamı bu mu diye... Dediğiniz gibi nette isimlerin anlamını süsleyip, değiştirip yayınlayabiliyolar... O da fazla araştırmamış sanırım... Şimdi baktım cennetin kapılarına, böyle bir kapısı yok...:) Bilgilendirme için teşekkürler... :+1:
Cennetin kapısı olsa dahi insan çocuğuna bir kapının ismini koyar mi ? Bana ters geliyor

Arkadaşlar bir Neva dır gitmiş forum ama şunu söyleyeyim..
benim bi arkadaşın kızının ismş Meva
ve Kuran da geçen Meva cennetlerinden dolayı
Nevanın anlamı ne bilmiyorum ama Meva ismi de çok hoş cidden..
bi düşünün derim....

eridim' Alıntı:
bilisim_34' Alıntı:
gelişimci' Alıntı:
bilisim_34' Alıntı:
Ceylin : Cennete açılan kapı...
bi arkadaş ceylin ismini çok beğenmişti kızına koymak için araştırdı fakat öyle bir anlamı olmadığını zaten 7 cennet kapısınıdan birinin ismi değil diye düşünerek koymadı
kulaktan dolma bilgilere fazla inanıyoruz sanırım toplum olarak
çocuğunuza en güzel ismi koymak en hayırlı ismi koymak için iyi bir araştırma yapılması gerekir çocuk ilk önce ismi etrafında şekillenir
Hocam haklısınız... Bi arkadaşım çocuğuna koymuştu bu ismi 2 sene önce... Nerden buldun dediğimde netten araştırdım anlamı da cennete açılan kapı demişti... Kulağa da hoş geliyordu anlamı itibariyle de güzeldi... Gerçi ben ona güvenip araştırmamıştım gerçekten anlamı bu mu diye... Dediğiniz gibi nette isimlerin anlamını süsleyip, değiştirip yayınlayabiliyolar... O da fazla araştırmamış sanırım... Şimdi baktım cennetin kapılarına, böyle bir kapısı yok...:) Bilgilendirme için teşekkürler... :+1:
Cennetin kapısı olsa dahi insan çocuğuna bir kapının ismini koyar mi ? Bana ters geliyor
Ceylin ismini arkadasım kızına koydu. Cennete açılan kapı diye okumuş internette. İyice araştırıp ünvde dini hocaya sordu, cennetin kapısı değil güzelliklere açılan kapı demekmiş. İnternette bulunan her isim anlam sitesine de inanmamak lazım.
Mesela yaygın olan Sude adı da sürülmüş, ezilmiş anlamı varmış.

Hocam Allah analı babalı büyütsün.
8 sayfa öneri olmuş, muhtemelen bana kalmamıştır.
eğer 8 sayfaya rağmen hala bulamamışsanız annenizin adını koyun.

bence de elif zeynep ayşegül klasik ama güzel isimler. akrabalarımın yakın zamanda kızlarına verdikleri isimler duru, miray, berra

İsim çocuğunuzun yaşamını etkiler mi? Yoksa, kendimizce değer verdiğimiz dini, siyasi, kültürel içerikleri olan isimleri çocuğumuza vererek bu yönlendirmeyi başkan kendimiz mi yaparız?
Öncelikle buna karar vermeli hocam... Milliyet, din, politik görüş, geleneksel yaklaşım, farklılık arayışı... Bunlardan hangisini tercih edersiniz isim belirlerken. Sonrası kolay. Önerim, yazılması, söylenmesi kolay olsun. Bir ömür boyu "arada yumuşak ge olacak, yok öyle söylenmiyor, böyle yazılmıyor" diye bankalarda, devlet dairelerinde bitap düşmesin.
Tekerlemelere konu olabilecek isimlerden olmasın. Okul hayatı zindan olur. Alfabetik sıralamalarda en başta ve en sonda olması bile belki yaşamını etkileyecek. Tercihlerinizi azaltıp, bebişiniz doğunca ona kura çektirin :) İleride biz seçmedik sen kendin seçtin dersiniz...
İşiniz zor hocam, kolaylıklar diliyorum.

Geri