kızım yemek yemiyor yemiyor yemiyor.... :(

Kodla Büyü
şeffaf' Alıntı:
seldabal' Alıntı:
arkadaşlar biz okulun faydasını inanılmaz derecede gördük, tavsiye ederim.
eninde sonunda düzelecektir. ama ilk yıllarda beslenme çok önemli bence bi şekilde yedirmelisiniz, o nasıl istiyorsa
örn benim oğlum kahvaltı etmezdi ben ona 2,5 yaşına kadar bulamaç yaptım, önce onu yedirirdim, beslendiğinden emin olduğum için sonra bizimle de az bi kahvaltı ederdi. böylece hem kahvaltı alışkanlığı kazandı hemde iyi beslendi :)
aynı yoldan gidiyorum hocam :+1: hafta sonları önce kahvaltı sonra bulamaç olabiliyor netice de beslendiğinden emin olmak lazım..gerçi bizimkinin sebze sorunu var ama artık haftada bir filan bir kaç kaşık şeklinde veriyorum
hocam özellikle kırmızı mercimeğin içinde sebzeleri daha rahat yiyorlar
biz yeme konusunda epey yol katettik
en büyük tavsiyem sırf aç kalmasın diye abur cubur yada süt vermeyin
dediğim gibi beslenmesi için onun istediği gibi yeme alışkanlığı için de yemesi gerektiği gibi yedirdim bir öğün öyleyse bir öğün diğeri şeklinde
boş yere sıkıntı yaşamışım, eninde sonunda düzeliyor :)

seldabal' Alıntı:
şeffaf' Alıntı:
seldabal' Alıntı:
arkadaşlar biz okulun faydasını inanılmaz derecede gördük, tavsiye ederim.
eninde sonunda düzelecektir. ama ilk yıllarda beslenme çok önemli bence bi şekilde yedirmelisiniz, o nasıl istiyorsa
örn benim oğlum kahvaltı etmezdi ben ona 2,5 yaşına kadar bulamaç yaptım, önce onu yedirirdim, beslendiğinden emin olduğum için sonra bizimle de az bi kahvaltı ederdi. böylece hem kahvaltı alışkanlığı kazandı hemde iyi beslendi :)
aynı yoldan gidiyorum hocam :+1: hafta sonları önce kahvaltı sonra bulamaç olabiliyor netice de beslendiğinden emin olmak lazım..gerçi bizimkinin sebze sorunu var ama artık haftada bir filan bir kaç kaşık şeklinde veriyorum
hocam özellikle kırmızı mercimeğin içinde sebzeleri daha rahat yiyorlar
biz yeme konusunda epey yol katettik
en büyük tavsiyem sırf aç kalmasın diye abur cubur yada süt vermeyin
dediğim gibi beslenmesi için onun istediği gibi yeme alışkanlığı için de yemesi gerektiği gibi yedirdim bir öğün öyleyse bir öğün diğeri şeklinde
boş yere sıkıntı yaşamışım, eninde sonunda düzeliyor :)
hocam bana da etraftan hep nasıl geldiyse öyle gider diyorlar ve ben deli oluyorum. kızımı yıllarca yesin diye kovaladığımı düşünemiyorum :shock:
mercimeğin içine havuç patates biber atıyorum genellikle..
diğerlerini de biz nasıl yiyorsak ona da ezerek veriyorum son zamanlarda ona özel pek bişey yapmadım artık bizim yediklerimizi yesin diye, çok zorluyor ama az da olsa sabırla yedirmeye çalışıyorum genellikle çizgi film ya da animasyonlar eşliğinde. Beslenme noktasında eksik kalmıyor diye düşünüyorum ama beni çok yıpratıyor ve ev dışında olduğumuz zamnlarda hele çizgifilm imkanımız yoksa tırtıkladıkları dışında bişi yemiyor, bizim dezavantajımız bu inşallah düzelir hocam dediğiniz gibi. erkenden diş çıkarmaya başladı ve ağzı hiç boş kalmadı durmadan çıkardı biraz da onun etkisi olabilir. bugün de 17.-18. dişlerinin birer kenarı patlamış, alt azılar, üst te iki tane kaldı inşallah sonra rahatlarız.

Yesil26' Alıntı:
Acıkmasını beklemek lazım
Ama hiç acıkmıyorsa da bi doktora götürmek lazım
bizim bir arkadaşın olğlu yemiyordu ama ızgara etten başka bir şey yemiyordu
sadece kebab yiyordu adam doktora götürüp bazen serum taktırıyordu her zaman kebabı nereden bulacak.

Bu iyiymis :)

O degilde cocuk yapmaktan sogutacaksiniz insani arkadaslar :)

Geri