Kız meslek Lisesi Web programcılığı dalı dersler?

Kodla Büyü

jolly

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar Kız teknik ve meslek lisesi web programcılığı dalı 11. ve 12.sınıflar için hangi dersleri kaçar saat seçeceksiniz?

hangi okul türleri için soruyorsunuz hocam
ATL / AML / TL / EML
öğrencileriniz İME için işyerlerine gidiyormu yoksa okulda DERS olarak mı görecekler ?

gibi bilgileri verirseniz daha iyi olur

ayrıca şurdaki dökümanı incele istersen. Kız meslek il endüstri meslek arasında bir fark yoktur ders içerikleri bakımından
http://www.megepbilisim.com/wp-content/ ... riler.xlsx

BaRBaRYaN' Alıntı:
ATL / AML / TL / EML
öğrencileriniz İME için işyerlerine gidiyormu yoksa okulda DERS olarak mı görecekler ?

ayrıca şurdaki dökümanı incele istersen. Kız meslek il endüstri meslek arasında bir fark yoktur ders içerikleri bakımından

Kız teknik ve meslek lisesi için soruyorum hocam, 12.sınıf öğrencileri işletmeye gidecekler

Hocam merhabalar, ben de kız meslek lisesinde çalışıyorum. Biz de dersler bu yıl şöyle olacak:
11. Sınıf: 12 Saat Web Tas. ve Prog, 6 Saat Grafik ve Anim. , 2 Saat Veri Tabanı Org.
12. Sınıf: 2 Saat Mes. Yaban. Dil, 4 Saat Seçmeli olarak Ağ Sis. ve Yönlendirme.(Bu dersi bilgisayar lab. imkanları kısıtlı olduğu için modül eksilterek havuzdan seçtik.) Ayrıca 12. Sınıfların hepsi işletmeye gidiyor. İyi çalışmalar size...

hocam sene sonundakı zumrenızde dersler belırlıdır ıdareden zumreyı alıp ınceleyın

clooney' Alıntı:
Hocam merhabalar, ben de kız meslek lisesinde çalışıyorum. Biz de dersler bu yıl şöyle olacak:
11. Sınıf: 12 Saat Web Tas. ve Prog, 6 Saat Grafik ve Anim. , 2 Saat Veri Tabanı Org.
12. Sınıf: 2 Saat Mes. Yaban. Dil, 4 Saat Seçmeli olarak Ağ Sis. ve Yönlendirme.(Bu dersi bilgisayar lab. imkanları kısıtlı olduğu için modül eksilterek havuzdan seçtik.) Ayrıca 12. Sınıfların hepsi işletmeye gidiyor. İyi çalışmalar size...

hocam 11.sınıflar max 18 değil mi mesleki ders saati siz nasıl 20 saat seçtiniz ayrıca 12.sınıflarda max 2 saat olmalı diye biliyorum yanlışım var mı arkadaşlar? saatler mi değişti

jolly' Alıntı:
BaRBaRYaN' Alıntı:
ATL / AML / TL / EML

Kız teknik ve meslek lisesi için soruyorum hocam, 12.sınıf öğrencileri işletmeye gidecekler
..
kız teknik = teknik lise
kız meslek = meslek lisesi müfredatı ile eşdeğerdir.

kız meslek için konuşursak (öğrenciler staja gidiyor dediğiniz için bunu yazdım)
11. sınıflara 18 saat meslek dersi
12. sınıflara 24 saat işletme + 2 saat meslek dersi zorunlu olarak verilir bu verilen dersler öğrencilerinizin dalına göre alan dersleri havuzundan ZÜMRE tarafından seçilir. Bu seçimde o dala ait zorunlu dersin / derslerin (örnek WebProgramcılığı dalı için Web Tasarım ve Programlama gibi) seçilmesi gereklidir. Bu zorunlu dersler dışında öğrencilerinizin durumuna, okulun fiziki şartlarına göre farklı dersler seçebilirsiniz.

bunlar dışında 11. ve 12. sınıflar için belirtilsen SEÇMELİ DERSLER için okul ve öğretmen durumuna bağlı olarak okul idaresi ile birlikte karar vererek seçmeli dersleri de alan dersi olarak seçebilirsiniz.

web tasarım ve programala dalı için konuşursak;
11. sınıflar için .... 10 web tasarım + 6 grafik + 2 veritabanı organizasyon
11. sınıflar için .... 12 web tasarım + 6 grafik (öğrenci seviyelerinin yetersizliği nedeniyle her ders dönemde en az 3 sınav eder. az sınava girsinler daha rahat öğrensinler diye biz bunu tercih ettik)
şeklinde farklı ders türleri seçebilirsiniz.

12. sınıflar için ... 24 İME + 2 İnternet Programlama
12. sınıflar için ... 24 İME + 3 Açık Kaynak Kod İşletim Sistemleri
şeklinde farklı ders türleri seçebilirsiniz.

jolly' Alıntı:
BaRBaRYaN' Alıntı:
ATL / AML / TL / EML

eğer işletmeye gideceklerse EML dir.
teknik lisede ya da teknik bölümde işletmelerde staj yazın yapılır.
sanırım sizin okul yeni olduğu için henüz teknik kısmı yok, olmaması sizin için iyi koordinatörlükten ekders alırsınız.

jolly' Alıntı:
clooney' Alıntı:

hocam 11.sınıflar max 18 değil mi mesleki ders saati siz nasıl 20 saat seçtiniz ayrıca 12.sınıflarda max 2 saat olmalı diye biliyorum yanlışım var mı arkadaşlar? saatler mi değişti
11. Sınıf V.T Organizasyonu seçmeli, 12. Sınıf Ağ. Sis. ve Yön. seçmeli olunca bu şekilde oluyor hocam. Dersler ister alan derslerinden isterse kültür derslerinden seçilebiliyor. Bu da biliyorsunuz okulun öğretmen sayısı, fiziki kapasitesi vs. ile ilgili. Biz de duruma göre alan derslerinden seçtik...

Geri