Kitabı olmayan Öğretmenler

Kodla Büyü

akdenizkanki

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Ders kitabı olmadığı gibi müfredatta yok. Her hafta şunumu anlatsam bunumu anlatsam diye düşünmekten bıktım. Bide imam hatip te kız erkek sınıfları ayrı kızlar çok ilgisizler bide üzerine o eklenince iyice sıkıcı bir hal aldı bizim dersimiz.

şunu söyleyeyim hocam meb kitap dağıtsa bile kktc kitabında olduğu gibi kısıtlı, yüzeysel, sıkıcı ve eksik bilgiler içeren hikaye kitabı tarzında kitaplar yayınlıyor, her ne kadar kitap hazırlamak zor olsada eğer dediğim gibi bir kitap göndereceklerse hiç göndermesinler, kendi kitabımı kendim yaparım.
teknoloji tasarım dersinin bile 500 sayfalık ciddi bir ders kitabı var, bizimki hikaye kitabı gibi!
gönderecekleri kitap, bir matematik, bir fen kitabı gibi ciddi ve profosyönelce hazırlanmış olmalıdır.

seçmeli dersler ise başbelasından başka birşey değil ya zorunlu olsun ya kaldırsınlar, ders seçilir norm açılır ders seçilmez norm kapanır, çocuk oyuncağımı bu iş! insanların hayatıyla oynamaya kimsenin hakkı yok!

hastasıyız dede' Alıntı:
şunu söyleyeyim hocam meb kitap dağıtsa bile kktc kitabında olduğu gibi kısıtlı, yüzeysel, sıkıcı ve eksik bilgiler içeren hikaye kitabı tarzında kitaplar yayınlıyor, her ne kadar kitap hazırlamak zor olsada eğer dediğim gibi bir kitap göndereceklerse hiç göndermesinler, kendi kitabımı kendim yaparım.
teknoloji tasarım dersinin bile 500 sayfalık ciddi bir ders kitabı var, bizimki hikaye kitabı gibi!
gönderecekleri kitap, bir matematik, bir fen kitabı gibi ciddi ve profosyönelce hazırlanmış olmalıdır.

:+1:

btr hakkındada sorunlar var hocam, mesela okulda 22 saat dersim varsa 8 saat için btr istiyorum ancak okul müdürü 30 saat sınırlaması diye birşey yok deyip hafta içi hergün sabah görev veriyor ettimi sana 52 saat, attığın taş kurbağayı ürkütmeye değdimi yoksa kurbağamı sana taş attı bellideğil.

Bence kitaptan önce BT sınıflarının ciddi bakıma ihtiyacı var. Kitapları yollasalar bile kitaptaki etkinlikleri uygulamak için bilgisayara ihtiyaç var. Ömer Dinçer zamanında bir çok okulda herkes bilgisayar biliyor diye dersi kaldırıp kütüphaneye çevirdiler. Dersin zorunlu olduğu ortaokulların bir çoğunda BT sınıfı yok malesef. BT sınıflarını adam akıllı düzenlesinler biz kitap meselesini çözeriz sorun değil.

ferdierdem55' Alıntı:
Bence kitaptan önce BT sınıflarının ciddi bakıma ihtiyacı var. Kitapları yollasalar bile kitaptaki etkinlikleri uygulamak için bilgisayara ihtiyaç var. Ömer Dinçer zamanında bir çok okulda herkes bilgisayar biliyor diye dersi kaldırıp kütüphaneye çevirdiler. Dersin zorunlu olduğu ortaokulların bir çoğunda BT sınıfı yok malesef. BT sınıflarını adam akıllı düzenlesinler biz kitap meselesini çözeriz sorun değil.
tablet yerine birkaç kuruş fazla verip laptop dağıtsalardı bts ye ihtiyacımız kalmazdı!

Seçmeli dersi çıkaranlara her sene türlü laflar sayıyorum, bu kadar gereksiz saçma bir şey daha olamaz, bu sene bir de not getirdiler ki kimse ne yapacağını bilmiyorum hatta çoğu öğretmen ve öğrenci nottan habersiz. BT dersini seçmelide seçenlerin sayısı 30 seçmesinler zaten ders saatimiz çok.
ders kitabı için de kendi kitabımı hazırladım matbaada çoğaltıp öğrencilerime dağıttım. :mrgreen:

Bence de kitaptan önce labların yenilenmesi daha öncelik olmalı. Kitabımız olmasada anlatacak tema,konu, program yeterince mevcut. Doküman yoksada kendimiz oluşturabiliyoruz.

Kabaca bir hesap yaptim. 2 tablet=1 pc uzerinden. Simdiye kadar dagitilan tablet parasina 2000 adet lab kuruluyor. Yeni alinacak tabletlerin parasina da 353000 adet lab kuruluyor.

Hocam bu konunun duyurulması problemin çölülmesinde katkıda bulunacaktır.

Geri