Kışlık Lastik ?

Kodla Büyü
ADAC testlerini incelemeni öneririm. Ben Continental TS860 aldım 205 55 R16. İnternetten sipariş verdim ertesi gün geldi.2016 40.Hafta.

Hocam 15 gündür arıyorum bende

Lassa fabrikasında çalışan arkadaşım

Lassa snoways 3 başkasına bakma dedi

Forumlarda ve testlerde nokian 10 numara gözüküyor ama
daha önce hileli lastik yolladığı ile ilgili bir haber yapılmış bilmem ne medyasında

Satıcıları bile aradığımda bridgestone > lassa > nokian diyorlar

Lassa snoways 3 piyasada en ucuz fiyat veren 165 tl verdi internette 130 tl civarına buluyorum

Nokian WR D4 160 TL civarında

Lassa yakıt ekonomisinde F gösterge iken Nokian C gösterge olması lazım

ıslak zeminde tutuş yine Nokian(a) daha iyi görünüyor

ses seviyeleri aşağı yukarı aynı aklım nokianda ama gidip lassa alacağım heralde

SeA_' Alıntı:

daha önce hileli lastik yolladığı ile ilgili bir haber yapılmış bilmem ne medyasında

Lassa snoways 3 piyasada en ucuz fiyat veren 165 tl verdi internette 130 tl civarına buluyorum

ses seviyeleri aşağı yukarı aynı aklım nokianda ama gidip lassa alacağım heralde

hocam nerde 160 tl nokian d4 banada söylermisiniz. hepsiburada da 230 civarıydı.

hocam fiyat uygun olsun diyor isen petlas kışlık lastikleri güzel. yazlık lastikleri iyi değil ama petlas kışlık lastikler güzel

Uygun ve yerli olsun istiyorsam Petlas, Farketmez diyorsan Nokian tavsiye ederim.

Her lastiğin boyutuna göre adec testleri değişir. 205/55/16 da nokian daha iyidir 185/65/14 de goodyear. Bence lastik ebatlarına göre bir inceleme yapın. ayrıca kışın çetin geçtiği yerlerde değilseniz atıyorum İstanbul gibi 4 mevsim lastikte alabilirsiniz. Piyasada nokian ve michelin rahatlıkla bulunuyor. 4 mevsimden kastım yazlığı dört mevsim diye satanlar değil. Kış lastiği desenli ama kış lastiğinden biraz daha sert lastikler var . Onu söylüyorum.

hocam dikkat etmeniz gereken lastiklerin içindeki kauçuk maddenin ömrü 5 yıldır.ister kullanılsın ister kullanılmasın ömrü o kadardır.bazı uyanık firmalar 3.4. yıldan sonra büyük kampanya deyip daha uygun fiyatlara satabiliyorlar..bunun için lastiğin üzerinde hangi yıl ve hangi hafta da üretildiğini belirten ibareye dikkat etmek gerekir.(20/16 gibi anlamı 2016 nın 20. haftasında üretilmiştir.)bunu gözardı etmeyin.

gurcal' Alıntı:
ADAC testlerini incelemeni öneririm. Ben Continental TS860 aldım 205 55 R16. İnternetten sipariş verdim ertesi gün geldi.2016 40.Hafta.

hocam bende aynısını aldım. kolayoto dan ben 919 TL ye aldım.

en önemli nokta üretim tarihi. 2014 üretimli lastikleri n11 de gittigidiyor da çok ucuza satan var aman dikkat !

petlas 215 55 16 4 lastik 750 ye almıştım geçen sene şubat sonunda. Kar yağmadığı için test imkanım olmadı da fiyatı uygun diye aldım.

Eski aracımın lastik ebatları 205/55/16'ydı. O zaman GOODYEAR ın yan ürünü Polonya üretimi olan DEBICA yı 3 yıl 5 er ay kullandım ve çok memnundum. Şimdi ki aracımın lastik ebatı 225/45/17. Yine GOODYEAR' ın yan ürünü Almanya üretimi SAVA aldım. Debicanın karda yol tutuşu çok iyiydi. Şimdiki Savayı deneyecek bir hava ve yağış olmadı ama desenler birbirne çok benziyor. Ben kış lastiği alırken önce lastiğin desenlerine ve yumuşaklığına bakarım. Debica da yanılmadım inşallah Savada da yanılmam.

sivastayım kış şartları malüm .Goodyear ultragrip9 kullandım on numara lastikti 2 sene kullandım en ufak dişlerinde azalma olmadı. Aracımı sattım şimdi tekrar bakıyorum ya nokian wr d4 alacağım yada goodyear ultragrip 9

Nankang SV2. bir sene boyunca karda kışta okula gidip geldim hergün yaklaşık 50 km yol yaptım. En ufak kayma olmadı. Kar yağarken, buz tutmuşken, eriyik haldeyken her koşulda kullandım. Hiçbir sıkıntı olmadı. Karlı buzlu yolda sürüş tekniği de önemlidir bunu da hesaba katmak gerekir.

Petladın kışlıkşar ilk 2 sene iyi. Petlas zaten sert lastik 2 seneden sonra dahada sertleşiyor ve kaydırmaya başlıyor.
Alacak arkadaşları uyarayım dedim

formator2324' Alıntı:
SeA_' Alıntı:

hocam nerde 160 tl nokian d4 banada söylermisiniz. hepsiburada da 230 civarıydı.

bir sitede görmüştüm

ama şimdi bulamadım bayileri aradığımda 175 max fiyatı zaten hocam

185/60-15 benim lastiğim

Bayiler ile pazarlık ile yine biraz daha bişeyler yapmaya çalışacağım bu gidişle niye herkes nokian diyor :D

edit: Buldum siteyi

http://www.hepsiburada.com/nokian-185-6 ... 000000SDOP

:)

161 tl

Nokian Waterproof aldım yani 4 mevsim

lastikler eskiydi bence 4 mevsim alayım 3-4 sene kafayı dinleyim diye düşündüm.

4 mevsim lastik üreten çok firma yok zaten michelin nokian birkaç tane daha çok şikayet duymadım

190 liraydı tanesi bonus flaş ile kampanyaya katılıp 60 lira bonus kazandım tanesi 175 liraya geldi

taktırınca kullandıkça yorumları yazarım

Geri