Kışlık lastik ve jant önerisi

Kodla Büyü

sert_hard

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar merhaba. İki sorum olacak daha doğrusu bir soruna iki çözümden birisi için tavsiye isteyeceğim

Ford Focus 2008 dizel aracım için kışlık lastik alacağım, 205 55 R16 lastiklerin ölçüsü jant bijon aralığı 5x108 aracımda.
2.el jantla beraber kışlık lastik buldum temiz, yıpranma, patlak çatlak yama falan yok. Yalnız almayı düşündüğüm lastiklerde Opel Astra H kasa aracın jantları, jant bijon aralığı 5x110 muş.
Benim arabaya uygun gelir mi yani 5x108 e 5x110 olur mu (forumlarda olur diyen de var olmaz diyen de)
Ya da ikinci bir yöntem 195 65 15 lastik var yine temiz sıkıntısız 2.el. Focuslarin trend modellerin lastikleri. Kara düzen sac jant alsam 4 tane, üzerine 15inc kışlık lastik taksam diyorum.
2 seçenekten hangisini tercih etmeliyim, aklım ilk seçenekte ama uyup uymadığı konusunda fikirlerinize ihtiyacım var

Her kışa girerken yazlık sök kışlık tak, yaza girerken kışlık sök yazlık tak yapmak istemiyorum. Balansi ıvır zıvır işleri ayrıca sökme takma parası olmasın Jantla beraber lastikleri sökecek, takacak değiştireceğim

Her kışa girerken yazlık sök kışlık tak, yaza girerken kışlık sök yazlık tak yapmak istemiyorum. Balansi ıvır zıvır işleri ayrıca sökme takma parası olmasın Jantla beraber lastikleri sökecek, takacak değiştireceğim
Sorunun cevabını bilmiyorum hocam ama jant almak gerçekten mantıklı. Yılda yaklaşık 140 lira sökme takma balans parası veriyorum. Arabana uzun yıllar binmeyi düşünüyorsan çıkma jant almak en mantıklısı.

bijon aralığı olmaz aynı olmalı, kış lastiğinde lassa snowways serisi epey iyi

Geri