KIŞLIK LASTİK OLARAK HANGİ MARKAYI TAVSİYE EDERSİNİZ ?

Kodla Büyü
serci2001' Alıntı:
Arkadaşlar yarın öğlene kadar karar verirsem 2012 nin 34. haftası çıkışlı 205/55R16 GOODYEAR UG8 KIŞ LASTİĞİni tanesi 180 liradan alaçağım fakat lastik hakkında bir bilgim yok kullananlar varmı acaba ben kış lastiğide olsa yol sesi az olsun yumuşak olsun istiyorum ama böylesi varmı acaba performanstan ödün vermeden.... bizim buralarda kar az olur yağış çok ıslak ve kuru zeminde performansı iyi olsun ne dersiniz yorumlarınızı bekliyorum.
fiyatı uygunmuş hocam nerden alıyosunuz ben goodyear ı 210 tl den aşağı fiyata bulamadım?

emre0375' Alıntı:
hocam çok para akıtmaya gerek yok. ben 205 55 16, 4 tane petlas aldım kışlık. petla el değiştirmiş ve arkadaşlarımdan kullananlar var çok memnunuz biz dediler. izleri de güzel. w651 snowmaster bakmak istersen

Kaç liradan aldın hocam lastiğin tanesini?

Petlas olsun Türkiye kazansın :) Ben geçen sene petlas almıştım fena değil.. Ama Goodyear, Continental tam bir kış lastiği.

yusufcuk51' Alıntı:
serci2001' Alıntı:
Arkadaşlar yarın öğlene kadar karar verirsem 2012 nin 34. haftası çıkışlı 205/55R16 GOODYEAR UG8 KIŞ LASTİĞİni tanesi 180 liradan alaçağım fakat lastik hakkında bir bilgim yok kullananlar varmı acaba ben kış lastiğide olsa yol sesi az olsun yumuşak olsun istiyorum ama böylesi varmı acaba performanstan ödün vermeden.... bizim buralarda kar az olur yağış çok ıslak ve kuru zeminde performansı iyi olsun ne dersiniz yorumlarınızı bekliyorum.
fiyatı uygunmuş hocam nerden alıyosunuz ben goodyear ı 210 tl den aşağı fiyata bulamadım?

Abim ayarlamış 3 çift lastik için pazarlık yapmış. Lastik yumuşakmı acaba yumuşak ise alaçağım

elrond' Alıntı:
tayinci42' Alıntı:
intel4004' Alıntı:
mevsimlik lastik kullanmak avantajlı mı?
kışlık lastiği olarak

petlas iyi mi

yoksa yerli üretim kalitesizmi oluyor
yerli araba gibi lastikte de çekememezlik oluyor mu

yerli yerine cowboy lastik mi almak gerek...
michelin nasıl ??? vs

lastiğe bak! :scared:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-j ... 7746/detay

eski parayla herhalde :eek:

yeni parayla..

serci2001' Alıntı:
yusufcuk51' Alıntı:
serci2001' Alıntı:

Abim ayarlamış 3 çift lastik için pazarlık yapmış. Lastik yumuşakmı acaba yumuşak ise alaçağım
ben geçen sene aldım hocam. lastik yumuşak. don, kar ve ıslak zeminde çok çok iyi hatta üstüne yok. ancak su tahliyesi konusunda nasıldır emin değilim. çok fazla su birikintisine girmediğim için anlamış değilim. internette yorumlar okuduğum için bunu söyleme gereksinimi duydun. onun dışında yola yapıyor gerçekten

Hocam kalite diyorsan kesinlikle Michelin derim. Ama fiyat ve yerli olması nedeniyle Petlas düşünüyorum ben. Bir de bunu deneyelim..

4 tane petlas aldım. Snow601 di sanırım ismi.
Tercih sebeblerim 3 tane: 1.kalite 2.yerli, 3.makul fiyat. Aynı fiyat olsaydı da yine petlas alırdım.. En azından memleketimin adamı kazansın.

Bu aralar ben de bakıyorum sitelere - yorumlara . Good Year öne çıkmış durumda - kullanan ve memnun kalan çok - fiyatı da uygun

sezginozturk' Alıntı:
http://www.hepsiburada.com/liste/debica-20555-r16-91h-frigo-hp-kis-lastigi-uretim-tarihi-2012-yili-/productDetails.aspx?productId=otysf778976&categoryId=259720
http://www.hepsiburada.com/liste/nokian ... yId=259720
http://www.hepsiburada.com/liste/goodye ... yId=259720

Ben bunlardan birini düşünüyorum ama 4 tane çok para yaa. Ama yapacak bişey yok

Hocam Eğer 195/65/15 sizin aracınıza uyuyorsa - fiyatlar daha makul seviyelerde.
http://www.lastikal.com.tr/urun_goster.aspx?uid=7340

bir kaç sitede 140 a da satan vardı galiba

michelin alpin a4 grnx 195 60 r15 a4 lastiği bayisinden 200 tl x4 =800 tlye aldım
lastik almada geç kaldık herhalde piyasada lastik bulunmuyor...
lastikten memnuniyet durumumu buraya yazarım...

ben bugun tanesi 200 tl den 205 55 r16 goodyear ug8 aldım tavsiye üzerine. kullananlar çok memnun. petlasa 175 tl dediler. birde cooper marka gördüm. lastikler takılırken sanayide bir esnaf arkadaşla otururken cooperları sordum. 10 numara lastik dedi. amerikan malıymış. dünyanın 4. büyük lastik üreticisiymiş. arkadaşım çok memnun olduğunu söyledi. 3 çeşit kış lastiği vardı benim teker boyutunda. 160 - 175 ve 240 tl.değerlendirin derim. ben gy taktırmdan önce görseydim. denerdim.

170 den 4 tane petlas aldım ben, fena değil dğerleri ile arasında performans olarak uçurum olacagını tahmin etmiyorum kar yağsın bir bakalım yinede

Petlas oldukça iyi. Bitlis te ortalama 5 ay yerde kar var. İki yıldır 3 arkadaş arabalarımızda kullanıyoruz. Hi sorun yaşamadık oldukça performanslı. Öncesinde Lassa kullanım o da iyiydi ama fiyat açısında petlas ihtiyacınızı fazlasıyla karşılayacak.

Geri