Kısayol Virüsüne Kesin çözüm (UsbShow 3.0)(yenilendi)

Kodla Büyü
Re: Kısayol Virüsüne Kesin çözüm (UsbShow 3.0 Yeni Versiyon)

hocam usb ye çözüm varda bilgisayarda kısayol yapan virüse çözüm yokmu birde bilgisayarda ve usb de system volume information dosyasını silemiyoruz onun çözümü varmı teşekkürler

Hocam iyi güzel flastan temizliyor fakat aynı bilgisayara cikarip takınca tekrar bulaşıyor bilgisayardan temizlemek için ne yapılabilir

hyalcin_61' Alıntı:
Hocam iyi güzel flastan temizliyor fakat aynı bilgisayara cikarip takınca tekrar bulaşıyor bilgisayardan temizlemek için ne yapılabilir
Hangi sürücüyü temizlemek istiyorsanız seçip o sürücüyü de temizliyorsunuz. Sürücüler görünmüyorsa kendi bilgisayarınıza göre elle yazabilirsiniz.

hyalcin_61' Alıntı:

aynı bilgisayar derken okuldaki bilgisayar veya akıllı tahtamı???

virüs kendini rundll32.exe, wuauclt.exe, TrustedInstaller.exe veya msiexec.exe gibi sistem dosyalarının arkasına gizliyor. ben sadece bu programların çalışmasını durdurdum....
bilgisayar tekrardan açılınca bu programlar çalıştığı için virüs gene aktif.... bu dosyalar işletim sisteminin bir parçası olduğu için kalıcı olarak silmek istemedim(ilerde başka sıkıntılar olur diye)

SoNMeZ' Alıntı:
önceki sürümünü ben de sürekli kullanıyorum ama bootable flashlar için sorun oluyordu. virüsü temizledikten sonra tüm dosyaları bir klasörde topluyordu. yine aynen devam ediyor mu aceba?

toplamıyor... bütün dosyalarını flash belleğin kök dizinini atıyor

mehtap44' Alıntı:
hakimrenk' Alıntı:
şimdi pu programı pc ye kurunca takılan flashda bu virüs varsa siliyor mu.
bende bunu merak ediyorum
Tecrübe ile emin oldum. Kesinlikle flash bellek teki virüsü temizliyor. Çıkarıp Virüssuz bir pc ye takınca kısayol olmuyor.
Aması var.
Fakat o ilk başta usb show 3.0 kurulu olan pc kısayol virüslü ise usb yi tekrar takınca virüs yine yine bulaşıyor. Yani pc deki virüsleri temizleniyor. Kısmen güzel ama bilgisayardakileri temizleyemedigi sürece yetersiz.

Bilgisayardan temizleyen antivirüs var mı. Dr web iyiydi başta ama artık bulmuyor.

sertokus' Alıntı:
mehtap44' Alıntı:
hakimrenk' Alıntı:
şimdi pu programı pc ye kurunca takılan flashda bu virüs varsa siliyor mu.
bende bunu merak ediyorum
Tecrübe ile emin oldum. Kesinlikle flash bellek teki virüsü temizliyor. Çıkarıp Virüssuz bir pc ye takınca kısayol olmuyor.
Aması var.
Fakat o ilk başta usb show 3.0 kurulu olan pc kısayol virüslü ise usb yi tekrar takınca virüs yine yine bulaşıyor. Yani pc deki virüsleri temizleniyor. Kısmen güzel ama bilgisayardakileri temizleyemedigi sürece yetersiz.

usb show 3.0 kurulu olan bilgisayar açılır açılmaz programı bir kere çalıştırın
program Sistemde çalışan wuauclt.exe, TrustedInstaller.exe veya msiexec.exe programları sonlandıracağı için usb yi tekrar takınca virüs bulaşmayacaktır....

semihcom' Alıntı:
Test edildi gayet başarılı. Kısayol virüsü olan bilgisayarda denendi, flash bellek temizlendi, sonra defalarca tak-çıkar yapıldı, virüsten eser yok. Yapandan Allah razı olsun.
:alkis:

Teşekkürler...

Teşekkürler :+1:

Teşekkürler, eline sağlık..

Başta belki açılmıştır konu. Bence artık bunu flash takılır takılmaz otomatik arayıp silecek versiyonu yapılması lazım.
Öğretmene diyorum. Flaşı da virüs var bak. Usb 3.0 var git tarat hepsini buluyor ve siliyor.
Bana diyor ki.: kim uğraşacak şimdi onunla.
Sonra diğer öğretmenler başımın etini yiyor akşama kadar. Bilgisayarda virüs var diye

işe yaramıyor ben bir faydasını göremedim.

Kanayan yara bu konu. Yıllardır tam bir çare bulunamadı. Bulunamamasının sebebi bilgisi yetersiz kullanıcılar. Flash bellekteki bilgileri gizleyen virüs var diye yıllardır söylesek de hala aynı sorularla karşılaşıyoruz. Takip.

dostum harikasın teşekkür ederim :)
Ben bu durumu 360 total security ve mcShield Programıyla çözüyordum. bu daha da iyi olmuş :)

Teşekkürler hocam

Geri