kısayol virüsü veya solucanı silme

Kodla Büyü

raid10000

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Flash belleklere bulaşan bildiğim kadarıyla bir solucan var.removable disk(32gb) gibi gözükmesine neden oluyor. Bu solucanı ne ettiysem silemedim.Silsem bile akıllı tahtaların hepsine bulaşmış durumda ne zaman bir flash bellek taksam tekrar tekrar bulaşıyor.Bulaşmaması için bazı yöntemler buldum fakat tahtalardan silemiyorum. tahtaların yedeklerini bile kursam ya öğretmen veya öğrenci belleklerinden tekrar bulaşıyor. Yaklaşık olarak 1 aydır bir sürü sorun çözme yöntemi denedim ama bir türlü başarılı olamadım.Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

saygılarımla

Hocam denemediysen bunu bi dene derim..

Ekli dosyalar

• sane_ComboFix.rar
    5.4 MB · Görüntüleme: 158
combofix windows 8.1 ve üstü işletim sistemlerinde çalışmıyor galiba

paradox99' Alıntı:
k45abalı' Alıntı:

Olabilir hocam ben xp de biçok virüsten kurtulmuştum, malum lablarda pc ler eski..

teşekkürler cevabın için

win7 32 bit bilgisayarlarda yönetici olarak çalıştırdım kurtuldum :+1:

k45abalı' Alıntı:
paradox99' Alıntı:
k45abalı' Alıntı:

Olabilir hocam ben xp de biçok virüsten kurtulmuştum, malum lablarda pc ler eski..

teşekkürler cevabın için

win7 32 bit bilgisayarlarda yönetici olarak çalıştırdım kurtuldum :+1:

ne demek hocam bilgi paylaştıkça çoğalır...

Bende denilenleri yaptım hatta başka web sayfalarında bunun çözüm yollarını da denedim ,hatta formatlanmış bir bilgisayara forumda aşı var panda vaccine ondan yaptım ve sonrasında bütün sürücülerine deepfreeze kurdum yinede kısayol virüsü bulaşıyor.Bir çözümü vardır gibi düşünüyorum bende merak ediyorum.

Korumalı flashlara bile bulaşan bir şekli oluştu sanırım. Korumaya aldığım atak flashlara mahvoldu :s uğraş dur simdi

Geri