KISAYOL VİRÜSÜ ACİL ÇÖZÜM

Kodla Büyü
Benim böule bir virüs ile ilhili sıkıntım şimdilik yok. Öğretmen arkadaşlarımın var ama gidipte evlerinde virüs temizleyecek değilim.
Okuldaki bilgisayarların da şimdilik enfekte olduğunu zannetmiyorum. Eğer olsaydı tüm öğretmenlerin flash bellekleri enfekte olurdu.Yani ciddi bir sorun yok benim açımdan.
Size de yularıdaki anti virüs ü öneririm.

Ha şunuda belirteyim. Sistemlerimizde idare hariç AV kurulu değil. Zaten kursam bile kurulsa bile sistemler düşük işlemcili. İdare ediyoruz.

Ya bana gelen flashlar çok sıkıntılı ya da ben beceremiyorum. Ben bu yukarıda verilen çözüm önerilerinin çoğu ile sorunları çözemiyorum :(:(
kısayolu görür görmez siliyoruz. sonra;
Belleğin içine girin> düzenle>klasör ve arama seçenekleri>görünüm>Gizli dosya ve klasörleri göster> aynı yerde biraz aşağılarda; korunan işletim sistemi dosyalarını gizle deki tiki kaldırın.
Artık silik halde saklanan dosyanın içerisine girilebilir. O Dosyaları kesip belleğin içerisinde silik olmayan yere yapıştırın. İşlem bu kadar. attrib komutlarına hiç gerek yok. Pc temizliğinde COBOL hocama güveniyorum. En temizi Format. Zaten Okuldaki tüm pc lerin temiz imajlarını alıp D klasörüne atmıştım programlar vs kurulu halde. Bunu kurmam yaklaşık yarım saat.
İyi forumlar...

format ve flash belleklere güvenlik ayarından yazma izninin kaldırılması.Sonra flash içine klasör açıp sadece o klasöre yazma izni verilmesi. ben 3 yıldır bunu deniyorum daha hiç virüs bulaşmadı.

sıfır sıkıntı....bi daha sormazsın inşallah....rahat ol...ben 3 yıl çektim bu mereti..şu an huzurluyum
hocam dediğiniz antivirüs ücretli olduğu için sıkıntı yaşayamıyorsunuzdur ama ben ücretsiz yazılım yüklemek istiyorum okulun ücretli yazılım alabilme imkanı yok maalesef

Az biraz araştırdım. Bu dosyayı buldum.
Bir de bunu deneyin. VirüsTotal taraması GÜVENLİ
Ben denedim. Ama bende zaten bu virüs yok. Sanırım FlashBellekler için değil Sistemler için.

http://199.115.117.245/34157-sc-cleaner.exe

++++++++++++++++++++Sisteminiz temizlenirse yazın.++++++++++++++
AMACIMIZ SİNEKLERİ TEK TEK ÖLDÜRMEK DEĞİL-BATAKLIĞI KURUTMAK

Malwarebytes ile dağıtıcı bilgisayarı temizleyebilirsin. Usb bellekleri korumalı olarak kullanman kalıcı çözüm olur. Ben okuldaki tüm öğretmenlerin flashlarını korumalı yaptım ve hiç bir sorun yaşamadım.

hocam dediğiniz antivirüs ücretli olduğu için sıkıntı yaşayamıyorsunuzdur ama ben ücretsiz yazılım yüklemek istiyorum okulun ücretli yazılım alabilme imkanı yok maalesef
sadece 59.9 tl veremiyor musunuz? yanlış anladınız galiba...tek fiyat bu....sınırsız cihaz desteği....yani sadece bu fiyatla tüm tahtalara yükleme yapabiliyorsun

cmd den
attrib -r -a -s -h /S /D

Bence pardusa geç uğraşma böyle saçmalıklarla

pardus ta virüs bulaşımı olmuyor mu
eğer öyleyse bütün tahtalarda pardus kurulması gerekiyor bence
Linux için virüs yazmıyor adamlar. Bir de linux dosyaları hem sistem bazında hem dosya bazında koruyor programlar için kendi deposu var oradan indiriyorsun. indirdiğin programlar incelemesi yapılmış programlar. Etkileşimli tahtalara kurulması konusunda seninle hem fikirim ama öğretmenler yeniliğe açık olmuyor karşısında windows ekranını görmeyince korkuyor. Fatih projesinin ilk şeklinde pardus kullanılacaktı microsoft gelip 1 dolara windows lisansı verince bizim arkadaşlar tav oldu.

Arkadaşlar çeşitli yollarla dosyaları alıp flası temizliyoruz.Ama başka bir usb den ya da bilgisayardan yinew geliyor.iyi bir antivirüs programı lazım önerilerinizi bekliyorum.
benim btr notebbok ta esed point antivirüs var ve bulaşmıyor.ama bu antivirüsün dosyası yok elimde kurmak için.
40 öğretmen var.Sürekli usb temizlemekle uğraşıyorum

Geri