KISAYOL VİRÜSÜ ACİL ÇÖZÜM

Kodla Büyü

ekinci.esma21

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar iyi akşamlar benim bir flaşta kısayol virüsü bulaştı içindeki dosyalar belgeler silinmeden nasıl temizlerim hiçbir şekilde dosyaları açamıyorum sadece ara çubuğunda nokta işareti yaparken açılıyor acil bu virüs kökten nasıl temzilerim

usbshow 3.0 temizler
Temizledikten sonra kalıcı çözüm için ntfs drive prot ile koruma altına alırsanız %80 daha fazla korunmuş olursunuz.

çalıştıra cmd komutu yazıp flash diskin sürücü harfine geçin örn. flaѕh diskinizin уolunun F varsayacak olurѕak F:уazarak D ise D: yazarak uygulayın. attrib /d /s -h -r -s -a sonra flasha girip isimsiz klasörde dosyalarınızı alın..

çalıştıra cmd komutu yazıp flash diskin sürücü harfine geçin örn. flaѕh diskinizin уolunun F varsayacak olurѕak F:уazarak D ise D: yazarak uygulayın. attrib /d /s -h -r -s -a sonra flasha girip isimsiz klasörde dosyalarınızı alın..
hocam geçersiz anahtar diye bir uyarı aldım nasıl dewam etmem gerekiyor

Flash belleği hallettik diyelim.
Kısayol virüsü ile Enfekte olmuş ve bu virüsü yayan bilgisayar nasıl temizlenecek?

Ekteki zip içinde 2 adet dosya var. önce "kill_amvo_virus_usb_en.vbs" olanı virüs olan bilgisayarda çalıştırın, virüsün tekrar bulaşmasını engelliyor büyük oaranda. Ardından "gizli dosyalari goster.bat" dosyasını virüslü usbye atıp usb içinde çalıştırın, Dikkat usb içinde çalıştırın masaüstünde çalıştırmayın sistem dosyalarını açığa çıkarmaya çalışır.
Bu dosyası bütün usb bellek yada usb hddlerde kullanabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• kill_amvo_virus_usb.zip
    2 KB · Görüntüleme: 596
Eski çözüm bunlar.
kısayol virüsü 2015 yılından bu yana yeni ve güncel sürümü ile karşımızda.
Daha az görülüyor, Zor bulaşıyor.

Ama bu virüsün yuvalandığı yani dağıtıcı konumu olan bilgisayarı temizlemenin bildiğim tek yolu var.
Format atmak ve deepfreez kurmak.

@COBOL yukarıda paylaştığım dosyalarla çözemediğim kısayol virüsü vakası olmadı. Formata gerek yok, yukarıdaki dosyayı çalıştırıp ardından bir vürüs programı ile temizlik yapıp time freeze yada deepfreez kurabilirsiniz.

Eski çözüm bunlar.
kısayol virüsü 2015 yılından bu yana yeni ve güncel sürümü ile karşımızda.
Daha az görülüyor, Zor bulaşıyor.

Ama bu virüsün yuvalandığı yani dağıtıcı konumu olan bilgisayarı temizlemenin bildiğim tek yolu var.
Format atmak ve deepfreez kurmak.

https://www.fullprogramlarindir.com/netgate-amiti-antivirus-full-2017-24-0-540-32x64bit.html
Hocam bu programı kurup, tarama yaptırın. Ben daha önce başarı sağlamıştım. Kurulum sonunda programı çalıştırmadan ilacı uygulayın.

360 total security avast vs ne algılıyor ne de temizliyor. kesinlikle kaspersky free deneyin bulaşmaz olanı da temizler..

Ya bana gelen flashlar çok sıkıntılı ya da ben beceremiyorum. Ben bu yukarıda verilen çözüm önerilerinin çoğu ile sorunları çözemiyorum :(:(

https://www.fullprogramlarindir.com/netgate-amiti-antivirus-full-2017-24-0-540-32x64bit.html
Hocam bu programı kurup, tarama yaptırın. Ben daha önce başarı sağlamıştım. Kurulum sonunda programı çalıştırmadan ilacı uygulayın.
Basit bir zararlı için AV gibi Dev çözümler değil de
Bu virüse özgü temizleyici portable bir dosya veya batch yokmu?
Neticede kimliği belli.
Hatırlasanız, genelde yaygın virüsler için virüse özel clean solüsyonu yayımlarlardı AV siteleri.

Ben de sık sık karşılaşıyorum bu kısayol virüsü ile . Kendimce şöyle çözüyorum.
1)Flash belleğin içine giriyorum, (sadece bir kısayol simgesi var) ondan sonra arama yerine nokta (.) yazıp aratıyorum.
2)Bellekteki her şey görünüyor.
3) CTRL+A ile hepsini seçip kopyalıyorum. Başka bir klasöre yapıştırdıktan sonra flash belleği biçimlendirip verilerimi bir daha flasha atıyorum.

Ben de sık sık karşılaşıyorum bu kısayol virüsü ile . Kendimce şöyle çözüyorum.
1)Flash belleğin içine giriyorum, (sadece bir kısayol simgesi var) ondan sonra arama yerine nokta (.) yazıp aratıyorum.
2)Bellekteki her şey görünüyor.
3) CTRL+A ile hepsini seçip kopyalıyorum. Başka bir klasöre yapıştırdıktan sonra flash belleği biçimlendirip verilerimi bir daha flasha atıyorum.
Yukarıda paylaşmış olduğum dosya bu işlemleri yapmanıza gerek bırakmıyor. Usb içinde gizlenen tüm dosya klasörleri açığa çıkarıyor, isimsiz bir klasör içinde çıkıyor tüm veriler, klasör içinden alın saçma sapan isim taşıyanları silinmeniz yeterli.
Ben öğretmen odasına masaüstüne attım "gizli dosya göster" dosyasını, usb belleğine virüs bulaşan dosyayı usbye atıp sorunu çözüyor.

Flash belleği hallettik diyelim.
Kısayol virüsü ile Enfekte olmuş ve bu virüsü yayan bilgisayar nasıl temizlenecek?
Hocam dediğiniz gibi ben flaşı temizledim ama tahtada virüs olduğundan dolayı gene bulaşmış oldu kökten nasıl çözebiliriz tahtalara geri gelmemesi için hiç gelmesin ne yapmak gerekiyo

Hocam dediğiniz gibi ben flaşı temizledim ama tahtada virüs olduğundan dolayı gene bulaşmış oldu kökten nasıl çözebiliriz tahtalara geri gelmemesi için hiç gelmesin ne yapmak gerekiyo
AV sitelerinden solüsyon beklemekten başka çare yok.
Burada yazanlar flash belleğe geçici çözümler.
Virüsün yuvası bilgisayarda. Orası için de arkadaşlar sonu kuşkulu ve dev boyutta av çözümleri öneriyorlar.
Bence bu basit sinirbozucu parazit için en fazla 5mb lik bir portable cleaner vardır.
İllaki vardır.

Not;crypto virüsü değil bu. Sality solucanını bile bir basit dosya yayımlayıp dünyadan kazımışlardı. Biraz iyi ingilizcem yada vaktim olsaydı ciddi yabancı forumlardan araştırırdım.

AV sitelerinden solüsyon beklemekten başka çare yok.
Burada yazanlar flash belleğe geçici çözümler.
Virüsün yuvası bilgisayarda. Orası için de arkadaşlar sonu kuşkulu ve dev boyutta av çözümleri öneriyorlar.
Bence bu basit sinirbozucu parazit için en fazla 5mb lik bir portable cleaner vardır.
İllaki vardır.

Not;crypto virüsü değil bu. Sality solucanını bile bir basit dosya yayımlayıp dünyadan kazımışlardı. Biraz iyi ingilizcem yada vaktim olsaydı ciddi yabancı forumlardan araştırırdım.
Ne yapmamı önerirsiniz PEki hocam

okullarda ögretmenlerın sureklı tasıdıgı bır vırus ben her gelen flash ıcıne goster.bat dosyayı koyuyorum arama kısmından bulup calıstır yapmalarını soyluyorum ama malesef okulda her yerde

Geri