Kısa Dönem Askerlik Buluşma Noktası (BİLGİ)

Kodla Büyü

Caterpillar

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
arkadaşlar benim

ACEMİLİK:15'inci P. Eğt. Tug. Çvş. Eğt. Tb. K.lığı
SAMSUN

USTA:TSK İnsani Yrd. Tug. MEBS Bl. K.lığı
YENİKENT ANKARA

Buralara düşen var mı?ya da daha önce yapmış olannnn?

by_katliam' Alıntı:
muhabereci ne yapar aceba,yazıcımı olucaz yoksa :p

santral memuru bir nevi. telefona bakar. bilgisayara devriye giriş-çıkışı yapar... yatmaktan canı çıkar... sıkıntıdan patlar... hayırlı olsun hocam... dua ile...

akrep026' Alıntı:
by_katliam' Alıntı:

santral memuru bir nevi. telefona bakar. bilgisayara devriye giriş-çıkışı yapar... yatmaktan canı çıkar... sıkıntıdan patlar... hayırlı olsun hocam... dua ile...

yatmaktan canı mı çıkar :mrgreen: olaylar olaylar :mrgreen:
peki jandarma ne yapar :+1:

akrep026' Alıntı:
by_katliam' Alıntı:

hocam bazılarıda diyorki postacı olursun çok yorulursun getir götür işlerinden :S
bumudur yani muhabereci:)

Dev Kitap Arşivi' Alıntı:
akrep026' Alıntı:
by_katliam' Alıntı:

yatmaktan canı mı çıkar :mrgreen: olaylar olaylar :mrgreen:
peki jandarma ne yapar :+1:

Tam adamına sordun hocam... Ankara İl Jandarma Komutanlığı 337. KD Er... Acemi Birliği...
Elmadağ İlçe Jandarma 337. KD Er... Usta Birliği...
ilk 1 hafta çok sıkıntılı geçer. her iki birlik için de diyorum. acemi birliğinde selam, yürüyüş, komutlar, yemin töreni... yemin töreninden sonrası biraz daha kolaydır. silah atışı filan, yorucu ama eğlencelidir. akşamları eğitim olur. sıkıntı çekmezsiniz...
usta birliği ilk hafta gözler korkutulur. uzmanlar biraz can sıkar. ikinci hafta işler belli olur. ben gündüz çavuşuydum, nöbetleri ayarla, askeri nöbete götür, getir. defteri yaz. komutanların istediklerini çarşıdan al, falan filan... ortama alıştıktan sonra vakit çabuk geçer...
ama en büyük dua'm sizlerle... Allah Kurtarsın...

by_katliam' Alıntı:
akrep026' Alıntı:
by_katliam' Alıntı:

hocam bazılarıda diyorki postacı olursun çok yorulursun getir götür işlerinden :S
bumudur yani muhabereci:)

yok hocam muhabere başka, posta başka... muhabereciyi santralden kimse çıkaramaz... ilden gelen telefona cevap verilmezse ortalik fena karışır, korkarlar...
ama posta da iyidir. baba bir komutanın postası olursan (Örneğin bölük komutanı yada albay postası) sana kimse dokunamaz... komutan nereye sen oraya... ama benim gördüğüm kısa dönemleri (çabuk gidiyorlar diye) posta yapmazlar...

Acemilik - Muğla İl Jandarma Komutanlığı
Usta Birlik - Denizli İl Jandarma Komutanlığı

Bundan benden başka kimsede yok sanırıım :)

by_katliam' Alıntı:
bu muhaberecilere tamir felanda yaptırmasınlar,telsiz tamiri felan:))pek anlamamda :)

yok hocam ne tamiri :)) bu işi yapan memurlar kadrolu askerler var merak etme.. birde şimdiden kimin ne iş yapacağı hiç belli değil emin ol. muhabereci olarak gidiyorsunuz siz eğitim çavuşuda olabilirsiniz sizi kantinede verebilirler hergün çimde sulayabilirsiniz :) bu askerlik böyle gidince size verirler bir görev merak etmeyin :)

Telsizlere siz dokunmazsınız hocam, bende muhabereci olarak yaptım.
Kağıt üstünde telsiz operatörüydüm ama elime telsizi sadece fotoğraf çekinmek için aldım.

Üniversite mezunu olanları santral, telsiz vs yerlere vermiyorlar.
Bulunduğunuz yerede bağlı ama bilgisayarla alakalı teknik konularla uğraşmanız muhtemel.

frtmr' Alıntı:
Kağıt üstünde telsiz operatörüydüm ama elime telsizi sadece fotoğraf çekinmek için aldım.

Bulunduğunuz yerede bağlı ama bilgisayarla alakalı teknik konularla uğraşmanız muhtemel.

4.5 ay telsiz kullandım hocam.. telsizle yatıp telsizle kalkıyorduk gece bile anons geldiğinde fırlıyorduk hey gidi günler :))

by_katliam' Alıntı:
herkese askeri öğretmenlkmi çıktı yaaa..kimseden ses yok :eek:
hocam asker öğretmen çıkan çok az....tüm tanıdıklarım genelde kısa dönem...okulumdaki arkadaslar kısa dönem bakım er,jandarma er ve de yedek subay oldular 1 kişi sadece asker örtmen oldu o da beden eğitimci..........

yani bu sene asker örtmen çok azzzz seneye de kaldırırlar heralde........

Arkadaslar gerçekten kısa dönem cok cıkmıs ya ben de asker öğretmen olarak bekliyordum ... :( bu arada bu telefon işini ne yapmayı düsünüyorsunuz götürecek misiniz kısa dönemler ne malzemeler götüreceksiniz ??? izmire cıkan var mı birde :)

acemi: Kastamonu il jandarma
usta: Trabzon il jandarma

siirtte görev yapıyorum, çoğu arkadaşa çıkmamış, sadece 1 kişi var öğretmen gerisi hep kısa tanıdıklardan. güya doğudakilere çok çıkardı...

geçen sene gitsek belki çoğumuz askeri öğretmendik,,şakaa gbii:))nese hayırlısı diyelim yapacak bişi yokk

Arkadaşlar hepıniz için hayırlı olur ins. Malumunuz çok krtık bir dönemden geçiyoruz bence bu yüzden asker öğretmen bu sene az.. Ülke savaşa doğru gidiyor sizlere ihtiyaç olacak cephe gerisinde..

ferezdak' Alıntı:
Arkadaşlar hepıniz için hayırlı olur ins. Malumunuz çok krtık bir dönemden geçiyoruz bence bu yüzden asker öğretmen bu sene az.. Ülke savaşa doğru gidiyor sizlere ihtiyaç olacak cephe gerisinde..

dur hocam korkutma milleti ne savaşı :)

pehepe' Alıntı:
frtmr' Alıntı:

4.5 ay telsiz kullandım hocam.. telsizle yatıp telsizle kalkıyorduk gece bile anons geldiğinde fırlıyorduk hey gidi günler :))

Gece çevrimleri süper olurdu ..... dinlemede....dan açık ve net anlaşılır...

ferezdak' Alıntı:

Hocam resmen bizi savaşa yolladın. Allah korusun.
.
Arkadaşlar hepiniz Allah'a emanet olun. Biz yokken bilişim derslerini seçmemezlik yapmasınlar. Dönünce çok uğraşmayalım şimdi :)
.
Tüm sayfa sakinlerine ve değerli meslektaşlarıma kazasız belasız dönmek nasip olsun. Dualarınıza ihtiyacımız olduğunu unutmayın.

hbasdereli' Alıntı:
pehepe' Alıntı:
frtmr' Alıntı:

Gece çevrimleri süper olurdu ..... dinlemede....dan açık ve net anlaşılır...

aynen walla :D vatan ... vatan .... yedek :) nöbet kulelerindeki askerler yedeğe alıp türkü söylerlerdi birbirlerine :D

by_katliam' Alıntı:
geçen sene gitsek belki çoğumuz askeri öğretmendik,,şakaa gbii:))nese hayırlısı diyelim yapacak bişi yokk
yok hocam öyle düşünmeyin bence ben geçen sene gittim geldim kısa dönem yaptım.asker öğretmen alımının azalması tahminime göre polislere askerlik kaldırıldıktan sonra ortaya çıkan bi durum olsa gerek. Hayırlısı olsun şimdiden hayırlı teskereler...

Geri