kış lastiği?

Kodla Büyü

Caterpillar

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
internetten alabileceğim uygun fiyata kış lastiği var mıdır arkadaşlar?
şimdiden alayım diyorum

hocam sanirim adamlar stokta tutuyor.bir ay oncede ben bakmistim ama hic biyerde bulamamistim bulursaniz link atin :!:

roadstone marka kis lastigini 3yil yaz kis kullandim,boyle saglam lastik gormedim.fren ve yakittada cok iyi.artik islak zeminde tutmuyor.bu kis bulursam aynisindan bidaha alicam.tavsiye ederim

aynenbadi' Alıntı:
http://www.hepsiburada.com/liste/petlas-205-55-r16-91h-snow-master-w651-uretim-yili2014-/productDetails.aspx?productId=otozsu24011&categoryId=259720
nasıl aceba?
Yerinizde olsam kíş icin daha iyi bir urune bakardim

arkadaşım hepsiburada dan nokian almıştı yanlış hatırlamıyorsam Finlandiya üretimi ve çok memnundu zaten soğuk bölge lastiği.

Hocalarim benim arkadaşım kırşehir'de petlasta mühendis olarak çalışıyor. Petlasin kış lastigini çok övüyor. O kadar fazla talep varmış ki çift vardiya siparişlere yetisemiyorlarmis. Kendi de aracına petlastan aldı 4 lastigini. Yani petlas bulduysaniz kaçırmayın derim.

bende 4 adet var bayburttayken alındı tayin şubat ta eş tayininden hatay dörtyola çıkınca sadece 1-2 ay kullanılmış oldu çok temiz michelin marka 175/65/R14
boyutlarında tel :5535991093

saranhe06' Alıntı:
bende 4 adet var bayburttayken alındı tayin şubat ta eş tayininden hatay dörtyola çıkınca sadece 1-2 ay kullanılmış oldu çok temiz michelin marka 175/65/R14
boyutlarında tel :5535991093
boyutları uymuyor hocam

aynenbadi' Alıntı:
http://www.hepsiburada.com/liste/petlas-205-55-r16-91h-snow-master-w651-uretim-yili2014-/productDetails.aspx?productId=otozsu24011&categoryId=259720
nasıl aceba?
hocam geçen yıl aldığım 4 adet bridgestone kar lastiğim var toyota corollam için 1000 tl ye almıştım fakat arabamı sattım daha 1 kış kullanıldı benzerlerine netten bak istersen pm at anlaşırız. şu lastikten:
http://www.lastikcim.com.tr/Bridgestone ... -8180.html

Continental
Michelin
Petlas (yerli)
bir de lastiklerde üretim tarihi önemli olduğundan görmeden almayın..

http://www.lastiknokian.com/urungrup.as ... sim=winter
...
Zaman zaman hepsiburada ve kliksa kampanya yapıyor. Daha uygun fiyata bulabiliyorsunuz. Yukarıda @evrim0626 arkadaşın da dediği gibi. Finlandiya üretimi. Nokia telefonları üretecisi ile aynı holdingin kuruluşu. Test merkezi de yanlış hatırlamıyorsam Estonya da idi. Ben 4 mevsim lastiğini kullanıyorum. gayet memnunum.
..

gakgoskentli' Alıntı:
1.michelin alpin
2.good year ultragrip
3.diğerleri:)

Kesinlikle katılıyorum, araştırdıktan sonra goodyear aldım çok memnun kaldım, bridgestone da kullandım eskisi kadar kalite olmadığını düşünüyorum, fazla ses yaptığını goodyear kullanınca anladım.

Hocam kış lastiği alırken üretim tarihine bak.
2014 yılından önce üretilenlere yaklaşma.

Kış lastiğinde kullanımla birlikte lastiğin üretim tarihi de çok önemlidir.

Geçen yıl petlas aldım(4 adet), daha öncesinden de michelin alpin almış idim(4 adet). inanın o fiyat farkını kapatacak kadar kalıte farkı yok. petlas biraz daha fazla ses yapıyor, bence şehiriçi kullanım için düşünülüyorsa Petlas yeterli.

gules84' Alıntı:
http://www.sava-tires.com/sava/tr/tires/passenger/eskimo-hp/

bu lastikten çok memnun kaldık.Karda buzda yol tutuşu tek kelimeyle süper.İskandinav ülkeleri için üretilmiş olduğundan dolayı, pişman olmazsınız.

bende 3 yıldır bundan kullanıyorum gayet güzel, fakat son kıs sıcaklık yuksek oldugundan lastik zarar görmüş.

Siz siz olun kıs lastigini 7-8 derecenin üstünde kullanmayın.

Lastiklerin ömrü 10 yıl densede 6-7 yıldan çok kullanılmıyorlar.Ben bir takım tekeri maksimum 50.000 km kullanabiliyorum ve bu da yaz-kış toplamında 100.000. yılda 20.000km yapıyorum. dolayısıyla ben bir tekeri maksimum 5 yıl kullanırım. 1 yıl önce yapılmış tekeride o yüzden alıyorum açıkçası 2013(nokian wr d3). lastik ömrü diğerlerine göre daha kısaymış ama kullanımda diğerleriyle kıyaslanınca bayağı fark atmakta. 4 mevsimini bilmem ama bu sefer bunu deneyeceğim. önceki kış lastiğim petlas snow master 651 di, açıkçası ondanda çok memnundum. 45 derece eğimli karlı(buz tutmamıştı ama alt tabaka) yolu rahatlıkla çıkmıştı. ses olayı ise hiç yoktu nerdeyse. 2 yıl kullandım ve lastikler hiç aşınmamıştı. aracımı satıp değiştirirken onlarıda sattığım için bunları deneyeceğim bakalım. umarım testler yalan değildir :D

madlion' Alıntı:
Lastiklerin ömrü 10 yıl densede 6-7 yıldan çok kullanılmıyorlar.Ben bir takım tekeri maksimum 50.000 km kullanabiliyorum ve bu da yaz-kış toplamında 100.000. yılda 20.000km yapıyorum. dolayısıyla ben bir tekeri maksimum 5 yıl kullanırım. 1 yıl önce yapılmış tekeride o yüzden alıyorum açıkçası 2013(nokian wr d3). lastik ömrü diğerlerine göre daha kısaymış ama kullanımda diğerleriyle kıyaslanınca bayağı fark atmakta. 4 mevsimini bilmem ama bu sefer bunu deneyeceğim. önceki kış lastiğim petlas snow master 651 di, açıkçası ondanda çok memnundum. 45 derece eğimli karlı(buz tutmamıştı ama alt tabaka) yolu rahatlıkla çıkmıştı. ses olayı ise hiç yoktu nerdeyse. 2 yıl kullandım ve lastikler hiç aşınmamıştı. aracımı satıp değiştirirken onlarıda sattığım için bunları deneyeceğim bakalım. umarım testler yalan değildir :D
katılıyorum hocam.pardon nokianı unutmuşum gayet iyidir.

muratsarman' Alıntı:
Geçen yıl petlas aldım(4 adet), daha öncesinden de michelin alpin almış idim(4 adet). inanın o fiyat farkını kapatacak kadar kalıte farkı yok. petlas biraz daha fazla ses yapıyor, bence şehiriçi kullanım için düşünülüyorsa Petlas yeterli.
bide bingöl de erzurum da deneyin sayın hocam :D

michelin'i sivasta denedim. hiç sıkıntı yaratmamıştı. Petlas ı ordu da denedim, Sivas nasip olmadı. Buluduğunuz ilin kış koşulları tercihi de etkiliyor tabiki

Arkadaşlar kesinlikle 4 lastik alın.gecen yıl 2 lastikle devam ettim.kaza yaptım.Damdan düşmeden önleminizi alın.Alacaksanız 4 tane alın aracın kayarken bile dengeli kayması gerek.kazasız sürüşler dilerim hepimize

madlion' Alıntı:

ben lastik ömrünü 4 yıl diyebiliyorum.. 5-6 yıl çatlamamışsa kullanılabilir tabi.. yanlış mı biliyorum?

Geri