kırmızı ekran görüntüsü problemi

Kodla Büyü

mehmetb

Üye
exper öğretmen bilgisayarı kullanıyorum. bilgisayara projeksiyon aletinin vga kablosu takılırken ekran görüntüsü kırmızı hale gelmiş. bilgisayar açılıştan(biostan) kapanana kadar aynı problem devam ediyor. bilgisayarda yazılım olarak problem yok. birkaç monitör denememe ve ekran kartını söküp takmama rağmen düzelmedi. ekran kartı modeli Radeon 300 series 256 Mb. ekran kartı belleği arızalanmış olabilir mi? görüşlerinizi bekliyorum.

Projeksiyon ile bilgisayar kablosunda bir problem olabilir. ben aynı problem ile karşılaştım ve kablodan kaynaklanmıştı. Kablo ezilmiş veya zedelenmiş olabilir. Bir dene istersen

Okuldaki dizüstülerden biri de aynı durumda, her şey normal gözüküyor. Kablo projeksiyon v.s. Ancak o dizüstünden projeksiyona giden görüntü de kırmızı bir renk var. Mümkün değil bir şey görmek. Çözümünü başka sitelerde bulamadım henüz, onu söyleyeyim dedim de...

Sayın hocam sorun büyük ihtimalle pc ile projeksiyon arasındaki kablodan ve özellikle kablonun pc'nin VGA portuna bağlanan kafasındaki ufak bir kopukluk veya temassızlıktandır.

Geri