kiralık daireden vazgeçmek

Kodla Büyü

bkm

Üye
Merhaba,
iş yeri olarak bir daireyi kiraladım. Fakat ev sahibi bana daireyi geç teslim etti. Bu nedenle kurmak isteğim eğitim üzerine olan iş hakkında bazı kurallar değiştirildi ve ben bu tutuğum daireyi 2 temmuz da anahtarını almış bulunup daireye hiç girmeden anahtarı 7 temmuz da tekrar ev sahibine iade ettim. daire tekrar kiralanmak üzere emlakçıya verildi. kontratım bulunduğu için 1 aylık daha kirayı ödedim. ancak ilk emlakçı ilgilenmediği için ev sahibi bu emlakçıdan alarak başka bir emlakçıya aralarında sözleşme yaparak tekrar kiralığa çıkardı. bu yeni emlakçıdan gidip aralarında ki sözleşmenin bir örneğini ev sahibinin de imzası bulunan örneği aldık. bu arada noterden tebligat gönderdik. ama henüz davalık bir durum olmadı. yeni yargıtay kararına göre 1 yıl kirayı ödeme zorunluluğunun ortadan kalktığını öğrendik. fakat bunun için dava açmak gerektiğini öğrendik. biz bu durumda yine de kiraya verilene kadar 1 yıl kirayı ödemek zorundamıyız. lütfen bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan acil yardım rica ediyorum. ne yapmamız gerektiği hakkında bizi yönlendirebilecek birilerine ihtiyacımız var. çünkü ciddi anlamda mağdur olduk. emlakçıya veriliyor ve sözleşme yapılıyor acaba otomatik olarak bizim kontratımız iptal olmuş sayılır mı ?

Geri