KİMLER ALAN DEĞİŞİKLİĞİNE BAŞVURACAK??

Kodla Büyü
mutlak_adeger' Alıntı:
esilasoul' Alıntı:
bende sizinle aynı düşünüyorum çocuğuma bakıcı parasına gidiyor ek ders yani aynı kapı ek ders filanda istemiyorum yeterki kafamız rahat olsun.. bende yarın başvuru yapıcam nasipse hakkımızda hayırlısı olsun hocam :)

Genellikle bayan BT ciler tercih yapıyor zaten hocam:) Büyük olasılıkla yazdığımız okul olacak. Pek tercih yapan yok çünkü. Hangi ildesiniz siz?

evet bayan arkadaşlar yapıyorlar...
çocuğu olmayan arkadaşlar bizi anlamz ve tercihte yapmazlar muhtemel :D
ben istanbuldayım hocam ya siz??

arkadaşlar klavuzda açıkca yazıyor tablo 80 e bakın diye orada hangi branşa hangi bölüm mezunlarının geçebileceği açıkca yazıyor. Böte mezunlarının geçebileceği bir bölüm yok. Teknoloji Tasarımda herkese açık zaten.

Arkadaşlar daha önce soran olmuştur belki ama ingilizce eğitim veren üniversitelerden mezun olanlar ingilizce öğretmenliğine başvurabiliyor mu? Sanırım 2004 e kadar fen edebiyat mezunları bile formasyon alıp ingilizce öğretmeni oluyordu Boğaziçi den mezun olanlar, şu an bunu kime sorabilirim? Kimse açmıyor telefonu, pgm atama da cevap vermiyor, mail attım ses yok, başvursam nolur acaba?

prentice' Alıntı:
arkadaşlar klavuzda açıkca yazıyor tablo 80 e bakın diye orada hangi branşa hangi bölüm mezunlarının geçebileceği açıkca yazıyor. Böte mezunlarının geçebileceği bir bölüm yok. Teknoloji Tasarımda herkese açık zaten.

hocam merak ediyorum bizler teknoloji tasarıma gecebilirmiyiz gecemezmiyiz?? herkese açık derken bizleride kastetmiş herhalde :?: :?:

bizlerde teknoloji tasarım dışında bir bölümden bahsetmiyoruz zaten

esilasoul' Alıntı:
mutlak_adeger' Alıntı:
esilasoul' Alıntı:
bende sizinle aynı düşünüyorum çocuğuma bakıcı parasına gidiyor ek ders yani aynı kapı ek ders filanda istemiyorum yeterki kafamız rahat olsun.. bende yarın başvuru yapıcam nasipse hakkımızda hayırlısı olsun hocam :)

Genellikle bayan BT ciler tercih yapıyor zaten hocam:) Büyük olasılıkla yazdığımız okul olacak. Pek tercih yapan yok çünkü. Hangi ildesiniz siz?

Ben de İstanbul'dayım hocam. Aslında benim de çocuğum yok şimdilik:) Şubat'ta doğacak inşallah ama şimdiden bunları da düşünüyorum. Çünkü İstanbul'da ailemizden kimse yok. Sonuçtan da haber verin hocam, ben de yazarım.

ben şu bilgisayar tamirciliğinden kurtulmak ve kadrolu gerçek öğretmen olabilmek adına hangi alan olursa olsun geçmek istiyordum ama şu an okulum ilçe merkezinde ama alan değiştirirsem köyleri yazabiliyorum. ordada muhtemelen seneye maaş karşılığı ders dolduramıyorum. anlayacağınız birden fazla okula gitmek zorunda kalabilirim. işte bu nedenlerle çok kararsızım. siz olsaydınız ne yapardınız?

umus1979' Alıntı:
ben şu bilgisayar tamirciliğinden kurtulmak ve kadrolu gerçek öğretmen olabilmek adına hangi alan olursa olsun geçmek istiyordum ama şu an okulum ilçe merkezinde ama alan değiştirirsem köyleri yazabiliyorum. ordada muhtemelen seneye maaş karşılığı ders dolduramıyorum. anlayacağınız birden fazla okula gitmek zorunda kalabilirim. işte bu nedenlerle çok kararsızım. siz olsaydınız ne yapardınız?
Birden fazla okulda çalışma fikrinden tiksindim ben, 3 yıl boyunca hergün farklı okulda çalıştım, yani değil 2 okul 5 okulda görevlendirdikler. Meslekte yenildim saf saf gitmiştim hepsine. Bu yıl formatörlüğe 2 okul dediler onda bile kaşıntı tuttu beni, onu da istemedim. Fikrim ortada, teknoloji tasarımda da gelecek görmüyorum. Matematik falan olsaydı gözüm kapalı geçirdim herhalde

başvuru sayfası hata veriyor arkadaşlar sizde nasıl? iki gün önce sorunsuzdu hatta okullara bile bakabilmiştim :eek:

"Başvuru Yapmanız Mümkün Değildir. Aşağıdaki bilgilere göre kayıtlarınızın güncellenmesini sağlayınız !
Sistemde bir hata oluştu.Tekrar Giriş Yapınız. !Exception has been thrown by the target of an invocation."

mutlak_adeger' Alıntı:
esilasoul' Alıntı:
mutlak_adeger' Alıntı:
esilasoul' Alıntı:

Ben de İstanbul'dayım hocam. Aslında benim de çocuğum yok şimdilik:) Şubat'ta doğacak inşallah ama şimdiden bunları da düşünüyorum. Çünkü İstanbul'da ailemizden kimse yok. Sonuçtan da haber verin hocam, ben de yazarım.

bu arada bebeğiniz hayırlı uğurlu olsun.. Allah tamamına erdirsin inaşllah:)

anlıyorum benim kızım var 20 aylık ve gerçekten çok çok çok zor oluyor onu bakıcı eline bırakıp saçma sapan prosedür yüzünden okulda beklemek :x yapılan bişeyde olmuyor çoğu kez
umarım iyi neticeler alırız başvurulardan tabiki yazarım hocam siiznkinide merak etmekteyim:)

gmaslan' Alıntı:
umus1979' Alıntı:
Birden fazla okulda çalışma fikrinden tiksindim ben, 3 yıl boyunca hergün farklı okulda çalıştım, yani değil 2 okul 5 okulda görevlendirdikler. Meslekte yenildim saf saf gitmiştim hepsine. Bu yıl formatörlüğe 2 okul dediler onda bile kaşıntı tuttu beni, onu da istemedim. Fikrim ortada, teknoloji tasarımda da gelecek görmüyorum. Matematik falan olsaydı gözüm kapalı geçirdim herhalde

hocam teknoloji tasarım geleceği karanlıkta olsa zorunlu bir ders ve asla seçmeli yapmıcaklar bundan emin olun.. 20 yıl öncede iş eğitimi adı altında vardı bu ders bundan sonrada olsa olsa en fazla adını değiştirirler içeriğini değiştiriler emin olun bilişimden bin kat daha iyidir:) tabi yine siz bilirsiniz

Hep "Matematik olsa gözüm kapalı geçerdim" deniliyor da bu asla olmayacak bir şey. Böyle bir şeyi umut etmek bile saçma. Üniversitede gördük bu dersleri, ayrıca birçoğumuz iyi de yapar tamam da Bakanlığın en önemsiz gördüğü branş öğretmenlerini en önemli gördüğü branşa geçireceğini düşünmek bile komik. Önceden her branştan öğretmen aldıkları sınıf öğretmenliğine geçme umudu vardı ama artık onlar da norm fazlası. Matematik olsa tabi ki geçerdik hepimiz, kim geçmez ki! Gerçekçi olmak lazım. Bunca yıldır çalışmalar devam ediyor. Bundan sonra da çalışmalar devam edecek. Bence bu durumdan memnun olmayanlar ya 2. üniversiteyi okumalı ya da teknoloji tasarıma geçmeli.

Kılavuzda belirtilen önceliğe göre geçmek istediğiniz branş : kısmında teknoloji tasarım hariç neredeyse bütün branşlar açılıyor.

Bilişim Tek. Öğretmeniyim. ne yapayım seçeyimi matematik meb uğraşsın.

tercihler yarın son ama sanırım bu süreç içerisinde okul ilçe ve ilin onaylaması da dahil yani bugün tercih yapmak gerek :cry:

Bana böyle bir liste açılıyor bir yanlışlık yok mu sadece tek. tas. açılması gerekmiyor muydu? Valla Mat. veya İlk. Mat. Seçerim şimdi.

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    44 KB · Görüntüleme: 579
asacan' Alıntı:
Kılavuzda belirtilen önceliğe göre geçmek istediğiniz branş : kısmında teknoloji tasarım hariç neredeyse bütün branşlar açılıyor.

Bilişim Tek. Öğretmeniyim. ne yapayım seçeyimi matematik meb uğraşsın.

Meb niye uğraşsın hocam, onaylanmaz ki. Onaylansa da iptal edilir. Bizim sınıf öğretmeni arkadaşın yan alanı Beden Eğitimi olduğu halde, sırf başvuruda belirtilmediğinden onaylanmadı. Belge istiyorlar ve ilçe başvuru yapan kişinin belgeleri kendisinin götürmesini istiyor. Klavuzda da yazıyor zaten onaylansa hatta tayini çıksa bile iptal edilir. Yani meb değil siz uğraşmış olursunuz. Teknoloji tasarım dışında tüm branşlar açılıyor. Herkeste açılıyor yani.

iki ucu b...klu değnek.
Çok şey değiştirmez aslında ama anne olan arkadaşlar geçsin bence. En azından idarecilerin saçma sapan isteklerinden kurtulur dersine girer çıkarlar.

esilasoul' Alıntı:

Hocam biz büyük ihtimalle olur gözüyle bakıyorduk ama el sanatları gibi branşları unutmuşuz:( Bugün resim öğretmeni arkadaş söyledi puanı 100'ün üzerinde halk eğitimde çalışan birisi de teknoloji tasarıma geçecekmiş mesela. Böyle kimseler varsa yine olmaz. Ben başvurumu yaptım. Okul onayladı, belgeleri ilçeye götüreceğim öğleden sonra. Biraz umutsuzluğa kapıldım şimdi. Her okulu yazmaya cesaret edememiştim norm durumundan dolayı. Sadece 2 okul yazdım. Bakalım artık bekleyip göreceğiz.

mutlak_adeger' Alıntı:
esilasoul' Alıntı:

Hocam biz büyük ihtimalle olur gözüyle bakıyorduk ama el sanatları gibi branşları unutmuşuz:( Bugün resim öğretmeni arkadaş söyledi puanı 100'ün üzerinde halk eğitimde çalışan birisi de teknoloji tasarıma geçecekmiş mesela. Böyle kimseler varsa yine olmaz. Ben başvurumu yaptım. Okul onayladı, belgeleri ilçeye götüreceğim öğleden sonra. Biraz umutsuzluğa kapıldım şimdi. Her okulu yazmaya cesaret edememiştim norm durumundan dolayı. Sadece 2 okul yazdım. Bakalım artık bekleyip göreceğiz.

Tek. tas. secenekler arasında çıkıyor mu hocam?
ben de çıkmıyor, ilçeye gitmem gerekiyor sanırım..

_miracle_' Alıntı:
mutlak_adeger' Alıntı:
esilasoul' Alıntı:

Tek. tas. secenekler arasında çıkıyor mu hocam?
ben de çıkmıyor, ilçeye gitmem gerekiyor sanırım..

Hocam teknoloji tasarım yoksa listede ilinizde teknoloji tasarım açığının olmadığı anlamına geliyor maalesef.

yan alanınız varsa başvurun, bizim alanda ne olacağı belli değil ama ben başvurmaycağım zaten böyle bir şansım yok.

yan alan 2002 den sonra kaldırılmış arkadaşlar, yani o da yok, ama yine de tek tasa geçmeyin bence bizim durumumuza mutlaka bir çözüm bulacaklar

hala düşünüyorum bütün alanlar açılmışken başvuru yapsammı..genelgeye baktım tek-tas bizim bir alakamız yok ve aynı zamanda diğer branşlarında onları seçmekte onun kadar eşit gibi

Geri