Kıdem ve Dereceleri Yazalım

Kodla Büyü
Yaşlandık; 3'ün 2'si olmuşum. YL var. Şubat'ta bir üste geçeceğim. Giriş 2007 Şubat.

bote G.b:2011, d/k:5/3 bazılarının derece kademesi neden düşük anlamadım.
En eski göreve başlayan kaçta başlamış biliyor musunuz .ilk emekliler ne zaman olur acaba

En eski göreve başlayan kaçta başlamış biliyor musunuz .ilk emekliler ne zaman olur acaba
Hatırı sayılır emekli miktarına ulaşmamız için en az 15 yıl lazım. Bunun anlamı 5 yıl sonra sistem kilitlenebilir..

Benim bildiğim ilk mezunlar 1990'ların başlarında Gazi Üniversitesi'nden Teknik Eğitim Fakültesinden. Gerçi o zaman adı başka bir şeymiş. Onların da emeklilik vakti yeni yeni geliyordur daha.

Benim de 2003 TEF 1/2 şu an derece/kademe.

Üretsiz izin kullanmış olan arkadaşların arkadaşların o süreçte kademe/dereceleri ilerlememesi nedeniyle aynı tarihte göreve başlayanlardan geride kalmıştır diye düşünüyorum. Bildiğim kadarı ile anne olan memurlar için ücretli izin toplamda 16 hafta, sonrası için sonra ücretsiz izin almaları lazım.

Bizim branşta tanıştığım en eski arkadaş Gazi Üniversitesi mezunu idi ve 1994 te göreve başladığını söylemişti. Diğer branşlarda 30 yıldan fazla çalışıp prim gününü doldurup yaş şartı dolmadığı için çalışmaya devam eden arkadaşlar var.

Bizim branşta alan değişikliği ile geçen ya da daha önce başka sektörlerde çalışıp sonradan öğretmen olan yaşı büyükler haricinde 2030 lardan önce pek emekli olan göremeceğiz gibi.

Bir ara kendimi hesaplattığımda akıl, beden sağlığım yerinde 37 yıl çalışabilirsem 2044 te emekli olacağımı göstermişti:mad:

• Beğen
Tepkiler: omd
Ben de 2050 civarına kadar bekleyeceğim sanırım. O ne biçim tarih öyle. Abovv. Mars yerleşkesi Anadolu lisesinde emekliliği beklerim sanırım.

4-5 sene içinde ilk başlayan bayanlar emeklilik hak etmeye başlayacaklar. Erkekler ise 6-7 yıl içinde emeklilik hak edecekler. Ama hemen emekli olurlar mi yoksa biraz daha devam ederler mi bilinmez.
Not: emeklilik yaş şartı olmasa idi şu anda çoktan bayanlar 20 erkekler 25 yılını dolduran emekliliği hak etmiş ve emekli olmalar başlamış olacaktı.

Göreve Başlama:2008
Bitirdiğim Bölüm:TEF
Kadro Derece/Kademe:2/1
Lise Hazırlıktan 1 kademe aldım.
TEF mezunu olduğum için 8/1 den başladım.
2009-2010 Tarihinde asker öğretmenlik yaptım.
3.Dönem Toplu Sözleşme 28.Md.Uyarınca 1 Derece Yükseltilmesi (15.01.2016) 1 derece aldım.

2007/Şubat Giriş BÖTE
3/2 Birkaç ay kaldı bir kademe daha alacağım.
3.Dönem Toplu Sözleşme 28.Md.Uyarınca 1 Derece Yükseltilmesi (15.01.2016) 1 derece aldım.
Yüksek lisans mezuniyetinden dolayı da 1 kademe ilerlemesi var.

Selçuk TEF,
2012 Şubat göreve başlama,
halen ilk görev yerimde(mecburi hizmet bölgesi) çalışmaya devam,
2. derece 1. kademedeyim.

2008 ağustos böte
4/2 yim. anadolu lisesi okuudm ama eskiden anadolu liseleri ilkokuldan sonra gidiliyordu. ben de o yüzden ortaokul hazırlık okudum. ortaokul hazırlık okuyup kademe alan var mı? abana olmuyor dediler ama

Geri