Keysmart monitör windows açılırken kendi kendine kapanıyor..

Kodla Büyü

isapenekli

Üye
Arkadaşlar okulda öğretmenler odasındaki bilgisayar açılırken ekrana görüntü sorunsuz geliyor fakat açılış ekranından sonra monitöre görüntü gelmiyor. Monitörü kapatıp açıyorum bir iki saniye masaüstü görünütüsü alıyorum sonra monitör görüntüyü kesiyor...
Daha önce böyle bir sorun yaşayan arkadaşlar varmı? Yardımlarınızı bekliyorum!!!

CRT monitör ise Bilgisayarın Çözünürlük ayarı ekran kartının desteklediği fakat monitörün desteklemediği yüksek bir değere getirilmiş olabilir.
Güvenli kipte açıp çözünürlüğü düşürüp yeniden başlatarak deneyin.
Ya da kasayı LCD bir monitöre takıp çözünürlüğü 1024-768 gibi bir değere düşürdükten sonra diğer monitörle açmayı deneyin.

Monitörün menüsüne girdiğinizde Mıknatıs Resmi ya da Degauss gibi bir seçenek olması lazım. Ona girip monitöre bir şoklama yaptırın.
Yine açılmazsa monitörü çalışan başka bir kasaya takıp deneyin. Başka pc de düzgün açılırsa önceki pc nin ekran kartında ya da sürücülerinde bir sıkıntı var.
Yine açılmadığı takdirde TV/monitör tamirinden anlayanların yapacağı bir arıza ile karşı karşıyasınız.

Keysmart ların ömürleri dolduğu için böyle oluyor galiba. bende bu sene 3 tane keysmart monitör bozuldu. Pat diye durup dudurkende gitmiyor, önce görüntüyü yarım saat sonra vermeye başlıyor, sonra 1 saat monitör açık kalınca görüntüyü vermeye başlıyor - en sonunda da temelli görüntü gidiyor, keysmartlarda kronik

bir süre sonra tekrar çalışmaya başlıyor. bir kaç kez oldu bu şekilde. sanırım monitörde donanımsal bir sorun var!!! cevaplar için teşekürler arkdadaşlar...

Geri