KESK + KAMUSEN haftaya eylem yapıyor..

Kodla Büyü
Ben bu eyleme katılacağım, ancak aklımda şöyle bir soru var. Bu eylem nasıl olacak, okula gidip öğretmenler odasında oturacak mıyız? yoksa miting mi olacak? Eğer okula gidip oturacaksak, bunun hiç bir anlam ifade etmeyeceğini düşünüyorum. Madem iş bırakıyoruz, Ankara da 2 sendikanın birleşmesiyle Kızılayda yüzbinleri toplamak daha mantıklı olacaktır...

barthez' Alıntı:
Kıymetli memoras hocam bu hak kazanma eylemidir diyorum bende size. Eğer böyle bir sapkınlık yapan olursa onun ayıbıdır, bunu kullanıp halkı gerçekler konusunda aldatanlar olursa oda onların ayıbıdır. Valla hocam ben okulumun hizmetlilerinden daha az maaş alıyorken bunları konuşmayı çok yersiz ve gereksiz buluyorum kusura bakmayın ama.
sayın hocam ben sizin demek istediğinizi anlıyorum bu kadar zam verilirken, böyle bir durum ortada varken bunları konuşmanın zamanı mı diyosunuz haklısınız, benim anlatmak istediğimde şu; bu hükümet iyi icraatleri ile değil hep karşı tarafın yaptığı yanlışlar yüzünden haklı duruma çıktı halkın gözünde, dönün geriye 27 nisan olmasaydı, chp ve diğer partiler meclise girse %47 alınabilirmiydi mesela, ha biliyorum fazlaca siyaset karıştırdım belki ama bunlar alakalı şeyler olduğu için yazıyorum.. sonuca daha rahat ulaşacaksak temiz insanlarla elele vererek ulaşalım, kimsede çıkıpta kirli eller var bu işte diyemesin

Kamu çalışanlarının bağlı bulundukları sendikaların aldıkları karar uyarınca bir gün göreve gelmemesi eylemi, sendikal faaliyet kapsamındadır.
Danıştay 2. Dairesi’nin 2004/4209 E., 2004/4148 K. sayılı ve 20.12.2004 tarihli kararında, öğretmen olan davacının bağlı bulunduğu sendikanın aldığı karar uyarınca bir gün göreve gelmemesi eyleminin sendikal faaliyet kapsamında değerlendirileceğine ve iş bırakma eylemine katılması nedeniyle disiplin cezası verilemeyeceğine karar verilmiştir.

Danıştay Kararı İçin Tıklayınız

ben eğitim iş sendikasındanım kendi sendikama bu eyleme katılmaları konusunda mail attım. diğer sendikadan olanlarda en azından isteklerini bildirmeliler.

Geri