kesintisiz güç kaynağı ...

Kodla Büyü

zkz

Aktif Üye
:arrow: arkadaşlar laba yeni bir bilgisayar aldım. ama daha ilk hafta elektrik kesintisi oldu bir kaç defa veeee harddisk elden gitti ..
şimdi bir KGS alim diyorum nasıl bişey olmalı yardımcı olursanız sevinirimmmm!

BEN DE LAPTOPU UPS"YE BAĞLAMAYI DÜŞÜNDÜM AMA ESKİ UPS"Mİ BAĞLAYAMADIM.ARKASINDAKİ ÇIKIŞLAR LAPTOPUN KABLOSUYLA UYUŞMUYOR. NE YAPMALIYIM?

Hocam yanlış anlamadıysam sizin ups in arkasında bilgisayrda olduğu gibi 3 girişli elektrik kablosu bağlı. Bu durumda bilgisayar kablosuyla ups den 3 lü prize elektreiği çekin sonrada laptopun adaptörünü o üçlü prize bağlayın.

Yanlış anladıysam sizin ups in arkasında normal priz vardır.O prize laptopun adaptörünü bağlayın.Sonuç olarak laptopu değil direk laptopun adaptörünü bağlayacaksınız.Zaten o adaptörde 220 volt gerilimi 12 voly gerlime düşürmek için var.UPS i direk laptopa bağlama düşüncesi bu olsa gerek.Yoksa laptopunuz yanar.

Kolay gelsin.

cuneytozur' Alıntı:
BEN DE LAPTOPU UPS"YE BAĞLAMAYI DÜŞÜNDÜM AMA ESKİ UPS"Mİ BAĞLAYAMADIM.ARKASINDAKİ ÇIKIŞLAR LAPTOPUN KABLOSUYLA UYUŞMUYOR. NE YAPMALIYIM?

Hocam laptop u ups e baglamana gerek yok. laptop un içerisinde ups var zaten. elektirik den dolayı laptop yanmaz laptop un bataryası ups görevi yapıyor.

illede ups cıkısını kullanmak istersen Ghost hocamın dedigi gibi yap.

senin ups cıkısın dişi enerji kablosu girisine uygun sanırım.(kasadan münöte enerji geçişi için kullanılan enerji kabloları gibi)

(yada ghost un dedigi gibi priz) kablonun dişi ucunu keseceksin bir tane 3 lü priz baglayacaksın olay bitecek.

Elektrikler birden kesilince usp sayesinde bilgisayarla ilgilenmek daha zevkli oluyor,tüm ışıklar gitmiş ama siz işinize devam ediyorsunuz 8) powercom iyi götürüyor tavsiye ederim. :)

Geri