Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

kesintisiz güç kaynağı ...

Konu, 'Windows İşletim Sistemleri, Sorunlar ve Çözümler' kısmında zkz tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. zkz

zkz Aktif Üye

:arrow: arkadaşlar laba yeni bir bilgisayar aldım. ama daha ilk hafta elektrik kesintisi oldu bir kaç defa veeee harddisk elden gitti ..
    şimdi bir KGS alim diyorum nasıl bişey olmalı yardımcı olursanız sevinirimmmm!

2. ghost

ghost Site Admin Yetkili Kişi

Hocam powercom ups kullanıyorum..Cihazdan memnunum, birçok arkadaşımda powercom ups kullanıyor.Şuana kadar şikayetçi olanı duymadım.Piyasadaki ucuz ups ler arasında bence yeri olan bir marka.

15-20 dakika kadar götürüyor.Elektrik kesintisinde Televizyonu yarım saat kadar izliyorum. :)

tavsiye ederim.

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=510&productid=bd15574

3. cuneytozur

cuneytozur Üye

BEN DE LAPTOPU UPS"YE BAĞLAMAYI DÜŞÜNDÜM AMA ESKİ UPS"Mİ BAĞLAYAMADIM.ARKASINDAKİ ÇIKIŞLAR LAPTOPUN KABLOSUYLA UYUŞMUYOR. NE YAPMALIYIM?

4. ghost

ghost Site Admin Yetkili Kişi

Hocam yanlış anlamadıysam sizin ups in arkasında bilgisayrda olduğu gibi 3 girişli elektrik kablosu bağlı. Bu durumda bilgisayar kablosuyla ups den 3 lü prize elektreiği çekin sonrada laptopun adaptörünü o üçlü prize bağlayın.

Yanlış anladıysam sizin ups in arkasında normal priz vardır.O prize laptopun adaptörünü bağlayın.Sonuç olarak laptopu değil direk laptopun adaptörünü bağlayacaksınız.Zaten o adaptörde 220 volt gerilimi 12 voly gerlime düşürmek için var.UPS i direk laptopa bağlama düşüncesi bu olsa gerek.Yoksa laptopunuz yanar.

Kolay gelsin.

5. Hacker

Hacker Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam laptop u ups e baglamana gerek yok. laptop un içerisinde ups var zaten. elektirik den dolayı laptop yanmaz laptop un bataryası ups görevi yapıyor.

illede ups cıkısını kullanmak istersen Ghost hocamın dedigi gibi yap.

senin ups cıkısın dişi enerji kablosu girisine uygun sanırım.(kasadan münöte enerji geçişi için kullanılan enerji kabloları gibi)

(yada ghost un dedigi gibi priz) kablonun dişi ucunu keseceksin bir tane 3 lü priz baglayacaksın olay bitecek.

6. begül

begül Site Gezgini

Elektrikler birden kesilince usp sayesinde bilgisayarla ilgilenmek daha zevkli oluyor,tüm ışıklar gitmiş ama siz işinize devam ediyorsunuz 8) powercom iyi götürüyor tavsiye ederim. :)

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal