Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Kendi yaptığım ücretsiz kütüphane programı.

Konu, 'İdari Programlar (Ders Dağıtım,Okul Zili vs.)' kısmında svdemir tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. Talal6

Talal6 Üye

Hocam emeğinize sağlık.programınızı okul kütüphanesinde 1 aydır kullanıyorduk çok işimize yaradı ama 2 gün önce veritabanına bağlantı yapamıyor uyarısı verdi kayıtlı olan tüm üyeler,kitaplar ve üyelerdeki kitaplar görünmüyor.veritabanı bağlantısını tekrar nasıl oluşturacağız acaba.

2. svdemir

svdemir Site Gezgini

Hocam inceleyeceğim yalnız son sürüm kullandığınızı kontrol eder misiniz?

3. svdemir

svdemir Site Gezgini

Hocam veritabanı dosyası exe nin yanında olacak başka ayar yok. Kontrol eder misiniz?

4. mhakan344

mhakan344 Üye

Son sürüm v1

svdemir bunu beğendi.
  5. svdemir

svdemir Site Gezgini

Hocam tamamdır hatayı buldum. Normalde iade tarihini doğru kaydediyor fakat gösterimde hata yapmışım , eski kayıtları kontrol ederseniz iade tarihlerinin doğru olduğunu görürsünüz. Hatayı düzelttim yeni sürüm linkleri aşağıda ayrıca güncelleme yaparken sadece exe dosyasını değiştirmeyi unutmayın. Geri dönüş için teşekkürler, iyi çalışmalar.

https://drive.google.com/drive/folders/0B9JbYOAAnwGwV0FuRGtCTW9WNWs

6. mhakan344

mhakan344 Üye

Teşekkürler.Deneyince haber veririm hocam. Zamanın varsa birde şu toplu silme isine bakabilirmisin ?

svdemir bunu beğendi.
  7. svdemir

svdemir Site Gezgini

Hocam toplu silme biraz sıkıntılı tüm kitapların içinden seçtirmek filan gerekecek, hiç vaktim yok malasef belki ileride.

8. mhakan344

mhakan344 Üye

Tarih hatası düzelmiş. Teşekkürler.

9. yaasinn

yaasinn Site Gezgini

hocam öncelikle teşekkürler...bu programı barkod okuyucuyla nasıl kullanabiliriz...

10. svdemir

svdemir Site Gezgini

Malesef hocam öyle bir özellik yok.

11. shibumi

shibumi Üye

Sayın hocam herşeyde önce çok teşekkür ederek başlamak istiyorum. Yazılım elzem olan tüm işimi gördü. Emeğinize sağlık. Ancak izninizle iki küçük sorunu ve önerilerimi yazmak istiyorum.
    Sürüm yükseltmek için exe dosyasını değiştirdiğimde "Ödünç Ver" butonu bir türlü aktif olmuyor. Sizce nerede hata yapıyorum ? İkinci sorunum da istatistiklerin karışması. Okunan kitap sayıları ve kitap isimleri karışıyor, doğruyu göstermiyor. Bunu düzeltmek için ne yapabilirim ?
    Bu sorunların dışında izninizle birkaç da önerim olacak :

1) Kütüphanemizde "Genel Müracaat Eserlerini, Süreli Yayınları ve bazı münferit kitapları " ödünç vermeyip, kütüphanede kullandırıyoruz; ama öğrenciler bazen hata yapıp ödünç veriyorlar. Bunu yazılım içinden sınırlama ve/veya gerektiğinde bu sınırı kaldırma özelliği getirebilir mi acaba ?
    2) Bir diğer önerim de kullanıcı sınırlamak. Sınırsız ve/veya sınırlı-süreli olarak bazı üyeleri yine yazılım marifetiyle yasaklamak ve yasağı kaldırmak mümkün olabilir mi ?
    3) Farklı kullanıcılara farklı ödünç kitap alma süresi ve sayısı tanımlamak mümkün olabilir mi ? (Bu okulda özel çalışmalar yapan gruplar için gerekli olabiliyor.)
    4) Süre uzatma işlemlerini gerektiğinde girdi-çıktı yaparak gerçekleştiriyorum ve süre sabit kalıyor. Bunu doğrudan yapmak ve süreyi istenildiği kadar ayarlamak mümkün olabilir mi ?

Sizi delirtip kendimi kovdurmadan tekrar teşekkür edip diğer gıcık önerilerimi sonraya saklayarak forumdan ayrılayım :))

Teşekkürler. Emeklerinize sağlık.
    Saygılar

svdemir bunu beğendi.
  12. svdemir

svdemir Site Gezgini

Teşekkürler, güncelleme sonrası ödünç ver butonunun çalışması için ayarlar kısmından ödünç verilecek kitap sayısını seçmeniz yeterli olacaktır.
    İstatistiklerin karışmasını pek anlamadım ama o kısım bir karışık oldu ve testleri başarılı idi biraz araştırayım. Diğer isteklerinize gelince hepsi veritabanı tasarımını değiştirilerek yapılacak şeyler ve böyle bir uygulama için nerede ise imkansız çünkü verilerin kaybı söz konusu olabilmekte. (web uygulamaları bu yüzden popüler.)
    Proje kodları açık belki ileride ben veya birileri bu eklemeleri yapabilir. İyi çalışmalar

shibumi bunu beğendi.
  13. FreePc

FreePc Seçkin Üye Seçkin Üye

Elinize sağlık teşekkürler hocam.

14. shibumi

shibumi Üye

Hocam ilginize çok teşekkür ederim. Hemen yanıtladınız. Çoğu forumda böyle olmaz. Söylediğinizi uygulayacağım.
    Saygılar

15. svdemir

svdemir Site Gezgini

16. BlackFrost

BlackFrost Site Gezgini

Hocam ellerine sağlık, çok sade, minimalist ve çok iyi iş gören bir program olmuş. Bunu geliştirmeyi bırakmayın hocam.
    Excell dosyasından toplu kitap ya da öğrenci aktarırken bazen sorunlar olabiliyor.Toplu Şekilde Listeyi silmeyi de eklerseniz işi kolaylaştırır. dbyi yenilemeye gerek kalmaz.

17. samsunlu-17

samsunlu-17 Üye

18. kalimero

kalimero Aktif Üye

süper olmuş hocam eline emeğine sağlık

19. BlackFrost

BlackFrost Site Gezgini

Hocam gördüğüm bir ihtiyacı belirteyim. Excel dosyasından toplu öğrenci aktarırken aynı öğrenci numarasına sahip 2 ya da daha fazla öğrenci varsa listede sıkıntı oluşuyor.
    Bildiğiniz üzere farklı okul türlerine kayıtlı öğrencilere aynı numara denk gelebiliyor. Anadolu Teknik Programı ile Anadolu Meslek Programında farklı öğrenciler aynı numaraya sahip olabiliyor. Yani realiteye uygun olmayan bir Primary Key problemi var.

20. hsnhsynisler

hsnhsynisler Site Gezgini

Merhabalar, bende okulumuzdaki öğrenciler için bu programı kullanıyorum. Her sene kütüphane görevli öğrencileri değiştiği için kitap ekleme, ödünç verme ve teslim alma konularında pdf hazırladım. Kütüphaneyede çıktı alıp astım çocukların kullanması için. İşinize yararsa programla beraber indirme bölümüne ekleyebilirsiniz.

Ekli Dosyalar:

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal