KENDİ OKULUNDA BTR'NİN NÖBET ÜCRETİ ALMA İHTİMALİ VAR MI?

Kodla Büyü

krmej

Üye
Arkadaşlar 2 senedir kendi okulumda BTR' yim muhtemelen bu sene de olacağım. Nöbet ücreti alma konusunda herhangi bir şekilde şansım var mı? Başka okulda btr olanlar kendi okulunda ders günleri nöbet tutup ücreti alabiliyorlar ama ben kendi okulumda btr olduğum için skıntı çıkıyor. Ben de derslerimi bir güne toplayıp o günde nöbet tutayım dedim ama o konuda da mdürle zıt düşüyoruz belge istiyor. Kendi okulunda btr olup nöbet ücreti alan varsa bu konuda bana yardımcı olursa çok memnun olurum. Resmi bir yazı istiyorlar sonra sen skıntı yaşarsın ucreti faizi ile geri verirsin diyorlar bizim yeni yönetmelikte ucu açık olduğu için de net bir şey söyleyemiyorum...

Net ibare "BT Rehberliği görevi olduğu günler nöbet ücreti alamaz" diyor. Doğal olarak BT Rehberliği görevinizin olmadığı yani full derse girdiğiniz gün nöbet görevi alabilir ve ücretini alırsınız.

Peki tüm saatlere girdiğimiz gün teneffüslerde btr miyiz? Bir de böyle bir karışıklık var eğer öyleysek tüm derslere girdiğimiz gün de nöbet tutamayız yani ücret alamayız.

Millet nöbet tutmamak için kırk dereden su getirir, siz de tutmak için uğraşıyorsunuz. Rehber ve BTR öğretmenlerine nöbet verilmez.

Hocam ogretmene Turkiyede iyi bir ucret verilseydi emin ol zerre kadar ugrasmazdik bu islerle okulum uzak oldugunu icin servisle gdyrm ve bu nobet ucreti servis paramin 3 de 1 ini cikarsa sukur diyoruz yoksa kimse cekmek istemez emin ol nobet isini.

Hocam aynen deeiginiz gibi o zaman da teneffus saatleri muallak oluyor bunu bnde merak edyrm teneffuslerde dersimiz oldugu zaman btr miyiz bu isi aslinda istege biraksalar istemeyen nobetini tutmaz isteyende nobetini tutup parasini alir

ne gelirse okumamaktan geliyor başa..BTR görev yazısını okursanız BTR görevi haftalık ders programında ders saatleri olarak belirtilir diyor.yani teneffüslerde BTR olmaz ders saatinde btr görevi..O yüzden dersleinzi bir güne toplatın idarenize ve ö güne nöbet yazdırın.

BT Rehberliği ile Formatörlüğü karıştırıyorsunuz hala, biz formatörken tenefüslerde bt sınıfını açık tuttuğumuz için görevliydik ama bt rehberliğinde bt sınıfı diye bişey yok artık.

Müdürünüz sizin hangi saatler BTR hangi saatler ders görevi yapacağınızı haftalık programda gösterir. Yani bir güne tam gün ders yazarsınız o gün BTR olmadığınız için nöbet tutup ücret alabilirsiniz.

Geri