Kenar Anahtarı İadesi???

Kodla Büyü

sumunu

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar yazı geldi okula. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı? Olsa verelim noolacakta ben görmedim öyle birşey.

Okulların Fatih Projesi kapsamında eşit erişim hizmetlerine kavuşabilmesi, erişimin ülkenin her yerinde bulunan okullara sağlanabilmesi, fırsat eşitliğinin yaratılması amacı ile Türlü Telelcomünikasyon A.Ş.ve Milli Eğitim Balcanlığı arasında 26.01.2015 tarihinde Eğitimde Fatih Projesi İş Birliği Protokolü imzalanmıştır.
Bu amaçla okullara geniş bant internet erişimi sağlayarak, güvenli, yönetilebilir, genişletilebilir bir ağ hizmeti ile internete, Bakanlık sistemlerine ve Bakanlığın hazırlamış olduğu içeriklere erişebilme iş ve işlemlerini kapsamaktadır.
Bu kapsamında öncelikli olarak Fatih Projesi Faz I Ağ Alt Yapısı İhalesi kapsamında geçici kabulü yapılmış okullara erişim hizmetleri verilmiştir. Faz I okullarına erişim verilmesi sırasında kablosuz erişim cihazlarının (Access point ) bağlı olduğu kenar anahtarlar (switch) yönetim ve operasyon kolaylığı sağlamak amacı ile enerji ve veri bağlantısının sağlandığı Poe kenar anahtarlar(switch) ile değiştirilmiştir. Değişim sonucunda Faz I kapsamında ağ alt yapısı tamamlanan her okulda en az bir adet kenar anahtar sistem odasında yer alan kabinden çıkarılarak okul idaresine teslim edilmiştir. Kullanılmayan bu kenar anahtarlar pilot olcullardaki kenar anahtarlarla Türlü Telelcomünikasyon A.Ş. ile işbirliği içerisinde ücretsiz olarak değiştirilmesi planlanmaktadır. Bu sebepten ilgi yazı gereği, okul idarelerine teslim edilen söz konusu kenar anahtarların okullar tarafından tutnakla 16 Kasım çarşamba günü mesai bitimine kadar Müdürlüğümüze teslim edilmesi hususunda,

Faz1 okullarda resimdeki gibi en az bir switch fazla olarak bulunmakta. Bunların il-ilçe mem tarafından teslim alınması ve telekoma verilmesi yönünde bir yazı.

Ekli dosyalar

• S5700-48TP-SI-DC-Front_looking-down.jpg
    S5700-48TP-SI-DC-Front_looking-down.jpg
    51.1 KB · Görüntüleme: 1,509
Arkadaşlar Telekom hala bizden bu switchleri almadı. Adamlarla konuştum bize böyle bir bilgi gelmedi dediler. Sizlerde durum nedir.

İlde hepsini topladık, gelip alsınlar diye bekiyoruz ama gelen giden yok uzun süredir...

Geri