Kelebek Sınav Programı...

Kodla Büyü
hocam yerleşmeyen öğrenciler var diye uyarı veriyor. listelerimi ekledim bir bakabilir misiniz?

Karma 1 Öğrenci Sayısı 257 Yerleşen Sayısı : 243 Yerleşemeyen Öğrenciler Var
Traceback (most recent call last):
File "KarmaKelebekProgrami_2018.py", line 494, in <module>
NameError: name 'seviye' is not defined
[2780] Failed to execute script KarmaKelebekProgrami_2018

Ekli dosyalar

• K.rar
    3.1 KB · Görüntüleme: 38
hocam yerleşmeyen öğrenciler var diye uyarı veriyor. listelerimi ekledim bir bakabilir misiniz?

Karma 1 Öğrenci Sayısı 257 Yerleşen Sayısı : 243 Yerleşemeyen Öğrenciler Var
Traceback (most recent call last):
File "KarmaKelebekProgrami_2018.py", line 494, in <module>
NameError: name 'seviye' is not defined
[2780] Failed to execute script KarmaKelebekProgrami_2018
Hocam öğrenciler.csv dosyasında seviyeleri 5A, 6B şeklinde değil K1, K2 olarak yazmalısınız. Şube isimlerini de A, B şeklinde.
Bu arada bir kaç güne kadar yeni programı buraya yükleyeceğim. Yenisinde csv dosyaları yerine xls dosyaları ile işlem yapacak ve oturma planlarındaki sayısal bilgiler daha işe yarar olacak. Pdf olarak da çıktı vermesi için araştırma yaptım ama ek programlarında yüklenmesi gerekeceğinden vazgeçtim.

Hocam öğrenciler.csv dosyasında seviyeleri 5A, 6B şeklinde değil K1, K2 olarak yazmalısınız. Şube isimlerini de A, B şeklinde.
Bu arada bir kaç güne kadar yeni programı buraya yükleyeceğim. Yenisinde csv dosyaları yerine xls dosyaları ile işlem yapacak ve oturma planlarındaki sayısal bilgiler daha işe yarar olacak. Pdf olarak da çıktı vermesi için araştırma yaptım ama ek programlarında yüklenmesi gerekeceğinden vazgeçtim.

şube isimleri A, B şeklinde yazınca da karma 1 öğrenci sayısı sıfır yazıyor.

şube isimleri A, B şeklinde yazınca da karma 1 öğrenci sayısı sıfır yazıyor.
upload_2018-5-7_17-22-1.png

Bu şekilde yaptığınıza emin misiniz hocam.

Ekli dosyalar

• upload_2018-5-7_17-21-30.png
    upload_2018-5-7_17-21-30.png
    31.1 KB · Görüntüleme: 27
Öncelikle deneme amaçlı python u öğrenme amaçlı yaptığımı tekrar söylemeliyim.
Klasör içindeki dagitim_asama_13.exe uygulamasını çalıştırdığınızda;
karmalar.csv
ogrenciler.csv
siniflar.csv -->
dosyalarındaki bilgileri kullanarak,
Karma_OturmaPlanlari.xls ve Karma_SinifListeleri.xls dosyalarını oluşturuyor.

not: karmalarda yazdığınız sınıf isimleri ile öğrenciler de yazılı olan sınıf isimleri aynı olmalı.

hocam merhaba. bunun sourcelerini de paylaşabilir misiniz bizimle?

Menz10 kelebek sınav programı üstüne tanımam, 6 yıldır kullanıyorum ve Konya daki 10 larca okula tavsiye ttim, hepsi kullanıyorlar, hiç şikayet duymadım, programı hazırlayan İstanbul da bir öğretmen ve gayet makul bir fiyatı var, bilsa vb. para tuzağı programlarla hiç uğraşmayın derim

http://www.kelebeksinavprogrami.com/

Menz10 kelebek sınav programı üstüne tanımam, 6 yıldır kullanıyorum ve Konya daki 10 larca okula tavsiye ttim, hepsi kullanıyorlar, hiç şikayet duymadım, programı hazırlayan İstanbul da bir öğretmen ve gayet makul bir fiyatı var, bilsa vb. para tuzağı programlarla hiç uğraşmayın derim

http://www.kelebeksinavprogrami.com/
Kelebek Sınav Programının YILLIK ÜCRETİ 230TL+KDV dir.

Sudan ucuzmuş. Kalsın. Ben programı yapan olsaydım, bu fiyat yıllık olduğuna göre daha uygun yapardım. Kdv'yi de içine dahil ederdim. Müşterimi kdv hesaplamakla uğraştırmazdım.

Merhabalar,
Program sınıf listelerini dp uzantılı bir dosya halinde veriyor. Bu dosyaları nasıl okuyabiliriz?

Ortak Sınav Dağıtım Programı (Kelebek) python'da kodladığım program.Sınıfları 4 seviye grubuna ayırabiliyorsunuz.

Excel dosyasına sınav yerlerini tüm sınıflar için ayrı ayrı oluşturuyor.
Excel dosyasına sınav kontrol listelesini salon adlarına göre oluşturuyor.
Salonlardaki sınıflara ait öğrenci sayılarını gösteren excel dosyasını otomatik oluşturuyor.
Karşılaşmasını istemediğiniz sınıfları seviye gruplarına ayırdıktan sonra dağıtımı yapabilirsiniz.Oluşacak hatalara karşı kontrolleri de yazdım.
Yapmanız gereken sadece öğrenci listesini, sınıfları, salonları uygun formatta hazırlamak.Ekli dosyada excel dosyası var.

Ücreti sembolik olarak 50 TL.O da verdiğim emek için.Yıllarca kullanabilirsiniz.
Programı almak isteyenler e-posta (esahan1980@gmail.com) ile ulaşabilirler.

Programa ait fotoğraflar:

Ekli dosyalar

• 1.JPG
    1.JPG
    58.5 KB · Görüntüleme: 175
  • 2.JPG
    2.JPG
    70.1 KB · Görüntüleme: 170
  • 3.JPG
    3.JPG
    63.6 KB · Görüntüleme: 163
  • 4.JPG