KAZANÇ SİTELERİ HAKKINDA ÖNEMLİ

Kodla Büyü

sanalomer

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Son zamanlarda bir takım piramit sistem tavsiyeleri yapılmaktadır.

Piramit satış sistemleri

MADDE 80 – (1) Piramit satış; katılımcılarına bir miktar para veya malvarlığı ortaya koymak karşılığında, sisteme aynı şartlar altında başka katılımcılar bulma koşuluyla bir para veya malvarlığı kazancı olanağı ümidi veren ve malvarlığı kazancının elde edilmesini tamamen veya kısmen diğer katılımcıların da koşullara uygun davranmasına bağlı kılan, gerçekçi olmayan veya gerçekleşmesi çok güç olan kazanç beklentisi sistemidir.

(2) Piramit satış sisteminin kurulması, yayılması veya tavsiye edilmesi yasaktır.

(3) Bakanlık, piramit satış sistemleri ile ilgili gerekli incelemeleri yapmaya ve varsa elektronik sistemin ülkemizde durdurulması dâhil ilgili kamu kurum veya kuruluşlarıyla iş birliği içinde gerekli önlemleri almaya yetkilidir.

Ne yaptığınıza dikkat edin. Yeni tüketici kanunları basite alınacak cinsten değil.

Bu uyarıyı benden size bir arkadaş tavsiyesi olarak görmenizi rica ediyorum.

Aslında bu tavsiyelerde bulunan kişiler de kendi verdikleri paraları kurtarma peşindeler. Bu işe bulaşmış kişiler yol yakınken vazgeçsin. Başlamayı düşünenler de nasıl bir kumpasın içine girdiklerini görsün, ona göre hareket etsin.

Accipiter' Alıntı:
Aslında bu tavsiyelerde bulunan kişiler de kendi verdikleri paraları kurtarma peşindeler. Bu işe bulaşmış kişiler yol yakınken vazgeçsin. Başlamayı düşünenler de nasıl bir kumpasın içine girdiklerini görsün, ona göre hareket etsin.
Hocam uyarınız için teşekkür ediyorum.

Bu konudaki son yasal düzenleme. Lütfen dikkatle okuyun.

http://ekonomi.haber7.com/gundem-verile ... saklaniyor

http://forum.donanimhaber.com/m_94592862/tm.htm

umut5534

Er

1 Mesaj

18 Ekim 2014; 14:04:08 Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet Paylaş Cevap Alıntı PM

İncir.com nasıl diye bir arkadaşa sordum

incir.com mağdurlarının sayısı hızla artmakta. Sistemde %10-12-14-16-22 kazanç seviyeleri vardır ve asıl aldatma bundan sonra başlıyor. Hiçbir zaman satışlarınızdan veya alt üyelerinin karların dan %10-12-14-16-22 gibi kazanç oranları yoktur. Bu oranlar sistemin kendine has ürettiği bir kademedir. Örnek vermek gerekirse 1000 liralık bir satış yaptınız (muhtemelen bu satış bir yakınınıza olacaktır) kazanacağınız kar 5-6 lirayı geçmez. Alt üye puanlarından burda bir tırpan daha yiyornuz . alt sağ kolunda 50 solunda 10 üye olsun sistemden alt üyelerin yapacağı satışlardan bişi alamazsın. Neden mi sen sağ kol sol dengesi olan %60- %40 oranını yakalamamışsındır. Kazanağın alt puanlar sırf bir oyuna endekslenmiştir. Oyun içinde oyun tahtaravelli hesabı. Yeni katılacaklar dostane bir arkadaş tavsiyesi 1000 lirayı kazanmak kolaymı kesinlikle hayır. Bu parayı asla geri almayı düşünmeyin. Alamassınız. 2-3 yıl uğraşmanız gerekir geri donuşu için. Sitemden ürün satılır diye düşünmeyin 6 aydır sitem var Bir ALLAHın kulu üye olsa dünyalar benim olacak. Ne kadar reklam yaparsanız yapın . en yakınlarınız bile fiyatları kıyasladığında internette sizden ürün almaz. Bu sistemin amacı üye kazanmaktır. sisteme hodri meydan açıklayın tüm üyelerin ay sonu aldığı paraları. tüm listeyi görünce koca bir yalan olduğunu anlarsınız. Duşunun hb ile rekabet edebilirmisiniz.sistem reklamlarına aldanmayın üstten akraba birkaç kişi hatırı sayılır para kazanmaktadır. Bunlar ise sistem üzerinden sanal olmayan mağazaları için mal çekmektedirler. Biz yanıldık siz yanmayın..

İsmi de zaten ne niyetle kurulduğunu açıkça belli ediyor.

Z-incir.

Bu bir saadet zinciridir arkadaşlar. Kanmayın böyle şeylere. Çoluğunuzun çocuğunuzun nafakasını böyle şeylere atmayın.

Ya arkadaş zaten adam sana siteyi vermiyor aslında.... domain ismini 800_900 tl ye alıyorsunuz. Biz bilişimciyiz. Nasıl sonra e ticaret sitesi kurduk vs diyebiliyoruz anlamadım. Aslında ben de domain satıyorum devlet memurluğu açısından sakıncası var mı bilmiyorum

mse' Alıntı:
Ya arkadaş zaten adam sana siteyi vermiyor aslında.... domain ismini 800_900 tl ye alıyorsunuz. Biz bilişimciyiz. Nasıl sonra e ticaret sitesi kurduk vs diyebiliyoruz anlamadım. Aslında ben de domain satıyorum devlet memurluğu açısından sakıncası var mı bilmiyorum
Hocam kendi işinizi yaptıktan sonra yasal bir şekilde vergi mükellefi olmanın yolları var. Ancak yukarda da belirttiğim gibi bu tür saadet zincirleri kurulumu, tavsiye edilmesi, önerilmesi kesin bir dille yasaklanmıştır.

Ancak nedense bazı arkadaşlar ısrarla incir vs. gibi sistemleri reklam etmeye devam ediyorlar. Onları bir kez daha uyarıyorum. Yasal olarak sıkıntı yaşarsınız arkadaşlar. Yakmayın kendinizi.

Bizim bi arkadas 100-200 dolarlık pakete bakmış. Paralar duzenli gelince 8000 tl lik en ful paket varmış onu almış. Bayağı bayağı methetti. Kuzen muzen 20-30 kişi girmişler bu işe. Geçen gün konuştuk mercedes bakıyorum dedi. İşler harika para düzenli geliyor dedi.
Ben 1 yıl öncesinde görmüştüm sitesi uyduruk oldugundan güven vermemişti.
Hala güvenli gelmiyor bu gibi şeyler ama adamın mercedes bakması da gözümden kaçmıyor
dengem' Alıntı:
evet bir de bu kairos var.. bilmeyenler atlıyor hemen..

sıcak para ne kadar cazip geliyor, ya arkadaşlar emeksiz, ekmek olmaz. Kısa yoldan köşeyi döneyim site orda dursun, insanlar alışveriş yapsın oturduğum yerden para kazanayım. Yok böyle bir dünya... kaç defa söyledik, yok borsaya girenler, başkasına para kaptıranlar, yok efendim, incir dut üzüm siteleri açanlar. Olan şu sen elindeki nakiti adama verdin gitti... geri dönüşü var mı? yok işte..En güzeli bildiğin işi yapacaksın, iş bilmiyorsanda bişey yapma cebinde ki para dursun durduğu yerde... Ticarette risk var doğru, sisteme müdahale edemediğin, başkalarının yönlendirmesiyle devam eden bir sistem ancak tuzaktır.

Geri